Širak – ND Gorica 0:2 (kon.) | Irtyš Pavlodar – Dunav Ruse 1:0 (kon.) | Kajrat – Atlantas 6:0 (kon.)
Ventspils – Valur 0:0 (kon.) | Pjunik – Slovan Bratislava 1:4 (kon.) | Partizani Tirana – Botev Plovdiv 1:3 (kon.)
Trenčín – Kutaisi 5:1 (kon.) | Levadia Tallinn – Cork City 0:2 (kon.) | Dinamo Minsk – Runavík 2:1 (kon.)
Soligorsk – FK Sūduva 0:0 (kon.) | VPS – Olimpija Lublaň 1:0 (kon.) | Dinamo Bt. – Jagiellonia 0:1 (kon.)
Čichura – Rheindorf Altach 0:1 (kon.) | Škendija – Dacia Kišiněv 3:0 (kon.) | Lyngby – Bangor City 1:0 (kon.)
Kalju – B36 Tórshavn 2:1 (kon.) | Ferencváros – Jelgava 2:0 (kon.) | Beitar Jeruzalém – Vasas Budapešť 4:3 (kon.)
Odd – Ballymena 3:0 (kon.) | Haugesund – Coleraine 7:0 (kon.) | Larnaka – Lincoln 5:0 (kon.)
Zaria Balti – FK Sarajevo 2:1 (kon.) | UE Santa Coloma – Osijek 0:2 (kon.) | Levski – Sutjeska 3:1 (kon.)
Zirä FK – Differdange 2:0 (kon.) | Fola – Milsami 2:1 (kon.) | KÍ Klaksvík – AIK Stockholm 0:0 (kon.)
Norrköping – Priština 5:0 (kon.) | Connah's Quay – Helsinki 1:0 (kon.) | Midtjylland – Derry City 6:1 (kon.)
Bala Town – Vaduz 1:2 (kon.) | Skënderbeu – Sant Juliá 1:0 (kon.) | Vojvodina – Ružomberok 2:1 (kon.)
Maccabi Tel Aviv – Tirana 2:0 (kon.) | Domžale – Flora 2:0 (kon.) | Tre Penne – FK Rabotnički 0:1 (kon.)
CZ Bělehrad – Floriana 3:0 (kon.) | Široki Brijeg – Ordabasy 2:0 (kon.) | Mladost Podgorica – Gandzasar 1:0 (kon.)
Mladost Lučani – Keşla FK 0:3 (kon.) | Crusaders – FK Liepāja 3:1 (kon.) | St. Johnstone – Riteriai 1:2 (kon.)
Rangers – Niederkorn 1:0 (kon.) | Valletta – Folgore 2:0 (kon.) | St Joseph's – AEL Limassol 0:4 (kon.)
Željezničar Sarajevo – Zeta 1:0 (kon.) | Fehérvár – Balzan 2:0 (kon.) | Lech Poznaň – Pelister 4:0 (kon.)
Reykjavík – Seinäjoki 0:0 (kon.) | Stjarnan – Shamrock 0:1 (kon.)
KÍ Klaksvík
0:0 (0:0)
AIK Stockholm
Čtvrtek 29.06.2017, 20:00 • Gundadalur, Tórshavn • Evropská liga (předkola) • 1. předkolo

Na Faerských ostrovech se během úvodních zápasů 1. předkola Europa League urodilo velké překvapení. Tamní Klaksvík udržel na uzdě favorita ze Stockholmu. Utkání skončilo navzdory velké převaze fotbalistů hostujícího AIK bezbrankovou remízou. Do odvety tak půjdou oba týmy 6. července s čistým štítem. Konečný výsledek: KÍ Klaksvík 0 AIK Stockholm 0. (21:54:45)

90+3

90+2
    Páll Klettskard se pokusil vybojovat ztracený míč, jenže ve druhé minutě nastavení fauloval Daniela Sundgrena.

90+1
    Čtvrtý rozhodčí Gabriel Michlian nastavil nad rámec dnešního bezbrankového zápasu tři minuty.

87
    Vzápětí další faul na domácí straně. Kapitán Klaksvíku Jonas Rasmussen fauloval aktivního Stefana Ishizakiho.

86
    Jákup Andreasen se pět minut před koncem dopustil faulu, když nedovoleně zastavil Daniela Sundgrena.

85
    Statistiky střel: Střely celkem: 5-10, střely na bránu: 1-3, střely mimo: 3-6, zablokované střely: 1-1.

82
    Albert Kojo Adu-Donyinah nedokázal ideálně načasovat náběh za obranu a ocitl se v ofsajdu.

80
    Do konce utkání zbývá odehrát deset minut. Dokáže jeden z týmů strhnout vítězství na svou stranu.

78
    Eero Markkanen a před ním Daniel Sundgren napřáhli ke střele, oba ovšem pálili nepřesně.

76
    Střídání v týmu KÍ Klaksvík: ze hřiště odchází Jóannes Bjartalíð, přichází Hjalgrim Elttor.

76
    Páll Klettskard se pokusil o náběh za obranu, jenže se v momentě přihrávky ocitl v ofsajdu.

75
    Do konce utkání zbývá odehrát 15 minut a oba týmy se marně snaží vstřelit gól. Zatím se jako nejpravděpodobnější výsledek jeví remíze, stačí ovšem jedna přesná střela, a vše může být jinak.

71
    Eero Markkanen zkusil jako další z řady střelecké štěstí, jenže Stockholm dnes střílí slepými náboji.

69
    Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Johan Blomberg, přichází Kristoffer Olsson.

68
    Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Simon Thern, přichází Henok Goitom.

67
    Semir Hadžibulić si dobře pokryl míč tělem a Johan Blomberg ho ve snaze získat fauloval.

66
    Stefan Ishizaki rozehrál v dresu Stockholmu rohový kop, domácí ale následný centr bez potíží odvrátili.

65
    Ólavur Niclasen před pár okamžiky fauloval a nyní mohl sám udeřit, jeho pokus byl ovšem nepřesný.

Tomáš Reiner

Branky:

Karty:   60. Simonsen (KLK)

Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 0:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:10.
    KÍ Klaksvík: Joensen – Rasmussen (C), Mujdragic, Askham – Niclasen, Hadžibulić, Andreasen, Bjartalíð (76. Elttør), Simonsen – Adu-Donyinah, Klettskard.
    Náhradníci: Joensen – Elttør, Justesen, Splidt, Klakstein, Danielsen, Olsen. Trenér: Mikkjal Kjartansson Thomassen.

AIK Stockholm: Linnér – Väisänen, Nyholm, Johansson (C) – Sundgren, Blomberg (69. Olsson), Affane, Thern (68. Goitom), Salétros – Ishizaki, Markkanen.
    Náhradníci: Stamatopoulos – Avdic, Mushitu, Perry, Aphrem. Trenér: Rikard Norling.

Rozhodčí: Michal Ocenáš. Asistenti: Michal Tomčík, František Ferenc. Čtvrtý rozhodčí: Gabriel Michlian (všichni SVK)