Minnesota – Columbus 2:4 (kon.) | Tampa – Carolina 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 4:3 (po pr.)
Winnipeg – NY Islanders 2:6 (kon.) | Dallas – Florida 1:3 (kon.) | Colorado – NY Rangers 2:6 (kon.)
Calgary – Arizona 4:2 (kon.) | Edmonton – Vancouver 2:3 (0:1 po s.n.) | Los Angeles – San Jose 3:2 (kon.)
Toronto – Detroit 5:4 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Carolina Hurricanes
Neděle 01.01.2017, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Já se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a přeji krásný nový rok 2017! (03:48:22)

Střely: 25 – 27
    Na poslední vteřiny šel do hry brankář Hurricanes Jorge Alves, jenž debutoval v NHL ve svých 37 letech!

Domácí to zvládli a dokázali nad svým soupeřem vyhrát. Základem zisku cenných bodů byla první třetina, kdy se hokejistům Tampy Bay podařilo využít dvě přesilové hry. Ale pojďme postupně. Skóre otevřel v osmé minutě Brian Boyle. Deset vteřin před koncem úvodní periody navýšil na rozdíl dvou branek Jonathan Drouin. Ve 34. minutě se trefil Alex Killorn, vzápětí snížil Sebastian Aho. Ve třetí části žádný gól nepadl, takže Tampa Bay slaví vítězství nad Carolinou v poměru 3:1.

59:53
    Historický okamžik. Led opouští Cam Ward, nahrazuje jej sedmatřicetiletý Jorge Alves, který dnes debutuje v NHL!

59:27
    Domácí napadají rozehrávku soupeře, tohle už hosté nestihnout.

59:00
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny! Ward na střídačce, Carolina v šesti.

58:31
    Filppula opět skvěle podržel puk v útočném pásmu, čímž ušetřil další cenné vteřinky. Následně vystřelil z levého kruhu, Ward jeho pokus vyrazil.

58:07
    Dlouhé nahození do útočného pásma hokejistům Caroliny nevyšlo, brankář Ward je v brance a ohlíží se na střídačku, zřejmě se tam vrátí.

57:38
    Navíc se hokejisté Caroliny provinili ofsajdem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:20
    O kotouč se bojuje v rohu v útočném pásmu Caroliny, čas velmi rychle utíká.

56:45
    Mohlo být rozhodnuto, jenže Hanifin skvěle zastavil puk směřující do prázdné klece!

56:31
    Vasilevskij dokázal chytit střelu od modré čáry.

56:14
    Hosté jsou v šesti, brankář Ward je na střídačce!

56:14
    Nyní Vasilevskij raději podržel nahození ze středního pásma, poněvadž na něj dotíral McGinn. Vhazovat se bude v obranné třetině Tampy Bay.

55:53
    Filppula to udělal výborně, dokázal aktivním napadáním získat puk a ušetřit několik cenných vteřin v pásmu Caroliny.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 8. Boyle (Kučerov, Hedman), 20. Drouin (Kučerov, Palát), 34. Killorn (Peca, Hedman) – 36. Aho (Slavin, Teräväinen)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Gudlevskis) – Strålman, Hedman, Garrison, Koekkoek, Šustr, Coburn, Nestěrov – Kučerov, T. Johnson, Palát – Drouin, Filppula, Boyle – Gourde, Peca, Killorn – J.T. Brown, Bournival.
    Carolina Hurricanes: C. Ward (60. Alves) – Pesce, Slavin, Hainsey, Hanifin, Tennyson, R. Murphy – D. Ryan, V. Rask, Skinner – J. Staal, B. McGinn, Nestrašil – Stempniak, Teräväinen, Aho – Stålberg, McClement, Nordström.