St. Louis – Nashville 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 3:2 (kon.) | Columbus – Washington 2:3 (kon.)
Minnesota – Colorado 5:2 (kon.) | Tampa – Dallas 6:3 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:3 (kon.)
NY Rangers – Philadelphia 4:3 (kon.) | Calgary – Anaheim 3:4 (kon.) | Los Angeles – Arizona 1:2 (kon.)
Calgary Flames
3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Anaheim Ducks
Pondělí 03.04.2017, 03:30 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Česká stopa v utkání:

Michael Frolík (CGY) 1+0, 4 střely, čas na ledě 17:30 (06:17:23)

1. Kris Versteeg (CGY) 2+0
    2. Ryan Kesler (ANA) 0+3
    3. Cam Fowler (ANA) 0+1

Statistiky: Střely na bránu: 21-34; Zablokované střely: 8-12; Vhazování: 45%-55%; Hity: 13-15; Přesilové hry: 2/4-1/3; Trestné minuty: 11-13.

Kris Versteeg během prostřední části využil dvě přesilové hry a odpověděl na úvodní branky Anaheimu, v jehož dresu skórovali během první části Patrick Eaves a Jakob Silverberg, jenže ještě před první přestávkou vrátil hostům vedení Korbinian Holzer. Ducks v zápase podruhé vedli a ve třetí třetině o vedení opět přišli, tentokrát zásluhou českého útočníka Michaela Frolíka. Necelé tři minuty před koncem se ale trefil po krásné periferní přihrávce Ryana Keslera, který si připsal tři kanadské body za tři asistence, Luke Shaw a zaznamenal vítězný gól. Konečný výsledek: Calgary Flames 3 Anaheim Ducks 4.

59:14
    Brian Elliott naskočil na střídačku a Flames to během poslední minuty zkouší bez brankáře!

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:43
    Mark Giordano dvakrát vypálil z levého kruhu, obě jeho střely ale zablokoval skvěle postavení Rickard Rakell.
    56:54 Logan SHAW - 3:4

56:54
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Ryan Kesler po pravé straně zavezl puk podél hrazení do útočného pásma a poté od něj krásnou diagonální a periferní přihrávkou našel na vzdálenější levé tyči LOGANA SHAWA, který puk z blízkosti poslal bez přípravy po ledě do brány! Ducks potřetí v zápase vedou, nyní 4:3! Asistence: Ryan Kesler a Andrew Cogliano.

55:33
    Flames se dostali k několika střelám, ani jedna ale na bránu nezamířila. Po přerušení následuje reklamní přestávka, po které jsme ihned zpět se závěrem utkání.

54:47
    Flames vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění a hra byla přerušena. Vhazování před Brianem Elliottem.

54:18
    Patrick Eaves na opačné straně ledové plochy pálil z levého křídla a jeho střela od hrazení mířila mezi tři tyče, Brian Elliott ji ale dokázal vyrazit a připsal si zákrok.

53:34
    Lance Bouma si najel na levém křídle na volný puk a bez přípravy napřáhl v kruhu pro vhazování k jedovaté střele s příklepem, kterou Jonathan Bernier vyrazil.

52:48
    Kris Versteeg mohl vstřelit hattrick, jeho střela z pravého kruhu pro vhazování ale byla nepřesná.

51:26
    Jonathan Bernier bez problému zastavil nahození Flames v lapačce a u své levé tyče rychle rozehrál.

50:56
    Dougie Hamilton na pravé straně zachytil vyhození Jonathana Berniera zpoza brány podél hrazení a okamžitě ho posílal od modré čáry na teč mezi kruhy pro vhazování, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

50:29
    Jonathan Bernier se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Flames a rozehrál na Cama Fowlera.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 24. Versteeg (Brodie, J. Gaudreau), 31. Versteeg (Giordano, Brodie), 46. Frolík (Giordano, Backlund) – 12. Eaves (Kesler, Fowler), 20. Silfverberg (Kesler, Bieksa), 38. Holzer (Getzlaf), 57. L. Shaw (Kesler, Cogliano)

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Stone, Bartkowski, Engelland – J. Gaudreau, Monahan (A), Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Chiasson – Bouma, Stajan, Brouwer (A). Hlavní trenér: Glen Gulutzan.
    Anaheim Ducks: Bernier (Gibson) – Theodore, Manson, Holzer, Bieksa, Fowler, Montour – Rakell, Getzlaf (C), Eaves – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, Perry (A) – Wagner, N. Thompson, L. Shaw. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

Rozhodčí: Chris Rooney, Graham Skilliter. Čároví: Shane Heyer, Steve Barton

Diváci: 18945