Tisková konference FC Viktoria Plzeň | (kon.) | | | Tlačová konferencia MŠK Žilina | (kon.) |
19. etapa: Embrun - Salon-de-Provence | Vítěz: E. Boasson Hagen (DDD) (kon.) |
konec
19. etapa: Embrun - Salon-de-Provence
Vítěz: E. Boasson Hagen (DDD)
Filip Ardon
TOP 10 DNEŠNÍ ETAPY
1. Edvald Boasson Hagen (DDD) 5h 06' 09''
2. Nikias Arndt (SUN) + 05''
3. Jens Keukeleire (ORS) + 17''
4. Daniele Bennati (MOV) + 17''
5. Thomas De Gendt (LTS) + 17''
6. Sylvain Chavanel (DEN) + 17''
7. Elie Gesbert (TFO) + 17''
8. Jan Bakelants (ALM) + 17''
9. Michael Albasini (ORS) + 19''
10. Pierre-Luc Perichon (TFO) + 01' 32''
---
35. Roman Kreuziger (ORS) + 12' 27''
76. Zdeněk Štybar (QST) + 12' 27''
VRCHAŘSKÉ PRÉMIE
26 km – Col Lebraut (3. kategorie)
1. Romain Sicard (DEN) - 2 body
2. Pierre Rolland (CDT) - 1 bod
43 km – Côte de Bréziers (3. kategorie)
1. Romain Hardy (TFO) - 2 body
2. Thomas De Gendt (LTS) - 1 bod
177,5 km – Col du Pointu (3. kategorie)
1. Romain Sicard (DEN) - 2 body
2. Elie Gesbert (TFO) - 1 bod
SPRINTERSKÁ PRÉMIE
136,5 km – Banon
1. Thomas De Gendt (LTS) - 20 bodů
2. Elie Gesbert (TFO) - 17 bodů
3. Jan Bakelants (ALM) - 15 bodů
4. Lilian Calmejane (DEN) - 13 bodů
5. Tony Gallopin (LTS) - 11 bodů
6. Edvald Boasson Hagen (DDD) - 10 bodů
7. Daniele Bennati (MOV) - 9 bodů
8. Jens Keukeleire (ORS) - 8 bodů
9. Bauke Mollema (TFS) - 7 bodů
10. Julien Simon (COF) - 6 bodů
11. Sylvain Chavanel (DEN) - 5 bodů
12. Romain Sicard (DEN) - 4 body
13. Ben Swift (UAD) - 3 body
14. Rudy Molard (FDJ) - 2 body
15. Nikias Arndt (SUN) - 1 bod
CELKOVÉ POŘADÍ PO 18. ETAPĚ
1. Christopher Froome (SKY) 78h 08' 19"
2. Romain Bardet (ALM) +23"
3. Rigoberto Uran (CDT) +29"
4. Mikel Landa (SKY) +1'36"
5. Fabio Aru (AST) +1'55"
6. Daniel Martin (QST) +2'56"
7. Simon Yates (OS) +4'46"
8. Louis Meintjes (UAD) +6'52"
9. Warren Barguil (SUN) +8'22"
10. Alberto Contador (TFS) +8'34"
---
23. Roman Kreuziger (ORS) +57' 45"
66. Ondřej Cink (TBM) +2h 31' 50"
102. Zdeněk Štybar (QST) +3h 08' 07"
TOP 3 BODOVACÍ SOUTĚŽE
1. Michael Matthews (SUN) 364 b.
2. André Greipel (LTS) 204 b.
3. Sonny Colbrelli (TBM) 163 b.
TOP 3 VRCHAŘSKÉ SOUTĚŽE
1. Warren Barguil (SUN) 169 b.
2. Primož Roglič (TLJ) 80 b.
3. Thomas De Gendt (LTS) 63 b.
TOP 3 CYKLISTÉ DO 25 LET
1. Simon Yates (ORS) 78h 13' 05"
2. Louis Meintjes (UAD) +02' 06"
3. Emanuel Buchmann (BOA) +26' 15"
TOP 3 NEJLEPŠÍ TÝMY
1. Team SKY 234h 42' 38"
2. AG2 La Mondiale +15' 18"
3. BMC Racing Team +1h 47' 35"
1. Edvald Boasson Hagen (DDD) 5h 06' 09''
2. Nikias Arndt (SUN) + 05''
3. Jens Keukeleire (ORS) + 17''
4. Daniele Bennati (MOV) + 17''
5. Thomas De Gendt (LTS) + 17''
6. Sylvain Chavanel (DEN) + 17''
7. Elie Gesbert (TFO) + 17''
8. Jan Bakelants (ALM) + 17''
9. Michael Albasini (ORS) + 19''
10. Pierre-Luc Perichon (TFO) + 01' 32''
---
35. Roman Kreuziger (ORS) + 12' 27''
76. Zdeněk Štybar (QST) + 12' 27''
VRCHAŘSKÉ PRÉMIE
26 km – Col Lebraut (3. kategorie)
1. Romain Sicard (DEN) - 2 body
2. Pierre Rolland (CDT) - 1 bod
43 km – Côte de Bréziers (3. kategorie)
1. Romain Hardy (TFO) - 2 body
2. Thomas De Gendt (LTS) - 1 bod
177,5 km – Col du Pointu (3. kategorie)
1. Romain Sicard (DEN) - 2 body
2. Elie Gesbert (TFO) - 1 bod
SPRINTERSKÁ PRÉMIE
136,5 km – Banon
1. Thomas De Gendt (LTS) - 20 bodů
2. Elie Gesbert (TFO) - 17 bodů
3. Jan Bakelants (ALM) - 15 bodů
4. Lilian Calmejane (DEN) - 13 bodů
5. Tony Gallopin (LTS) - 11 bodů
6. Edvald Boasson Hagen (DDD) - 10 bodů
7. Daniele Bennati (MOV) - 9 bodů
8. Jens Keukeleire (ORS) - 8 bodů
9. Bauke Mollema (TFS) - 7 bodů
10. Julien Simon (COF) - 6 bodů
11. Sylvain Chavanel (DEN) - 5 bodů
12. Romain Sicard (DEN) - 4 body
13. Ben Swift (UAD) - 3 body
14. Rudy Molard (FDJ) - 2 body
15. Nikias Arndt (SUN) - 1 bod
CELKOVÉ POŘADÍ PO 18. ETAPĚ
1. Christopher Froome (SKY) 78h 08' 19"
2. Romain Bardet (ALM) +23"
3. Rigoberto Uran (CDT) +29"
4. Mikel Landa (SKY) +1'36"
5. Fabio Aru (AST) +1'55"
6. Daniel Martin (QST) +2'56"
7. Simon Yates (OS) +4'46"
8. Louis Meintjes (UAD) +6'52"
9. Warren Barguil (SUN) +8'22"
10. Alberto Contador (TFS) +8'34"
---
23. Roman Kreuziger (ORS) +57' 45"
66. Ondřej Cink (TBM) +2h 31' 50"
102. Zdeněk Štybar (QST) +3h 08' 07"
TOP 3 BODOVACÍ SOUTĚŽE
1. Michael Matthews (SUN) 364 b.
2. André Greipel (LTS) 204 b.
3. Sonny Colbrelli (TBM) 163 b.
TOP 3 VRCHAŘSKÉ SOUTĚŽE
1. Warren Barguil (SUN) 169 b.
2. Primož Roglič (TLJ) 80 b.
3. Thomas De Gendt (LTS) 63 b.
TOP 3 CYKLISTÉ DO 25 LET
1. Simon Yates (ORS) 78h 13' 05"
2. Louis Meintjes (UAD) +02' 06"
3. Emanuel Buchmann (BOA) +26' 15"
TOP 3 NEJLEPŠÍ TÝMY
1. Team SKY 234h 42' 38"
2. AG2 La Mondiale +15' 18"
3. BMC Racing Team +1h 47' 35"
1. Christopher Froome (SKY) 83h 26' 55''
2. Romain Bardet (ALM) + 23''
3. Rigoberto Uran (CDT) + 29''
4. Mikel Landa (SKY) + 01' 36''
5. Fabio Aru (AST) + 01' 55''
6. Daniel Martin (QST) + 02' 56''
7. Simon Yates (ORS) + 04' 46''
8. Louis Meintjes (UAD) + 06' 52''
9. Warren Barguil (SUN) + 08' 22''
10. Alberto Contador (TFS) + 08' 34''
BODOVACÍ SOUTĚŽ
1. Michael Matthews (SUN) 364 bodů
2. André Greipel (LTS) 204 bodů
3. Edvald Boasson Hagen (DDD) 200 bodů
VRCHAŘSKÁ SOUTĚŽ
1. Warren Barguil (SUN) 169 bodů
2. Primož Roglič (TLJ) 80 bodů
3. Thomas De Gendt (LTS) 64 bodů
CYKLISTÉ DO 25 LET
1. Simon Yates (ORS) 83h 31' 41''
2. Louis Meintjes (UAD) + 02' 06''
3. Emanuel Buchmann (BOA) + 26' 15''
NEJLEPŠÍ TÝMY
1. Team SKY 250h 38' 26''
2. AG2R La Mondiale + 03' 08''
3. Trek-Segafredo + 1h 41' 51''
NEJVĚTŠÍ BOJOVNÍK 19. ETAPY
Jens Keukeleire (ORS) (18:15:07)
1. Edvald Boasson Hagen (DDD) 5h 06' 09''
2. Nikias Arndt (SUN) + 05''
3. Jens Keukeleire (ORS) + 17''
4. Daniele Bennati (MOV) + 17''
5. Thomas De Gendt (LTS) + 17''
6. Sylvain Chavanel (DEN) + 17''
7. Elie Gesbert (TFO) + 17''
8. Jan Bakelants (ALM) + 17''
9. Michael Albasini (ORS) + 19''
10. Pierre-Luc Perichon (TFO) + 01' 32''
---
35. Roman Kreuziger (ORS) + 12' 27''
76. Zdeněk Štybar (QST) + 12' 27''