Winnipeg – Minnesota 5:4 (kon.) | Chicago – Colorado 6:3 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (po pr.)
Montreal – Ottawa 4:1 (kon.) | Calgary – Los Angeles 5:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:2 (1:1, 0:1, 0:0) Stav série: 3:2
Rytíři Kladno
Pondělí 20.03.2017, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Play-off Chance ligy • Semifinále

S konstatováním, že Rytíři Kladno oplatili Jihlavě porážku z předešlého zápasu ze svého ledu a vezou si na cestu domů vítězství 2:1, se s Vámi loučí a hezký večer přejí Tomáš Lysý a Ondřej Terber. (20:49:49)

Třetí třetina, na rozdíl od předešlých dvou, již branku nepřinesla. Jihlavští hokejisté sice měli v závěru menší optickou převahu, ovšem puk jim skákal kolem branky nebo byl jistý gólman Cikánek. Kladenští tak napoprvé dokázali odvrátit konec sezony a vynutit si šesté pokračování na svém ledě, které se hraje ve středu 22. března od 18 hodin.

59:51
    Šidlíkova dělovka od modré čáry skončila po zblokování obráncem hostů v ochránné síti. Vhazování před Cikánkem. Poslední šance pro Duklu.

59:22
    Dukla tlačí svého soupeře, ale Rytíři se i s velkou dávkou štěstí brání. Nyní se bude vhazovat v obranném pásmu Dukly.

58:44
    Seman mohl dorážet v brankovišti Rytířů, ale Cikánek předvedl výborný zákrok!

58:35
    Říhovu ránu od modré čáry Cikánek bez problémů kryje. Jihlavě se krátí čas.

58:03
    Kladnu se podařilo vyhodit a Dukla bude muset zavézt kotouč do útočného pásma znovu.

57:53
    Svoboda zůstává na střídačce!

57:53
    Oddechový čas pro Duklu Jihlava!

57:53
    Velká možnost na srovnání od Dukly! Jiří Cetkovský odjíždí za nedovolený zákrok na trestnou lavici.

Na vyloučení: 9-7.

57:10
    Dukla kombinuje v útočném pásmu, ale Kladno velmi pozorně brání.

56:28
    Čachotský z levého rohu za brankou posílal přihrávku na Semana, kterému při zakončení nadzvedl puk hráč soupeře.

56:00
    Čachotského pokus z levého kruhu na vzdálenější tyč zneškodnila znovu lapačka Cikánka, jenž je velmi jistý.

55:12
    Kladenští bez problémů drží jednobrankový náskok, který mají získaný z druhé třetiny. Zatím mi zápas silně připomíná včerejší utkání mladšího dorostu, který se ve třetím klíčkovém semifinále nedostal při přesilovce pět na tři za stavu 1:1 do vedení a to rozhodlo celý zápas ve prospěch Komety.

54:49
    Přihrávka na Diviše byla o něco pomalejší, než domácí forvard potřeboval. Musel trošku zabrzdit a přes dva hráče už nevystřelil.

54:36
    O minutu později zkusil tvrdou střelu z pravého kruhu obránce Šidlík. Také nyní byl Cikánek na místě.

53:36
    Jihlava vyhrála buly a Jergl hned dával na modrou zadovku na Bilčíka, který to ale příliš nečekal a měl k puku daleko.

52:27
    Tůma získal pas od Burgera mezi kruhy a napřahoval ke střele. Ta mu ale vůbec nesedla, kotouč se mu postavil a Svoboda neměl těžkou úlohu.

Tomáš Lysý

Ondřej Terber

Branky a nahrávky: 3. Danišovský (Diviš, Březina) – 10. D. Tůma (J. Drtina, J. Kloz), 33. Tenkrát (J. Drtina)

HC Dukla Jihlava: M. Svoboda (Škarek) – Kajínek, J. Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Půža, Kaláb – F. Seman (A), J. Skořepa, Jiránek – Jergl, Hubáček, Důras (A) – Zeman, Anděl, Čachotský (C) – Danišovský, Diviš, Březina.
    Rytíři Kladno: Cikánek (Hanuljak) – P. Hořava (A), J. Drtina, David Růžička, Repe, Kehar, Ptáček (A) – D. Tůma, Burger (C), J. Kloz – Redlich, R. Přikryl, J. Strnad – Pekr, Machač, Tenkrát – Cetkovský, Zikmund, Gratton – Kubík.

Rozhodčí: Bejček, Kopeček – Maštalíř, Svoboda