Kometa Brno – Kuopio 3:2 (po pr.) | TPS – Bern 3:1 (kon.) | Malmö Redhawks – Stavanger 2:1 (kon.)
Växjö – Davos 5:3 (kon.) | Esbjerg – HV71 2:7 (kon.) | Vienna Capitals – JYP 1:3 (kon.)
Mannheim – Třinec 6:2 (kon.) | EC-KAC – Frölunda 2:4 (kon.) | Zug – Něman Grodno 3:2 (2:1 po s.n.)
Zürich – Gap 4:0 (kon.) | Cardiff – Liberec 3:7 (kon.) | Nottingham – Mountfield HK 4:3 (po pr.)
HC Kometa Brno
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
KalPa Kuopio
Čtvrtek 31.08.2017, 18:00 • DRFG Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný podvečer z prosluněného Brna, konkrétně z DRFG Areny, kde nás dnes čeká pokračování hokejové Ligy mistrů, skupiny B. V něm změří síly brněnská Kometa s finským celkem KalPa Kuopio.

Finský vicemistr se poprvé v letošním ročníku CHL vydává mimo své mantinely. Tým kolem kapitána Tommiho Jokinena, v němž dříve působila také řada Čechů, jako například Michal Birner či Tomáš Kubalík, letos výrazně omladil svůj kádr a znovu se chystá zaútočit na nejvyšší pozice finské soutěže. Po jedné z nejlepších sezón za poslední řadu let se severský mančaft pokouší uspět také v Lize mistrů.
    To se žlutočerným hokejistům podařilo v prvním zápase skvěle. Ačkoliv v polovině utkání prohrávali už o tři branky, zvládli duel otočit a porazit Malmö 6:4. Druhé měření sil už svěřenci Samiho Kapanena tak dobře nezvládli, když se jim nepodařilo zachytit úvod utkání a Brňané se ujali dvougólového vedení. Domácí sice dokázali vyrovnat, v závěru duelu ale vrátil modrobílým vedení Jan Hruška a pojistku přidal Martin Zaťovič.

Čerstvý mistr české extraligy zůstal téměř pohromadě a přenesl si skvělou formu i do mezinárodní soutěže. Z dvou utkání vydoloval 6 bodů a vede tabulku skupiny B. Svůj post jedničky v bráně týmu dokazuje také Marek Čiliak, který pustil pouhé tři góly během 120 minut a hlavně díky němu Brňané zatím nepodlehli ani jednomu severskému soupeři.

Gólman Komety má před utkáním jasno. „Bude to něco jiného, než souboje v extralize. Věřím, že si fanoušci užijí souboje s finským a norským hokejem, oba styly jsou jiné a bude to fakt zajímavé srovnání. Také se těším na to, jak budou brněnští fanoušci fandit, a že naši soupeři uvidí tu parádní atmosféru, která u nás vždy panuje,“ uvedl pro klubový web Marek Čiliak.
    Opora Komety hodnotí působení v Lize mistrů pro klubový web

Nejlepší hráči obou celků

Pokud bude Kometa chtít pomýšlet na druhé vítězství, musí si dát pozor na Kaie Kantolu. Ten si ve dvou zápasech zatím připsal čtyři body (3+1) a hlavně díky němu se podařilo celku KalPa porazit švédské Malmö. Kantola je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem dosavadního průběhu Ligy mistrů.

To Kometa své síly rozložila mnohem rovnoměrněji, třemi nejproduktivnějšími hráči jsou Jan Štencel, Vojtěch Němec a Tomáš Vincour, kteří si všichni připsali po dvou bodech.

Tři hvězdy dle webu CHL

KalPa Kuopio – Tommi Jokinen, Juuso Riikola, Eetu Luostarinen
    HC Kometa Brno – Leoš Čermák, Tomáš Vincour, Ondřej Němec

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Krejčík, O. Němec (C), Gulaši, Štencel, Malec (A), Bartejs, Král – Svoboda, Hruška, Erat – Zaťovič (A), V. Němec, Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna – Káňa, Dočekal, Haščák.

KalPa Kuopio: Godla (Ruotsalainen) – Maione, Riikola (A), Seppälä, Lukka, Mäkinen, Leskinen, Parikka – Jokinen (C), Sebok, Lavoie – Tavi, Ikonen, Ruuttu – Gymer, Luostarinen, Kantola – Mutanen, Vainiola, Nuutinen – Knuutinen.

Rozhodčí: Hradil, Stano – Brejcha, Špůr.

V dresu Komety dnes nastupuje i tahoun mančaftu z loňské sezóny Martin Erat, který tak odehraje první zápas v modrobílém dresu od dubnového finálového vítězství. Branku finského celku bude strážit slovenský brankář Denis Godla.

00:01

00:01
    Sebok byl úspěšnější na úvodním buly, kotouč poté doputoval až k Vejmelkovi.

00:35
    KalPa se na chvli dostala do pásma a první střelu na bránu zkoušel Ikonen, puk byl ale tečován mimo tři tyče brněnské svatyně.

01:07
    Dlouhý pas poslal Gulaši až na modrou čáru, kde číhal Zaťovič, ten raději pouze protečoval do pásma soupeře.

01:43
    KalPa právě vstřelila branku!
    Tak to je rychlý úvod finského celku, jehož první střela na bránu hned končí brankou! Skvělou přihrávku přesně na hokejku obdržel KONSTA MÄKINEN, který pouze nastavil čepel před prázdnou bránou a mohl zvedat ruce nad hlavu. Asistence: Kai Kantola.
    01:43 MÄKINEN - 0:1

02:08
    Další střelu hokejistů z Kuopia už vytřepává Vejmelka z lapačky, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

02:15
    Lukka nestihl puk na modré čáře, KalPa musí vyklidit pásmo.

02:26
    Žlutočerní ale rychle obrátili hru a hrnuli se opět na Vejmelku, k němuž se kotouč pomalým tempem doklouzal a brněnský gólman přerušil hru.

02:55
    Vincour si u mantinelu počkal na Ikonena, kterého čistě poslal k zemi, následně opět přerušuje hru Vejmelka.

03:00
    Hráči KalPy se snažili prosadit hned po vhazování, Vejmelka byl pozorný.

03:15
    Riikola hodně tvrdě vypálil od modré čáry, kotouč jen zaduněl o Vejmelkovo rameno a odrazil se do rohu kluziště.

03:46
    Finové nyní ujížděli dva na jediného obránce, puk se dostal ke Kantolovi a nejlepší střelec KalPy už si chystal bekhendový blafák, který ale díky pohotovosti jednoho z brněnských obránců nemohl dotáhnout do úspěšného konce!

04:27
    Svoboda hned po vhazování hledal spoluhráče na modré čáře, naneštěstí pro domácí ale mířil přesně mezi dva hráče a domácí musejí pryč z útočného pásma.

04:46
    Martin Erat to nyní zkusil hned po buly, do jeho rány vložil hokejku jeden z hostujících hráčů a puk končí v ochranné síti.

05:11
    Ikonen od mantinelu nahodil puk na bránu, Vejmelka po něm máchl lapačkou a přerušil hru.

06:10
    Hynek Zohorna přenechal do tandemu Malletovi, akci nakonec přerušila dobře zorganizovaná obrana svěřenců Samiho Kapanena. Následuje komerční přestávka.

06:20
    Lukka vysokým obloučkem nenašel žádného ze svých spoluhráčů na modré čáře, naopak málem trefil do obličeje hráče ve žlutočerném dresu.

07:05
    Hruška zkusil vystřelit zpoza obránce, jeho tečovaná rána ale do sítě cestu nenašla.

08:09
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hodně nepřehledná situace před bránou Denise Godly končí prvním gólem domácích! Z hloučku hráčů se nejlépe zorientoval VOJTĚCH NĚMEC, který z otočky trefil přesně k tyči Godlovy brány. Bez asistence.
    08:09 V. NĚMEC - 1:1

08:49
    V DRFG Areně je veselo a modrobílé hokejisty to tlačí do útoku. Dlouhou přihrávkou zkoušel vyslat spoluhráče Štencel, složitou přihrávku ale nikdo nezpracoval.

09:36
    První přesilovou hru utkání si zahrají hokejisté KalPy. Tomáš Svoboda (KOM) už odchází na trestnou lavici odpykat dvě minuty za podražení.

09:45
    Hosté se samozřejme usadili v pásmu Komety.

10:05
    Leskinen od modré čáry střílenou přihrávkou hledal spoluhráče před bránou, puk proletěl kolem levé Vejmelkovy tyče.

10:45
    Riikola vyslal tvrdou ránu z nebezpečné pozice mezi kruhy, Vejmelka jeho pokus vyrazil ramenem do ochranné sítě.

10:58
    Domácí se osvobozují.

11:04
    Síly na ledě se na půl minuty srovnají, pak si přesilovou hru zahraje Kometa. Jusso Riikola držel Malletovi hokejku a už se za ním zavírají vrátka na trestné lavici.

11:20
    Hosté rozehrávají akci ve čtyřech od vlastní brány.

11:45
    Zaťovič ujížděl sám na Godlu, ten se rozhodl vyjet z brankoviště, následně skočil tygřím skokem po puku a odpálil ho brněnskému útočníkovi z hokejky během bekhendového blafáku. Parádní zákrok!

12:50
    Kometa svírá soupeře. Obrovské šance měli nejdřív Zohorna, následně Mallet, obránci KalPy ale skvěle brání a ani jeden se nedostal k finálnímu zakončení.

13:16
    Hosté už jsou v pěti a raději vyhodili na zakázané uvolnění, kolotoč domácích totiž v posledních sekundách opravdu svíral žlutočerné borce.

13:38
    K Zaťovičovi se dostal puk před vlastní bránou a hned posílá dopředu své spoluhráče, v rohu kluziště ještě o kotouč bojoval Vincour, nakonec se ale dostal pod nadvládu soupeře, který hned obrací hru.

14:45
    Gulaši poslal k zemi Gymera, který se nakonec zvedá z ledu a odjíždí střídat.

15:25
    Ponechaná výhoda pro Kometu, která si zahraje další přesilovou hru.

15:31
    Santeri Lukka (KAL) oslabuje svůj tým. Dvě minuty inkasuje za držení.

15:57
    Svěřenci Samiho Kapanena vyhodili puk a drží se v brněnském pásmu.

16:21
    Pro Krejčíka zpracoval puk Vejmelka, ten zakládá další akci.

16:47
    Ale hosté se znovu osvobozují, tato přesilová hra domácím zatím vůbec nesvědčí.

17:31
    Parikka se dostal úplně sám mezi kruhy a vypálil směr Vejmelkova brána, brněnský gólman ale opět skvěle zasáhl a vyrazil puk ramenem!

18:38
    Martin Erat našel krásnou křižnou přihrávkou Krále, který hned za modrou čárou střílel, Godla si jeho pokus pohlídal.

18:48
    Na druhé straně musel ustát tlak Ikonena Vejmelka, který raději přerušil hru.

19:20
    Martin Zaťovič se tlačil do zakončení, nakonec bez výsledku.

19:43
    Hosté posílají puk do brněnského pásma, v první třetině už se nic nestane.

20:00

Po první třetině je tedy stav nerozhodný 1:1. Ve druhé minutě otevřel skóre utkání Kansta Mäkinen, který nemohl netrefit odkrytou brněnskou bránu. Na opačné straně hřiště bylo vesele krátce před polovinou první třetiny, když kotouč našel brněnský útočník v dresu "top scorer" Vojtěch Němec a srovnal stav utkání. Další třetina začne přibližně v 18:52:

20:01

20:05
    Úvodní buly druhé třetiny dopadlo stejně jako to první, tedy lépe pro hostujícího Seboka.

20:29
    A hned komplikace pro Kometu. Jan Hruška (KOM) fauloval protihráče v rohu kluziště. Dvě minuty – držení protihráče.

20:50
    Domácí se podruhé v krátkém časovém úseku osvobozují.

21:10
    Jokinen vrátil svůj tým do pásma, ale domácí výborně brání a zahrozit nyní mohl dokonce Káňa, nakonec raději zvolil dlouhou zpětnou přihrávku až k Vejmelkovi.

22:00
    Ačkoliv hrají svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského oslabení, jsou nyní rozhodně lepším týmem. Godla musel po náporu přerušit hru.

22:20
    Ikonen se probojoval do pásma, kotouč se následně pomalu doklouzal k Vejmelkovi, který raději počkal na hvizd sudího. Vhazovat se bude po jeho levici.

22:29
    Domácí jsou v plném počtu.

22:56
    Štencelovo nahození prolétlo těsně kousek nad břevnem hostující brány.

23:32
    Nyní pálil od modré Král, jeho střelu ale Godla dobře viděl a počkal si na ni. Vhazovat se bude v pásmu Kuopia.

23:40
    Zaťovič poslal kotouč do útočného pásma, kde jej ale nestihl nikdo z modrobílých hokejistů.

24:13
    Po střele Hynka Zohorny vypadl puk Godlovi z lapačky, což chtěl využít Mallet a hned strkal hokejku do brankoviště, to se samozřejmě nelíbilo hostujícím bekům a dali to Malletovi důrazně najevo.

24:50
    Mäkinen sbírá puk ve středním pásmu a hledá cestu k brněnské bráně.

25:10
    Gymer to zkusil bekhendem z mezikruží, vyprášil ale pouze Vejmelkův beton.

25:27
    Ofsajd nyní zastavil útok domácích.

25:49
    Erat poslal kotouč Krejčíkovi na modrou, skákavou přihrávku ale elitní obránce zpracovat nedokázal a domácí musí z pásma ven.

26:40
    Vojtěch Němec našel přes celou šíři útočné třetiny Zaťoviče, jeho střela ale mířila pouze do Godly.

27:33
    Zohorna s Malletem ujížděli obraně Kuopia, první jmenovaný se rozhodl udělat stahovačku před posledním dojíždějícím obráncem, ta mu ale o kousek nevyšla, nejspíše také proto, že brněnský forvard byl faulován. Kometa si zahraje přesilovou hru.

27:33
    Alex Lavoie (KAL) vyloučen na dvě minuty za podražení.

28:17
    Ikonen se dostal v oslabení do skvělé pozice, do jeho střely ale padl Tomáš Svoboda a obětavým zákrokem tak zachránil svůj tým od nebezpečné situace.

29:08
    Ondřej Němec nezpracoval skákavý kotouč na modré čáře.

29:40
    Hosté jsou v plném počtu, Godla byl bez hokejky a Nahodil z levého kruhu trefil břevno!

30:05
    Haščák s Káňou nyní nedali soupeři dýchat ve vlastním pásmu a nakonec se dostali i do šance, Godla byl pozorný.

30:24
    Výhodu jedno hráče budou mít hosté, ačkoliv na střídačku při signalizované výhodě odjel Vejmelka. Tomáš Malec (KOM) inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.

30:40
    Hosté jsou usazeni před Vejmelkou, zatím ho však ani jednou neohrozili.

31:15
    Erat vyhazuje přes všechny čáry a celá čtveřice v modrých dresech odjíždí na střídačku.

31:51
    Parádní akci na jeden dotek nyní sehráli hosté a na konci stál Lavoie, který sám před Vejmelkou trefil brněnského gólmana přímo do hrudi. To byla obrovská šance hostujícího celku!

32:24
    Domácí hrají v plném počtu.

32:48
    Hruškovu dělovku z levého kruhu vyrazil Godla za bránu a u kotouče je opět KalPa.

33:53
    Štencel se nerozpakoval a vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Vejmelky.

34:16
    Filip Král nyní nešťastně vyhodil kotouč mezi diváky a poslušně sleduje rozhodčího směrem k trestné lavici. Brňané se budou muset znovu bránit ve čtyřech.

34:25
    Tavi sám na levé straně mířil ke vzdálenější tyči, Vejmelka opět skvělým zákrokem zastavil velkou šanci Kuopia.

34:47
    Gulaši vyhazuje přes celé kluziště.

35:02
    A domácí půjdou do tří! Martin Zaťovič to přehnal s napadáním v útočném pásmu a rozhodčí jej vykazují na dvě minuty za sekání. 74 sekund budou hrát domácí ve třech, pokud tedy nedostanou branku.

35:13
    Dvojnásobnou přesilovou hru hosté téměř okamžitě využívají. Trojice hráčů ve žlutých dresech naprosto vyšachovala domácí obránce a na konci celé akce stál BALAZS SEBOK, který jen uklidil puk za záda Vejmelky. Asistence: Alex Lavoie, Mathew Maione.
    35:13 SEBOK - 1:2

36:47
    Kantola sám z prostoru mezi kruhy napálil pouze betony gólmana Vejmelky!

37:03
    Domácí už hrají v plném počtu.

37:17
    Hosté se drží v pásmu Komety, druhý gól je viditelně povzbudil.

37:40
    Šance ale přišla na druhé straně, kde Erat hledal prudkou přihrávkou najíždějícího Svobodu, ten ale nestačil strčit do dráhy kotouč hokejku.

38:43
    Svoboda bojuje o kotouč za Godlovou bránou, což se mu také podařilo a první lajna modrobílé družiny nyní točí soupeře.

39:10
    Ondřej Němec nahazoval na teč od modré čáry, puk ale zamířil přímo na zadní mantinel.

39:50
    V poslední minutě druhé třetiny svírali domácí soupeře jako při přesilovce, všemu ale chybí střelba.

40:00

Ani závěrečný tlak nestačil na vyrovnání stavu a tak stojí před brněnským celkem jasný úkol pro závěrečné dějství – smazat jednobrankovou ztrátu. Tu zařídil maďarský centr Balazs Sebok, který stál na konci pohlední kombinace při dvojnásobné přesilové hře Kuopia. Třetí třetina začne přibližně v 19:46.

40:01

40:05
    Tentokrát zvládl vhazování lépe Hruška a Kometa se tlačí dopředu.

40:20
    Hned o chvíli později ale uháněli na Vejmelku hráči Kuopia a Riikola po pěkné kombinaci už napřahoval ke střele do prázdné branky. Skvěla však zasáhl Krejčík, který se vrhl do střely a kotouč nasměroval mimo branku.

41:30
    Zohorna s Gulašim kombinují za vlastní bránou.

42:01
    Kantolu odstavil od puku Nahodil, finský hráč s dresem "top scorer" si pouze zvedl hokejku a odjíždí střídat.

42:39
    Před Godlou byl důrazný Haščák, slovenský gólman ve službách finského týmu raději přerušil hru.

43:00
    Čtvrtá brněnská formace se snaží hodně napadat soupeře v hloubi pásma, KalPa má problémy rozehrát kotouč.

43:57
    Domácím se nepodařila rozehrávka úplně podle představ, puk nikdo nezachytil a rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

44:11
    Pronikajicího Hrušku čistě odstavil od puku Ikonen.

44:53
    Kometa hodně tlačila svého soupeře, největší šanci na úspěch měla dělovka Gulašiho, ta ale prolétla těsně nad bránou gólmana Godly.

45:19
    Kantola se nyní hodně těžko zvedá z ledu a na střídačku odjíždí pouze za pomoci svých spoluhráčů. To nevypadá vůbec hezky. Střelec hostujícího celku inkasoval úder do kolena, vypadá to ale, že rozhodčí se vylučovat nechystají.

45:24
    Mutanen se prohnal útočným pásmem a nebezpečně nahazoval na bránu, odražený kotouč se pak ještě málem dostal za brankovou čáru, nakonec jej ale Vejmelka pohotovým zákrokem vytěsnil mimo tři tyče.

46:49
    Káňa se prokličkoval až před Godlu a už byl ve stoprocentní pozici, nakonec byl ale faulován. Po komerční přestávce bude následovat přesilová hra pro Kometu.

46:49
    Na trestnou lavici usedl Otto Leskinen (KAL) na dvě minuty za hákování.

47:20
    Svobodova střela se odrazila od Godlovy lapačky mimo bránu.

47:39
    Svoboda dostal puk mezi kruhy a pálil na padajícího Godlu, ten ale fantasticky stihl vymrštit lapačku do dráhy kotouče.

47:55
    Kometa opět svírá soupeře ve vlastním pásmu, hosté zatím odolávají.

48:24
    Nyní se dokonce vydali Vainiola s Tavim do útoku a Vejmelka musel přerušit hru.

48:50
    Hosté jsou v plném počtu, Leskinen je zpět na ledě.

49:20
    Haščák bekhendem těsně minul levou Godlovu tyč!

50:20
    Kometa jako by nyní zařadila vyšší rychlostní stupeň, hokejistům v modrých dresech se ale nedaří dostat k zakončení, nyní navíc špatnou přihrávkou přerušují hru. Zakázané uvolnění.

50:58
    Ondřej Němec za vlastní bránou čeká, až mu spoluhráči dostřídají.

51:25
    Ikonen se projel ve středním pásmu, kde se otočil a vrátil se za vlastní bránu. Hosté rozjíždí akci znovu.

52:42
    Na ledě nyní bruslí také Kantola, který se vrátil z šaten, tak to je pro hostující tým rozhodně dobrá zpráva.

53:10
    Kometa opět mačká KalPu v obranném pásmu.

53:45
    Erat kombinoval u mantinelu s Hruškou, z čehož ale žádná vážnější akce nevznikla, na druhé straně se opět dral před Vejmelku velice aktivní Ikonen, jeho dravý průnik ale zatavil Vejmelka.

54:04
    Domácím se daří necelých šest minut před koncem utkání vyrovnat. Zohorna poslal kotouč před branku, kde to zkoušel Mallet, ten sice ještě na Godlu nevyzrál, k dorážce před prázdnou bránou se ale dostal LUKÁŠ NAHODIL a DRFG Arena je na nohou. Asistence: Alexandre Mallet, Hynek Zohorna.
    54:04 NAHODIL - 2:2

54:45
    Výběr Libora Zábranského polila živá voda a snaží se zareagovat na přání domácích fanoušků, tedy přidat ještě jeden.

55:25
    Ale pozor si musejí dávat domácí před vlastní bránou, kde o sobě dal opět vědět nejlepší střelec Kuopia Kantola, který z blízkosti nepřekonal Vejmelku.

56:35
    Zohorna se neprokličkoval hostující obranou a přišel v útočném pásmu o puk.

56:57
    Gulaši ze vzduchu srazil kotouč z prostoru vlastního brankoviště do rohu kluziště.

57:29
    Vincour na modré čáře nezpracoval těžkou přihrávku. Zakázané uvolnění.

57:29
    Dnešnímu utkání přihlíží 4963 diváků!

57:55
    Haščák si nahodil puk za bránu, obránci soupeře u něj však byli dřív.

58:40
    Hosté jeli do přečíslení dva na jednoho, ale minuli bránu, na druhé straně stejná situace pro domácí, Erat ale tak dlouho nevěděl co s kotoučem, že se stihla hostující obrana dobře zformovat a šanci zneškodnit.

59:43
    Poslední sekundy nás v DRFG Areně dělí od konce třetí třetiny a ačkoliv i v závěru vidíme útočný hokej na obě strany, vypadá to, že se bude prodlužovat.

60:00

Domácím se v závěru utkání podařilo vyrovnat, když se po průniku Hynka Zohorny dostal ke kotouči Lukáš Nahodil, čímž poslal zápas do prodloužení, které za malou chvíli začne. Hrát se bude stejně jako v české extralize ve třech hráčích na obou stranách.

60:01

60:05
    Hruška úspěšnější, u puku je Ondřej Němec.

60:26
    Dva na nikoho jeli Kantola s Gymerem, Vejmelka ale druhého jmenovaného vychytal! Prodloužení tři na tři opět nabízí neuvěřitelné věci.

61:07
    Zakázané uvolnění na straně Kuopia.

61:15
    Vhazování zvládli hosté lépe a čekají na ideální příležitost zaútočit.

61:39
    Lukka s Luostarinenem kombinovali na modré čáře a druhý jmenovaný zakončil přímo do Vejmelky. Vhazování v pásmu domácích.

62:13
    Haščák s Malletem jeli dva na jednoho, Haščák vzal situaci na sebe, Godla si s jeho střelou poradil a schoval kotouč do lapačky.

62:45
    Finové jsou zatím v prodloužení lepší, Riikola nyní v další velké šanci sám před Vejmelkou vymýšlel co udělá, nakonec nenašel přihrávkou žádného ze spoluhráčů.

63:17
    Přímočará akce v podání HYNKA ZOHORNY, který nabral rychlost, ujel podél mantinelu, vybruslil si před Godlovu bránu a zakončil bekhendem pod jeho vyrážečku. Asistence: Martin Erat.
    63:17 ZOHORNA - 3:2

Ačkoliv ani jednou v utkání nevyhrávali, nakonec se radují z vítězství. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského potřetí v Lize mistrů vítězí a drží se na první příčce tabulky skupiny B. Nejlepším hráčem hostujícího týmu je vyhlášen Otto Leskinen. Na domácí straně si cenu pro nejlepšího hráče utkání převezme Lukáš Nahodil. Ode mne je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalšího onlajnu z DRFG Areny opět na počtenou.

Střely na branku:

Kometa 27
    KalPa Kuopio 31 (20:30:31)

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 9. V. Němec, 55. Nahodil (Mallet, Zohorna), 64. Zohorna (Erat) – 2. Mäkinen (Kantola), 36. Sebok (Lavoie, Maione)

Rozhodčí: Hradil, Stano – Brejcha, Špůr