Edmonton – Anaheim 3:6 (kon.)
Edmonton Oilers
3:6 (1:3, 2:1, 0:2) Stav série: 2:1
Anaheim Ducks
Pondělí 01.05.2017, 01:00 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Semifinále Z. konference
    Anaheim už zve na utkání číslo pět, které se již stoprocentně odehraje.

1. Jakob Silfverberg (ANA) – 2+1
    2. Ryan Getzlaf (ANA) – 1+1
    3. Hampus Lindholm (ANA) – 0+1 (03:57:20)

Československá stopa

Andrej Sekera (EDM) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 22:21

Je za námi hodně zajímavé utkání, které nabídlo hned devět gólů. Nejdříve se Ducks dostali do velkého trháku, který ale Edmonton dokázal stáhnout. Pak však přišly další tři góly. Na ty už Oilers odpověď nenašli a prohráli tak první utkání v této sérii. Edmonton rozhodně nebyl horším týmem, ale Ducks tam dnes spadlo skoro vše. Anaheim výborně bránil a potrestal každou chybu soupeře.

Střely na bránu:
    27-28
    Stav série: 2-1

59:47
    Anaheim v poklidu dohraje tento zápas, který s přehledem vyhraje.

59:23
    Ještě ale přijde jedno vyloučení. Dvě minuty odpyká Maroon (EDM) za hrubost.

59:09
    Začaly poslední sekundy zápasu, který půjde pro Anaheim Ducks.

58:37
    Pouliot navíc neudržel puk na modré čáře a Olejáři budou muset znova složitě hledat místo na průchod do útoku.

58:17
    Poslední dvě minuty utkání a na puku jsou hosté, prodloužení už je tak spíše utopie.

57:41
    Hra je opět přerušena, vhazovat se bude po levici Talbota. Dočkáme se ještě nějakého gólu?

57:20
    Na druhé straně selhal po protiútoku i Ritchie, jehož střela skončila na tyči! Stav zůstává nezměněn.

56:57
    Desharnais byl v dobré šanci, ovšem přesunuvšího brankáře nepřekonal.

56:24
    Navíc přichází ofasjdové postavení Olejářů, kteří byli až moc rychlí při přejezdu modré čáry.

55:47
    Rakell se proháčkoval do útočného pásma, kde ale rychle přišel o puk. Utkání však již ztratilo svůj náboj a o jeho osudu je rozhodnuto.

55:22
    Talbot drží puk, skóre se nemění, je po přesilovce, do konce nezbývá ani pět minut a nás čeká pravděpodobně poslední komerční přestávka dnešního utkání.

54:44
    Perry se nakonec přeci jen dostal ke střele z pravé strany, ale už byl mimo úhel a jeho pokus neměl moc šancí na úspěch.

54:29
    Anaheim se ale ani nikam extra nežene. Klidně nechává domácí s pukem v jejich obranné třetině.

54:00
    Oilers vyhodili kotouč do středního pásma a zatím se s přehledem brání.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 20. Maroon (Nugent-Hopkins, Russell), 22. Slepyšev (Desharnais, Russell), 29. McDavid – 1. Rakell (Getzlaf, Montour), 6. Silfverberg (H. Lindholm), 12. Getzlaf, 30. Wagner (Manson, Theodore), 45. Silfverberg (Manson), 51. Kesler (Silfverberg)

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – A. Larsson, Klefbom, Russell, Sekera, Benning, Nurse – Draisaitl (C), McDavid, Maroon – Eberle, Nugent-Hopkins (A), Lucic (A) – Pakarinen, Letestu, Kassian – Slepyšev, Desharnais, B. Pouliot.
    Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Montour, Fowler, Manson, H. Lindholm, Holzer, Theodore – Eaves, Getzlaf (C), N. Ritchie – Silfverberg, Kesler (A), Cogliano – Perry (A), N. Thompson, Rakell – L. Shaw, Vermette, Wagner.

Rozhodčí: Kozari, Sutherland – Cormier, Miller