Odpolední program (9. den) (kon.) | Večerní program (9. den) (kon.)
konec
Odpolední program (9. den)

Sobota 12.08.2017, 11:00Mistrovství světa
     
    Z odpoledního programu na světovém šampionátu v atletice je to vše, díky za pozornost a u večerního programu, který začíná v 18:30, se těším na počtenou. (17:13:12)
     
    Průběžné pořadí desetiboje
    1. Kevin Mayer (FRA) 7237
    2. Rico Freimuth (GER) 7121
    3. Kai Kazmirek (GER) 7021
    4. Oleksij Kasjanov (UKR) 6914
    5. Damian Warner (CAN) 6867
    6. Janek Oiglane (EST) 6770
    7. Kurt Felix (GrN) 6717
    8. Devon Williams (USA) 6704
    9. Pau Tonnesen (ESP) 6700
    10. Jorge Ureňa (ESP) 6678
    ...
    12. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 6609
     
    desetiboj muži (tyč, Skupina B)
    1. Karl Robert Saluri (EST) 5,00 (910)
    2. Jorge Ureña (ESP) 5,00 (910)
    3. Rico Freimuth (GER) 4,80 (849)
    4. Damian Warner (CAN) 4,70 (819)
    5. Akihiko Nakamura (JPN) 4,70 (819)
    6. Oleksij Kasjanov (UKR) 4,70 (819)
    7. Pieter Braun (NED) 4,70 (819)
    8. Keisuke Ushiro (JPN) 4,60 (790)
    9. Devon Williams (USA) 4,60 (790)
    10. Martin Roe (NOR) 4,50 (760)
    11. Kurt Felix (GRN) 4,50 (760)
    12. Ashley Bryant (GBR) 4,30 (702)
    Lindon Victor (GRN) NM
     
    10boj
    Saluri ani Ureňa už 510 centimetrů nepřekonali a maratón v tyčkařském sektoru je u konce.
     
    10boj
    Ani druhé pokusy se Salurimu a Ureňovi nevyvedly.
     
    10boj
    Oba vícebojaři prvním pokusem shodili.
     
    10boj
    Takže další postupná výška je 510 centimetrů.
     
    10boj
    A pět metrů skočil i Ureňa! Ten je už dokonce desátý a zdoláním další laťky by se posunul dokonce na osmou příčku.
     
    10boj
    Karl Robert Saluri zdolal i pětimetrovou hranici! Ohrožuje nyní Helceleta, pokud by totiž zdolal i 510 centimetrů, odsunul by ho na průběžné třinácté místo.
     
    10boj
    Laťka na stojanech se zvyšuje na pět metrů rovných.
     
    10boj
    Španěl Ureňa, který odsunul Adama Sebastiana Helceleta na průběžné dvanácté místo, ještě bojuje o vylepšení své pozice! Posledním pokusem zdolal 490 centimetrů.
     
    10boj
    Freimuthovi se ani napotřetí nepodařilo tuto výšku zdolat a končí.
     
    10boj
    Ureňa i Freimuth dvakrát shodili a čeká je poslední oprava.
     
    10boj
    A Saluri půjde na pět metrů! Hned napoprvé totiž překonal 4,90m a má jistých 880 bodů
     
    10boj
    Na 4,90 metrech, což je další výška, už v soutěži pokračují jen Saluri z Estonska, Španěl Ureňa a o medaili bojující Rico Freimuth.
     
    10boj
    V soutěži končí také Nizozemec Braun, který už 480 centimetrů nezdolal a zaostal za svým osobákem o 30 centimetrů. To je výrazná ztráta.
     
    10boj
    Třetím pokusem laťku shazuje také Japonec Nakamura a nezadařilo se ani Kasjanovovi, který v průběžném hodnocení po osmi disciplínách je čtvrtý a na třetího Němce Kazmirka ztrácí 107 bodů. Navíc v oštěpu, který bude následovat, nepatří zrovna k nejlepším.
     
    10boj
    Damian Warner shazuje i na třetí pokus a to pro něho znamená, že zůstává na pátém místě a na medaili aktuálně ztrácí 154 bodů.
     
    10boj
    Rico Freimuth bojuje o světovou medaili! Na druhý pokus zvládl 480 centimetrů a v průběžném pořadí se vzdaluje třetímu Kazmirkovi.
     
    10boj
    Na další postupnou výšku půjde i Jorge Ureňa, jenž rovněž prvním pokusem překonal 4,80 metrů.

    Jan Vojkůvka

    Petr Sumbal

    Časový harmonogram disciplín
    11:00 – desetiboj muži (110 m překážek) – Helcelet
    11:35 – 4x100 m ženy (rozběhy)
    11:55 – 4x100 m muži (rozběhy)
    12:00 – desetiboj muži (disk, skupina A)
    12:20 – 4x400 m ženy (rozběhy)
    12:50 – 4x400 m muži (rozběhy)
    13:20 – desetiboj muži (disk, skupina B)
    14:05 - desetiboj muži (tyč, Skupina A)
    15:15 - desetiboj muži (tyč, Skupina B)
    4x400 m muži (rozběhy) - výsledky
    ROZBĚH 1
    1. Španělsko 3:01,72 Q (SB)
    2. Polsko 3:01,78 Q (SB)
    3. Kuba 3:01,88 Q (SB)
    4. Jamajka 3:01,98 (SB)
    5. Indie 3:02,80 (SB)
    6. Bahamy 3:03,04 (SB)
    7. Kolumbie 3:03,68 (SB)
    8. Turecko 3:15,45

    ROZBĚH 2
    1. USA 2:59,23 minuty Q (WL)
    2. Trinidad a Tobago Q (SB)
    3. Belgie 2:59,35 Q (SB)
    4. Velká Británie 3:00,10 (SB)
    5. Francie 3:00,93 (SB)
    6. Brazílie 3:04,02 (SB)
    7. Botswana 3:06,50
    8. Japonsko 3:07,29
    4x400 m ženy (rozběhy) - výsledky
    ROZBĚH 1
    1. USA 3:21,66 minuty Q (WL)
    2. Velká Británie 3:24,74 Q (SB)
    3. Botswana 3:26,90 Q (NR)
    4. Francie 3:27,59 (SB)
    5. Austrálie 3:28,02 (SB)
    6. Kanada 3:28,47 (SB)
    Nizozemsko DQ
    Indie DQ

    ROZBĚH 2
    1. Jamajka 3:23,64 minuty Q (SB)
    2. Nigérie 3:25,40 Q (SB)
    3. Německo 3:26,24 Q (SB)
    4. Polsko 3:26,47 (SB)
    5. Itálie 3:27,81 (SB)
    6. Ukrajina 3:31,84
    7. Jižní Afrika 3:37,82 (SB)
    Bahamy DNF
    4x100 m muži (rozběhy) - výsledky
    ROZBĚH 1
    1. USA 37,70 sekundy Q (WL)
    2. Velká Británie 37,76 Q (SB)
    3. Japonsko 38,21 Q (SB)
    4. Turecko 38,44 (SB)
    5. Trinidad a Tobago 38,61 (SB)
    6. Nizozemsko 38,66 (SB)
    7. Austrálie 38,88 (SB)
    8. Barbados 39,19

    ROZBĚH 2
    1. Jamajka 37,95 Q (SB)
    2. Francie 38,03 Q (SB)
    3. Čína 38,20 Q
    4. Kanada 38,48
    5. Německo 38,66
    6. Kuba 39,01 (SB)
    7. Bahamy 39,35
    Antigua a Barbuda DNS
    4x100 m ženy (rozběhy) - výsledky
    ROZBĚH 1
    1. USA 14,84 sekundy Q (WL)
    2. Velká Británie 41,93 Q (SB)
    3. Švýcarsko 42,50 Q (NR)
    4. Nizozemsko 42,64 (SB)
    5. Francie 42,92 (SB)
    6. Ghana 43,68 (SB)
    7. Ekvádor 43,94 (SB)
    Nigérie DNS

    ROZBĚH 2
    1. Německo 42,34 sekundy Q
    2. Jamajka 42,50 Q
    3. Brazílie 42,77 Q (SB)
    4. Trinidad a Tobago 42,91
    5. Ukrajina 43,77
    6. Kazachstán 45,47
    Bahamy DNF
    Čína DNF
    Desetiboj muži (110 m překážek) - výsledky
    ROZBĚH 1
    1. Janek Õiglane EST 14,56 sekundy
    2. Kurt Felix GRN 14,68
    3. Maicel Uibo EST 14,90
    4. Martin Roe NOR 15,15
    5. Keisuke Ushiro JPN 15,35
    6. Karl Robert Saluri EST 15,36

    ROZBĚH 2
    1. Pau Tonnesen ESP 14,57 sekundy
    2. Bastien Auzeil FRA 14,59
    3. Kai Kazmirek GER 14,66
    4. Pieter Braun NED 14,67
    5. Ashley Bryant GBR 14,75
    6. Lindon Victor GRN 15,36
    Mihail Dudaš SRB DQ

    ROZBĚH 3
    1. Jorge Ureña ESP 14,15 sekundy (SB)
    2. Eelco Sintnicolaas NED 14,32
    3 Adam Sebastian Helcelet CZE 14,38
    4. Akihiko Nakamura JPN 14,43
    5. Dominik Distelberger AUT 14,59
    6. Cedric Dubler AUS 14,92
    7. Zach Ziemek USA 15,36

    ROZBĚH 4
    1. Damian Warner CAN 13,63 sekundy
    2. Rico Freimuth GER 13,68 (SB)
    3. Kevin Mayer FRA 13,75 (PB)
    4. Oleksij Kasjanov UKR 14,05
    5. Devon Williams USA 14,27
    6. Ilja Škureněv ANA DQ
    7. Trey Hardee USA DQ
    12:00 – desetiboj muži (disk, skupina A) - startovní listina
    1 Bastien Auzeil FRA
    2 Eelco Sintnicolaas NED
    3 Kevin Mayer FRA
    4 Pau Tonnesen ESP
    5 Mihail Dudaš SRB
    6 Zach Ziemek USA
    7 Kai Kazmirek GER
    8 Maicel Uibo EST
    9 Cedric Dubler AUS
    10 Ilja Škureněv ANA
    3 Adam Sebastian Helcelet CZE
    12 Janek Õiglane EST
    13 Trey Hardee USA
    14 Dominik Distelberger AUT
    13:20 – desetiboj muži (disk, skupina B) - startovní listina
    1 Kurt Felix GRN
    2 Martin Roe NOR
    3 Lindon Victor GRN
    4 Akihiko Nakamura JPN
    5 Oleksiy Kasyanov UKR
    6 Pieter Braun NED
    7 Ashley Bryant GBR
    8 Devon Williams USA
    9 Karl Robert Saluri EST
    10 Keisuke Ushiro JPN
    11 Damian Warner CAN
    12 Jorge Ureña ESP
    13 Rico Freimuth GER
    14:05 - desetiboj muži (tyč, Skupina A) - startovní listina
    1. Pau Tonnesen (ESP) 5,40 (1035)
    2. Zach Ziemek (USA) 5,10 (941)
    3. Janek Õiglane (EST) 5,10 (941)
    4. Kai Kazmirek (GER) 5,10 (941)
    5. Kevin Mayer (FRA) 5,10 (941)
    6. Dominik Distelberger (AUT) 5,00 (910)
    7. Cedric Dubler (AUS) 4,90 (880)
    8. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 4,90 (880)
    9. Bastien Auzeil (FRA) 4,80 (849)
    Maicel Uibo (EST) NM
    Mihail Dudaš (SRB) DNS
    Trey Hardee (USA) DNS
    Eelco Sintnicolaas (NED) DNS
    15:15 - desetiboj muži (tyč, Skupina B) - startovní listina
    1. Karl Robert Saluri (EST) 5,00 (910)
    2. Jorge Ureña (ESP) 5,00 (910)
    3. Rico Freimuth (GER) 4,80 (849)
    4. Damian Warner (CAN) 4,70 (819)
    5. Akihiko Nakamura (JPN) 4,70 (819)
    6. Oleksij Kasjanov (UKR) 4,70 (819)
    7. Pieter Braun (NED) 4,70 (819)
    8. Keisuke Ushiro (JPN) 4,60 (790)
    9. Devon Williams (USA) 4,60 (790)
    10. Martin Roe (NOR) 4,50 (760)
    11. Kurt Felix (GRN) 4,50 (760)
    12. Ashley Bryant (GBR) 4,30 (702)
    Lindon Victor (GRN) NM