Itálie – Slovensko 71:54 (kon.) | Lotyšsko – Turecko 63:72 (kon.) | Belgie – Řecko 78:45 (kon.)
Španělsko – Francie 71:55 (kon.)
Belgie
78:45 (24:15, 40:29, 61:36)
Řecko
Neděle 25.06.2017, 18:00 • O2 Arena, Praha • Mistrovství Evropy žen • O 3.–4. místo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (19:48:02)

Statistiky

Nejvíce bodů: K. Mestdaghová 18 – Maltsiová 13
    Nejvíce doskoků: Wautersová, Ramanová 8 – Maltsiová 8
    Nejvíce asistencí: Carpreauxová 8 – Maltsiová, Sotiriouová 2

Utkání o třetí místo je u konce a z bronzových medailí se může radovat tým Belgie. Byl to jednoznačný zápas, řecké basketbalistky se zejména ve druhé polovině utkání nemohly trefit a za dvacet minut hry zaznamenaly pouhých 16 bodů. Na druhé straně to ale padalo vskutku bohatě a už dlouho před koncem bylo o vítězkách jasno.

Konec zápasu. (78:45)

39:49
    Christinakiová přidala tři body, už je to ale pouze kosmetická úprava. (78:45)

39:25
    Jedna proměněná šestka Belgie. (78:42)

39:05
    Ještě jedno snížení na řecké straně. (77:42)

38:45
    Jenže Geldofová okamžitě vrací náskok na rozdíl 27 bodů. (77:40)

38:27
    Stamatiová se trefila z pravé strany a alespoň trošičku upravila hrozivou ztrátu. (75:40)

37:36
    Další proměněná šestka Belgie. (75:38)

37:19
    Linskensová proměnila jednu šestku ze dvou, Belgie je i nadále u míče. (74:38)

37:19
    Pod koš se hrnula Linskensová, při dvojtaktu byla tvrdě faulovaná Kaltsidouovou. (73:38)

36:40
    Střela Stamolamprouové byla krátká, doskok pak obstaraly hráčky Belgie. (73:38)

35:59
    Carpreauxová přidala další body, demolice Řecka pokračuje. (73:38)

35:17
    Protrhla to až Linskensová střelou z větší vzdálenosti. (71:38)

34:59
    Hraje se teď bez přerušení, oba týmy ale ubraly na přesnosti střelby. (69:38)

33:40
    Maltsiová ukončila střelecké trápení Řecka a dala první týmové body v této čtvrtině. (69:38)

32:59
    Linskensová byla zcela volná a měla dost času i prostoru na snadnou střelu. (69:36)

32:28
    Belgii tam teď padá téměř vše, z dálky se trefila K. Mestdaghová. (67:36)

31:24
    Na druhé straně dostala přihrávku Linskensová, zvládla ji i přes těsné bránění zpracovat a přidala další body. (65:36)

Aleš Pur

Belgie: Linskensová, K. Mestdaghová, Delaereová, Hendrickxová, Carpreauxová, Meessemanová, Wautersová, H. Mestdaghová, Geldofová, Nauwelaersová, Vanloová, Ramanová.
    Řecko: Stamolaprouová, Stamatiová, Lymouraová, Spyridopoulouová, Maltsiová, Nikolopoulouová, Sotiriouová, Kosmaová, Spanouová, Kaltsodouová, Christinakiová, Fasoulaová.

Rozhodčí: Boris Krejić (SLO), Maj Kazuko Forsbergová (DEN), Martins Kozlovskis (LAT)