St. Louis – Nashville 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 3:2 (kon.) | Columbus – Washington 2:3 (kon.)
Minnesota – Colorado 5:2 (kon.) | Tampa – Dallas 6:3 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:3 (kon.)
NY Rangers – Philadelphia 4:3 (kon.) | Calgary – Anaheim 3:4 (kon.) | Los Angeles – Arizona 1:2 (kon.)
Los Angeles Kings
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Arizona Coyotes
Pondělí 03.04.2017, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Tento zápas byl velmi emotivní pro jednoho z rozhodčích. Mike Leggo totiž tímto zápasem ukončil svou kariéru v NHL. Dámy a pánové, odpískal v National Hockey League 1 213 zápasů, dalších 42 v play-off. Celkem mezi mantinely NHL strávil 21 sezón a nechyběl ani jako sudí na ZOH v Soči. Tomu říkám oddanost hokeji. (07:23:54)

1. Mike Smith (ARI) 34 zák., 1 gól, 97,1%
    2. Jonathan Quick(LAK) 13 zák., 2 góly, 86,7%
    3. Oliver Ekman-Larsson (ARI) 0+2

Československá stopa v utkání:
    Radim Vrbata (ARI) 0+0,3 střely, čas na ledě 11:39
    Marián Gáborík (LAK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:21

V každé třetině jsme viděli jednu branku. Po čtyřiceti minutách vedli hosté 2:0. Ve třetí části dokázali domácí snížit, vyrovnat se jim ale nepodařilo, a tak body získává Arizona.

59:48
    Další icing, buly v domácím obranném pásmu. Hosté už vědí, že vyhrají.

59:40
    Zakázané uvolnění proti Kings, to teď udělali domácí nejhůře jak mohli. Buly v jejich obranném pásmu, Jonathan Quick musí zpět do brány.

59:20
    Domácí jsou v šesti, hosté drží hru daleko od své branky.

58:52
    Kings se nastěhovali do útočného pásma, hrají v šesti, to už probíhá poslední minuta hry.

57:56
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Smitha.

57:31
    Lawson Crouse se probojoval do výborné střelecké pozice. Zakončoval do protipohybu brankáře. Puk ale končí mimo.

57:10
    35:15, střelecky je Los Angeles jednoznačně aktivnější, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Mike Smith Mike Smith podává výborný výkon.

57:02
    Necelé tři minuty zbývají do konce třetí třetiny, Arizona stále vede o jednu branku.

56:16

55:53
    Závěr přesilové hry pro Kings ještě zbývá. Hosté hrají defenzivně výborně, snaží se hru držet dál od své branky.

55:00
    Přesilovku hrají domácí hokejisté aktivně, jsou nastěhovaní před brankou soupeře, Mike Smith chytá výborně.

54:53
    Drew Doughty výborně vystřelil, jeho pokus skvěle zastavil brankář Arizony.

54:16
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Luke Schenn – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

54:05
    Domácí početní výhoda pomalu končí, Coyotes se dokázali osvobodit.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 45. Martinez (LaDue, Kopitar) – 20. Burmistrov (Ekman-Larsson, Goligoski), 24. Duclair (Domi, Ekman-Larsson)

Los Angeles Kings: Quick (Bishop) – Forbort, Doughty, McNabb, Martinez, Muzzin, LaDue – Gáborík, Kopitar, Toffoli – Pearson, J. Carter, Iginla – Lewis, N. Shore, Nolan – Clifford, Kempe, D. Brown.
    Arizona Coyotes: M. Smith (Domingue) – Ekman-Larsson, C. Murphy, Goligoski, DeAngelo, Schenn, Connauton – Perlini, Dvorak, Vrbata – Domi, Burmistrov, Duclair – Martinook, Jooris, Rieder – Crouse, Holland, Doan.

Rozhodčí: Leggo, Watson – Nowak, Cameron

Diváci: 18 230