USA – Německo 6:0 (kon.) | Česko – Švýcarsko 10:1 (kon.)
Německo
Sobota 26.08.2017, 15:00 • RT TORAX Arena • Turnaj pěti (U17)

Po zápase:

Američané pokračují v dominanci:

Tým Spojených států amerických ovládl i třetí zápas na Turnaji pěti zemí. Svěřenci trénera Pata Ferschweilera vykročili za vítězstvím už ve 2. minutě, když se přesně mezi betony trefil – ve vlastní oslabení – Jake Hale. Ještě dokonce druhé třetiny to bylo o dvě branky – v 15. minutě totiž první americká formace ukázala skvělou sehranost a John Farinacii vymetl všechny pavučinky v brance Brunneta.

Druhá třetina byla nejvyrovnanější a na gól se čekalo až do 38. minuty – v té se prosadil Robert Christy.

Do třetí třetiny vlétli Američané jako uragán – v první minutě – se po hezké a přesné přihrávce trefil pod víko Grant Sillianoff. Stav 4:0 Němce mírně nalomil a po druhém gólu Roberta Christyho a přesilovkové trefě Joshe Nodlera se zápas už jen dohrával.

Američany dělí od triumfu na Turnaji pěti zemí už pouze jediný zápas.

Německé snažení:

Němci převedli opravdu sympatický výkon – ve kterém vzdorovali kvalitnějšímu soupeři celých 40. minut – ve třetí třetině po brzkém inkasovaném gólu však přestali své soupeře stíhat a za stavu 6:0 byla na hráčích v bílém vidět relativně frustrace.

Němce čeká zítra poslední soupeř na turnaji – v odpolední zápase vyzvou reprezentaci Slovensko.

59:52
    Tento zápas se dohraje v německém obranném pásmu.

59:30
    Američané kombinují ve středním pásmu.

58:38
    Chauvett si poradil se střelou na vyrážečku a puk se odráží od daleko od branky.

58:18
    Luca Bauer si počkal na Joshe Grolla – ten však tvrdý hit ustál a k ledu zamířil německý obránce.

57:10
    Ofsajd týmu USA zastavuje hru. Na ledě momentálně vidíme první německou a třetí americkou formaci.

56:25
    Kaliyev dostal přihrávku přímo před branku – jeho střela však šla příliš nalevo.

55:19
    Puk vycestoval do prostoru mezi střídačky.

55:18
    Hra ztrácí na tempu a oba týmy se za takového výsledku nikam neženou.

54:00
    Farinnaci se pokusil prokličkovat mezi trojící hráčů – byl však ihned zastaven.

53:27
    Zitzer je na ledě a Německo je v plné počtu.

52:26
    Miller si sjel do pásma a dostal ukázkově nabito na střelu z první od modré – puk ale zasáhl pouze chrániče bránícího hráče.

51:27
    Vyloučení v týmu Německo (Zitzer – 2 min., podražení).

51:26
    S Němci tři góly pořádně zamávali a uvidíme další americkou přesilovku.
    50:08 NODLER - 6:0

50:08
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    První přesilovková pětice pořádně roztočila bránící se čtveřici svých soupeřů a na konci celé kombinace byl JOSH NODLER, který dorazil kotouč za ležícího Brunnerta!. Asistence: Lukas Svejkovsky.

49:58
    Vyloučení v týmu Německo (Maul – 2 min., faul kolenem).

49:51
    K vidění byli dva tvrdé zákroky ale jen jeden bude potrestán.

Jan Meichsner

Branky a nahrávky: 2. Hale (Koster), 15. Mastrosimone (Sillianoff), 38. Christy (Svejkovsky, Griffin), 41. Sillianoff (Farinacci), 48. Christy, 51. Nodler (Svejkovsky)

USA: Chauvette (Haider) – Miller, Koster, Boltman, Johnson, Mcward, Webber – Mastrosimone, Farinacci, Sillianoff – Wendt, Nodler, Kalijev – Svejkovsky, Griffin, Christy– Hale, Groll, Bertrand
    Německo: Brunnert (Kolarz) – Zitzer, Länger – Zimmermann, Gnyp – Jäger, Flade, – Bauer – Schmidt, Lindner, Dosch, – Alberg, Slezak, Kinder, – Henriquez-Morales, Maul, Strom, – Komov, Avgerinos, Rausendorf

Rozhodčí: Pražák – Hlavatý, Gebauer