Úterý 30.05.2017, 02:15 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Play-off NHL • Finále

1. Nick Bonino (PIT) 2+0
    2. Jake Guentzel (PIT) 1+0
    3. Colton Sissons (NSH) 1+0 (05:23:57)
    TŘI HVĚZDY: Nejlepší hráči úvodního finále Stanley Cupu 2017.

Statistiky: Střely na bránu: 12-26; Zablokované střely: 9-14; Vhazování: 58%-42%; Hity: 31-37; Přesilové hry: 1/3-2/3; Trestné minuty: 6-6.
    MOMENT: Jake Guentzel a jeho radost z vítězného gólu.

Sidney Crosby se zasloužil dvěma asistencemi v závěru první třetiny úvodního finále Stanley Cupu o dvoubrankové vedení Pittsburghu, které sedmnáct sekund před přestávkou ještě navýšil Nick Bonino, a v 55 utkání playoff od sezóny 2005-06 zaznamenal více než jeden bod. Penguins mířili za vítězstvím, jenže poté byli 37 minut a 9 sekund bez střely na bránu, na což tvrdě doplatili a o tříbrankový náskok přišli. Obrovskou blamáž ovšem dokázal Pittsburgh odvrátit, když téměř dvě třetiny bez střely ukončil rozhodujícím gólem Jake Guentzel a výhru poté zpečetil do odkryté brány Nick Bonino. Ryan Ellis s Coltonem Sissonsem využili přesilovou hru a Frédérick Gaudreau poté vyrovnal, nakonec ale veškerá snaha Predators vyšla vniveč. Stav série: 1-0. Konečný výsledek: Pittsburgh Penguins 5 Nashville Predators 3.

59:41
    Roman Josi na pravém křídle ihned po vhazování vypálil od modré čáry, jeho prudká střela ale minula přední tyč.

59:33
    Hlavní trenér Mike Sullivan si vyžádal oddechový čas, aby dal svým svěřencům oddechnout.

59:33
    Filip Forsberg na pravé straně vypálil po přihrávce Romana Josiho, Matthew Murray byl ale na přední tyči připravený a na druhý pokus zmrazil puk pod lapačkou.

59:20
    Pekka Rinne už je znovu na střídačce! Nashville má pouze 40 sekund na vstřelení dvou branek.

59:00
    Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
    58:58 Nick BONINO - 5:3

58:58
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    NICK BONINO před střídačkami využil vyhození Chrise Kunitze a dlouhou žabkou poslal puk od obranné modré čáry do prázdné brány! Pittsburgh dokázal zareagovat na ztrátu tříbrankového vedení a ve správný čas, v závěru utkání, rozhodl – 5:3! Asistence: Chris Kunitz.

58:26
    Pekka Rinne skvěle zasáhl lapačkou přiloženou k levému betonu proti střele Cartera Rowneyho z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a o několik sekund později zamířil na střídačku!
    56:43 Jake GUENTZEL - 4:3

56:43
    Matt Cullen na útočné modré čáře skvěle protečoval puk za sebe a JAKE GUENTZEL v pravém kruhu pro vhazování přes jednoho z obránců Nashvillu napřáhl ke krásné táhlé střele zápěstím, kterou zavěsil puk do bližšího pravého horního rohu brány! Pekka Rinne máchl lapačkou naprázdno a Pittsburgh ukončil pasáž hry, ve které byl 37 minut a 9 sekund bez střely gólem! Asistence: Matt Cullen a Justin Schultz.

56:16
    Ron Hainsey se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, jenže se v blízkosti pravé tyče k ničemu nedostal.
    53:29 Frédérick GAUDREAU - 3:3

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 16. Malkin (Daley, Crosby), 17. Sheary (Kunitz, Crosby), 20. Bonino (Dumoulin), 57. Guentzel (Cullen, J. Schultz), 59. Bonino (Kunitz) – 29. Ellis (P. K. Subban, Fisher), 51. Sissons (Josi, Järnkrok), 54. F. Gaudreau (Watson, Fisher)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Kunitz (A), Crosby (C), Sheary – S. Wilson, Malkin (A), Kessel – Rust, Bonino, Rowney – Guentzel, Cullen, Hörnqvist. Hlavní trenér: Mike Sullivan.
    Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ekholm, P. K. Subban, Josi, Ellis (A), Irwin, Y. Weber – Forsberg, Sissons, Åberg – Arvidsson, Fisher (C), Neal (A) – Järnkrok, C. Smith, F. Gaudreau – Fiddler, Watson, McLeod. Hlavní trenér: Peter Lavilette.

Rozhodčí: Wes McCauley, Brad Meier. Čároví: Scott Cherrey, Brian Murphy

Diváci: 18618