Německo – Švýcarsko 5:6 (1:2 po s.n.) | Slovensko – Česko 1:2 (po pr.)
po s.n. (1:2)
Německo
5:6 (1:2, 1:0, 3:3 - 0:0)
Švýcarsko
sk Sobota 29.07.2017, 14:30 • Zimný štadión Žilina • U20 Summer Hockey Challenge

Švajčiarsko po výhre na Českom zdolalo aj Nemecko, no až po nájazdoch. Aj tak však berie dva body. My sme videli veľmi pekný zápas, ktorý musel baviť. Ja sa s vami lúčim a o chvíľu sa teším na derby medzi Slovenskom a Českom. (16:49:14)

Samostatné nájazdy začínajú.

Nerozhodlo ani predĺženie, uvidíme teda nájazdy. Po tri na každej strane.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:42
    Zakázané uvoľnenie Švajčiarska.

64:19
    Bokk sa krásne cez obrancu natlačil až pred bránkovisko, Meier bol pripravený a vyrazil hokejkou do bezpečia.

64:01
    Posledná minúta predĺženia.

63:33
    Predĺženie sa aj napriek nejakým šanciam hrá prakticky opatrne. Nik nechce spraviť chybu a prísť o víťazstvo.

61:54
    Zrazená strela Kiefersauera padala do brány, v poslednej chvíli puk lapačkou tečoval Meier a vyrazil mimo tri žrde.

61:17
    Sigrist išiel najskôr sám, potom so spoluhráčom, vždy na bránu súpera v prečíslení. Ani raz pre pozorných zadákov strela neprišla.

60:26
    Miranda získal puk vo svojej tretine, nenabral však dostatočnú rýchlosť, takže obranca Nemecka Adam ho dokázal pri zakončení vyrušiť. Beck chytá.

Matej Kubove

Branky a nahrávky: 4. Gawanke (Walther, Sormaies), 40. Strodel (Ratmann, Adam), 53. Gawanke (Jahnke), 55. Eder (Kiefersauer), 55. Bokk (Walther, Reiter) – 8. Riva (Simic, Miranda), 8. Müller (Maillard), 41. Eggenberger (Miranda), 43. Matewa (Simic, Volejnicek), 53. Volejnicek (Gerber)