Vsetín – SHK Hodonín 4:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Kopřivnice 6:2 (kon.) | Šumperk – Nový Jičín 6:3 (kon.)
Technika Brno – Poruba 2011 3:4 (kon.) | Kobra – Jablonec n/N 4:2 (kon.) | Mor. Budějovice – Pelhřimov 8:1 (kon.)
Klášterec nO – Vrchlabí 2:4 (kon.) | Sokolov – Děčín 0:6 (kon.) | Nymburk – Kolín 2:0 (kon.)
HC Kobra Praha
4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
Středa 15.02.2017, 18:00 • ZS HC Kobra Praha • 2. liga skupina Západ • 24. kolo

Utkání je za námi. Rozhodla třetí třetina, kterou domácí vyhráli 3:1. Branky dali Jakub Verbík, Lukáš Tuma a druhou branku v utkání přidal Jakub Jedlička. Za hosty snižoval Michal Nevyhoštěný.

Díky výhře Kobra s jistotou končí na první příčce ve skupině Západ, navíc mají o bod víc proti Havlíčkovu Brodu. Pokud by si tento náskok udrželi, mají nejlepší možnou výchozí pozici pro případné čtvrtfinále a semifinále.

Jablonec je momentálně druhý s pětibodovým náskokem na třetí Klatovy. Stačí jim tak získat z posledních dvou utkání alespoň dva body a nemohou klesnout níž, což by jim přineslo výhodu domácího prostředí pro celé play off.

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním pěkného večera se s Vámi loučí Šimon Sýkora. (20:15:22)

Nejlepšími hráči utkání se stávají Jakub Verbík a Jiří Stejskal.

59:20
    Verbík vyhodil puk, už pouze sbírá vteřiny pro svůj tým.

59:00
    Kobra vyhazuje, hosté se musí vracet pro puk.

58:32
    Po střele jednoho z Vlků se odrazil puk do stropu, přerušuje se.

58:00
    Dvě minuty do konce má puk na holích Jablonec a snaží se projít do útoku.

57:18
    Kobra právě vstřelila branku!
    Domácí opět vedou o dvě branky! Po tlaku před Stejskalem, kde doráželo několik hráčů, se prosadil JAKUB JEDLIČKA.
    Asistence: Jiří Jakeš, Šimon Antončík.

57:10
    Nadvakrát nyní Bílek zasahoval.

56:50
    Ofsajd Kobry.

56:30
    Hosté v plném počtu. Tři a půl minuty do konce základní hrací doby.

56:10
    Opět je puk za Bílkem, Vlkům se toto oslabení daří skvěle bránit.

55:20
    Další vyhození Vlků.

55:01
    Jablonec vyhazuje na Bílka.

54:30
    Hubáček odchází na trestnou lavici za podražení, místo vyrovnání se tak hosté budou snažit ubránit současný stav.

54:18
    Vlci právě vstřelili branku!
    Hosté snižují na jednobrankový rozdíl! Úspěšně se prosazuje MICHAL NEVYHOŠTĚNÝ!
    Asistence: Kamil Bříška.

54:00
    Hlinka jel do útoku, Pilař mu ale puk sebral.

53:34
    Po domácí akci přerušuje hru Stejskal.

52:56
    Šteiner chtěl vyslat do útoku Antončíka, ten ale na prudký pas nedosáhl. Odpískán icing.

52:00
    Mulač se ocitl s pukem sám před bránou, jeho vysoký pokus likviduje Bílek efektním semaforem.

51:52
    Jablonečtí jsou v útoku.

Dnešní utkání sleduje v hale podle zápisu 181 diváků.

50:34
    Homolka jel do útoku, měl ale spoluhráče v ofsajdu. Rozhodčí přerušují.

50:00
    Bříška dostal křižnou přihrávku a pálil do téměř volné brány, Bílek fantasticky natáhl svůj beton. Bříška se ještě snažil objet bránu a přihrát před ní, domácí gólman spolu s obranou ale posílají puk do rohu.

49:00
    Kobra opět měla tlak, Vlci vyhazují a střídají.

48:20
    Hostující obrana opět rozehrává od Stejskala.

48:00
    Čechuar zakládá od své brány útok.

47:12
    Hlinkova střela z úhlu končí po odrazu od Stejskalovy branky v ochranné síti.

46:32
    Jakub Verbík střílel od modré, Antončík se ještě snažil dorážet. Stejskal puk udržel.

45:47
    LUKÁŠ TUMA se dostal k puku a propálil Stejskala, domácí vedou rázem o dvě branky.
    Bez asistence.

45:25
    Pulcova prudká střela od modré prolétla kousek nad Bílkem!

45:00
    Matějček o pár centimetrů nedošáhl na Hlinkův pas, mohl zakončovat do volné branky.

44:27
    Antončík zpracoval puk na modré a jel sám, Stejskala však nepřekonal. Nyní je k vidění spousta nebezpečných šancí, jako by se oba týmy chtěly vynahradit předchézí dvě třetiny.

43:20
    Slanina opět ujel po pravém křídle, přihrál doleva Romanovi Verbíkovi. Ten mu puk chtěl vrátit, ale obránci jeho pokus zachytili.

42:30
    Havlas dostal přihrávku před bránu, Bílek jeho tlak ustál.

41:52
    Opět se rozjížděla první domácí formace, tentokrát je ale Vlčí obrana ubránila.

41:15
    Slanina jel po pravém křídle, jeho pokus chytá Stejskal.

40:28
    Domácí první lajna předvedla parádní kombinaci! Jakeš dostal puk za bránu od Jedličky, objel jí a křižně přihrál volnému JAKUBOVI VERBÍKOVI, který trefil zcela odkrytou branku!
    Asistence: Jiří Jakeš, Jakub Jedlička.

40:01

Ve druhé třetině měla větší převahu domácí Kobra, Stejskal předvedl spoustu zákroků, ale větších šancí bylo málo. Málem bezbrankovou třetinu zakončil gólem Jakub Jedlička a vyrovnal tak pro svůj tým.

Další třetina začne přibližně v 19:37.

40:00

39:59
    Domácí vteřinu před koncem třetiny vyrovnávají! K puku se dostal JAKUB JEDLIČKA, který propálil skrumáž před sebou.
    Asistence: Dominik Šteiner, Jakub Verbík.

39:56
    Necelá minuta do konce třetiny, Stejskal zasahuje.

Byl to Frk, už odjíždí na střídačku. Zdá se, že bude v pořádku.

38:19
    Jakeš srazil jednoho z Jabloneckých, ten zůstává ležet na ledě.

37:53
    Na Hlinku mířil vysoký puk, ten se ho snažil těsně před Stejskalem zpracovat, hostující gólman byl ale rychlejší.

37:16

Jakeš nájezd neproměnil, Stejskal mu puk vypíchl holí.

37:08
    Havlas fauloval Jakeše, který byl v úniku, pojede se trestné střílení!

36:28
    Vhazuje se před Stejskalem.

35:52
    Zcela osamocený Zeman dostal nahrávku před bránu! Nedokázal ale pořádně zakončit.

35:16
    Hlinka po rozehrání buly trefil do obličeje svého soupeře, usedá tak na trestnou za vysokou hůl.

35:11
    Před Stejskalem vznikla po domácím protiútoku šárvátka v chumlu, vylučovat se nebude.

34:30
    Žalud za bránou s pukem, Kobra i jeho spoluhráči střídají.

32:55
    Vlach přihrál před bránu, Matějček na puk ale nedosáhl.

32:43
    Další Šteinerův pokus chytá Stejskal mezi betony.

32:08
    Šteinerova střela rozvlnila síť, ale pouze z boku.

32:03
    Zakázané uvolnění Jablonce.

31:18
    Přerušuje se po dalším zákroku Stejskala, ten schoval nyní puk vsedě mezi betony.

31:02
    Matějčkovu střelu od modré chytá Stejskal.

30:00
    Bílek musel nyní párkrát zasahovat, jinak se hra přelévá z jednoho konce na druhý bez gólových šancí .

28:25
    Další Kyselův pokus, opět pálil mimo.

26:30
    Kobra se opět držela v útoku, Stejskal ale tentokrát moc práce neměl.

26:02
    Jakub Verbík dorážel před bránou, Stejskal vyráží.

25:45
    Stejskal chytá další domácí střelu lapačkou.

25:10
    Kysela se dostal do úniku! Jeho střela k protější tyči prolétla kousek mimo branku.

24:50
    Brokeš zakládá útok od Stejskala.

24:25
    Zakázané uvolnění domácích, vhazuje se před Bílkem.

23:25
    Havlas měl opět pěknou nabídku na skórování, Bílek vyráží.

22:50
    Hraje se na obě strany, aktuálně je v útoku Kobra.

21:56
    Bílek přikrývá puk lapačkou a přerušuje hru.

21:20
    Pulcova střela od modtré prolétla nad břevnem.

20:35

20:01

První třetina je za námi, Jablonec vede 1:0 po brance Marka Frka. Více šancí měla asi Kobra, Jalonec však byl zatím výrazně víc nebezpečný.
    Další třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

19:42
    Stejskal je pod palbou, nejprve vyrážel holí, poté betonem.

19:11
    Chumel před Stejskalem končí hvizdem rozhodčího.

18:24
    Stejskal předvedl další zákrok, akce domácích ale nebyla nijak nebezpečná.

17:58
    Verbík se okamžitě dostal do útoku, snažil se přihrát svému spoluhráči, Stejskal stále drží.

17:46

17:15
    Jablonec musí pro puk do svého pásma. Jejich střely jsou zatím blokovány.

15:54
    Ofsajd Jablonce.

15:46
    Přesilovku si vyzkouší i Jablonec, Roman Verbík dostává trest za nedovolené bránění.

15:10
    Jakeš předvedl pěknou sólovou akci, kde prokličkoval ze středního pásma až před Stejskala, jeho střela šla všakněkolik čísel mimo.

13:58
    Havlas měl další šanci, z metrové vzdálenosti ale Bílka nepřekonává!

13:30
    Dominik Bílek nahazoval puk na modré, Tuma nebo Slanina ještě tečovali před bránou, Stejskal ale drží.

11:40
    Kobra je aktivní v útoku, Vlkům se ale daří vyhazovat.

10:29
    Rozjetý Navyhoštenýstřílel, Bílek si ho vychutnal svojí lapačkou.

10:02
    Jablonec předvedl veliký tlak na bránu, jenž vyústil v gól! Zeman vypálil, odražený puk se dostal k MARKOVI FRKOVI, který trefil zcela odkrytou branku!
    Asistence: Tomáš Zeman.

09:04
    Icing Jablonce.

08:38
    Jakeš pěkně přihrál volnému Antončíkovi před bránu, ten ale z velké šance nedokázal trefit branku!

07:20
    Bílek pohotovou rozehrávkou poslal do útoku Slaninu, který byl chvíli sám, než soupeř stihl vystřídat. Nakonec ale z této akce nic nebylo.

06:45
    Kobra má puk, Vlci je ale drží v obranném pásmu.

06:13
    Zakázané uvolnění Kobry.

05:33

05:00
    Domácí jsou ale znovu před Stejskalem.

04:40
    Vlci opět v útočném pásmu, kombinují ve dvou.

03:55
    Jakub Verbík se dostal mezi kruhy a vypálil, Stejskal kryje. Následný protiútok končí za domácí brankou bez střely.

03:33
    První přesilovka, Homolka dostává trest za držení.

03:17
    Havlas se dostal opět do pěkné střelecké pozice, Bílek chytá.

03:10
    Kobra kombinovala v útoku, obrana Vlků je ale k ničemu nepustila.

02:33
    Po kombinaci hostů končí puk v Bílkově lapačce. Domácí brankář si počkal na hvizd rozhodčího.

02:13
    Švaříčkův pokus kryje Stejskal a přerušuje.

01:31
    Roman Verbík pálil od modré, prudká rána proletěla zhruba pět čísel nad břevnem.

00:49
    Havlas se dostal do úniku, ale ani nadvakrát nauspěl! Nejprve zakročil Bílek pravým betonem, dorážku kryl levým.

00:35
    Jedlička se prokličkoval před Stejskala, ale neuspěl.

00:01

HC Kobra Praha: Bílek P. (Langer) – Šteiner, Verbík J., Švaříček, Bílek D., Verbík R., Vacek – Jakeš (C), Antončík, Jedlička, Vlach, Matějček, Hlinka, Tuma, Slanina (A), Kysela, Matějek, Kučera, Pulkrab
    Trenér: Šeba Miloslav

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouška) – Žalud, Pilař, Čechura, Pavlů (A), Zeman, Bílek O., Pulec, Moravec (A) – Bříška (C), Hubáček, Nevyhoštěný, Havlas, Babec, Mulač, Brokeš, Frk, Homolka, Peřina
    Trenér: Demel Tomáš

Rozhodčí: Volf – Marek, Schopf.

Vzájemné zápasy jsou posledních pár sezón vyrovnané. Letos ale Vlci nedokázali Kobru ani jednou porazit za tři body. Zápas v Praze skončil výsledkem 6:4 pro domácí, zbylé dva zápasy v Jablonci skončily 4:3 po prodloužení a 2:1 na nájezdy ve prospěch Vlků.

Loni se spolu dnešní soupeři střetli v semifinále play off, kde Vlci vyhráli poměrem 3:2 na zápasy a postoupili do kvalifikace.

Vlci chtějí minimálně zopakovat loňský úspěch, kdy se dostali až do kvalifikace o WSM ligu. Pokud získají z následných tří zápasů alespoň dva body, mají stejně jako Kobra pojištěnou nejhůř druhou příčku. V případě, že by dnes zvítězili v základní hrací době, bude je od prvního místa dělit jeden bod, což by šlo v dalších dvou zápasech dohnat.

Na venkovních zápasech oslnivou bilanci nemají, z 16 zápasů pouze čtyřikrát vyhráli, k tomu ale přidali šest výher v prodloužení či na nájezdy. Do doplňuje šest proher. Z posledních pěti zápasů mají také 11 bodů, ty jsou složené z jedné výhry nad Vrchlabím a čtyřmi výhrami v nastaveném čase (Bílina, Kobra a Děčín v prodloužení, Klatovy na nájezdy), to vše doplňuje skóre 19:13.

Kobra má za sebou výbornou sezónu, ve které může skončit nejhůře druhá. V případě udržení první příčky by si pak zajistila historicky nejlepší výchozí pozici pro následné play off.

Nebudeme ale předbíhat, stále jsou tři zápasy do konce a celkem devět bodů ve hře. Na svém ledě Kobra zatím ztratila letos pouze 6 bodů, jednou po výhře na nájezdy (Trutnov), prohře v prodloužení (Klatovy) a prohře (Sokolov). Z posledních pěti zápasů pak tým z Prahy nasbíral 11 bodů. V prodloužení padl s Jabloncem a právě Klatovy, jinak porazil Vrchlabí, Bílinu a Trutnov. U toho si udržel kladné skóre 20:13.

Na dnešním programu je dohrávka 24. kola, původně přesunutá z 28. prosince. Utkají se první HC Kobra Praha a o čtyři body druhý HC Vlci Jablonec nad Nisou. Utkání tak bude téměř přímý souboj o první místo. Pokud by domácí vyhráli za tři body, mají první pozici jistou. Pokud dopadne zápas jakkoliv jinak, rozhodne se ve dvou zbylých zápasech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Šimon Sýkora

Branky a nahrávky: 40. Jedlička (Šteiner, Verbík J.), 41. Verbík J. (Jakeš, Jedlička), 46. Tuma, 58. Jedlička (Jakeš, Antončík) – 11. Frk (Zeman), 55. Nevyhoštěný (Bříška)

Rozhodčí: Volf – Marek, Schopf