Kometa Brno – Kuopio 3:2 (po pr.) | TPS – Bern 3:1 (kon.) | Malmö Redhawks – Stavanger 2:1 (kon.)
Växjö – Davos 5:3 (kon.) | Esbjerg – HV71 2:7 (kon.) | Vienna Capitals – JYP 1:3 (kon.)
Mannheim – Třinec 6:2 (kon.) | EC-KAC – Frölunda 2:4 (kon.) | Zug – Něman Grodno 3:2 (2:1 po s.n.)
Zürich – Gap 4:0 (kon.) | Cardiff – Liberec 3:7 (kon.) | Nottingham – Mountfield HK 4:3 (po pr.)
po s.n. (2:1)
EV Zug
3:2 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
HK Něman Grodno
Čtvrtek 31.08.2017, 19:45 • Bossard Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina C

Tímto se s vámi loučím a přeji pěkný zbytek dne. (22:32:07)

Dnešní utkání je za námi a jeho vyrovnaný průběh našel své rozuzlení v samostatných nájezdech. Zug si po dnešním utkání upevnil pozici na postupové příčce!

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým EV Zug.
    Domácí tým dnes poráží Grodno až po samostatných nájezdech, v nichž rozhodl ve druhé sérii GARETT ROE!

2:1
    Stalbergovi se bekhendová klička nepovedla poslal puk mimo.

1:0
    Martschini rozmíchal hostujícího brankáře a dává gól.

1. série
    0:0
    Levsha nic nevymýšlel a napálil, avšak kotouč napálil jen doprostřed branky.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:12
    Stephan na střelu špatně viděl, ale nakonec jí stihl vykopnout betonem.

63:05
    Přihrávka prošla domácím brankovištěm a po teči skončila těsně vedle tyče.

61:58
    Hosté šli ve dvou na jediného domácího obránce. Střelu z bezprostřední blízkosti Stephan vyráží!

60:01

Hráčům šedesát minut nestačilo a vítěze přinese až prodlouží. Do něj půjdou domácí s přesilovkou pět na tři!

60:00

59:50
    Domácí se po trpělivé kombinaci pokusili o střelu. Tu Trus vyrazil před sebe a obrana Grodna poprvé vyhazuje.

59:19
    Oddechový čas pro hosty.

59:17
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Lisichkin – 2 min., vysoká hůl).

58:21
    Grossmann minul ve velké šanci pravou tyč!

57:51
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Levsha – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

57:10

57:07

56:13
    Morantova střela skončila na bruslích běloruského beka.

55:10
    Vyloučení v týmu EV Zug (Roe – 2 min., nedovolené bránění).

55:07
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Yeronov – 2 min., hákování).

54:51
    Bekhendová střela domácích mířila za záda běloruského brankáře. Ten střelu stihl zalehnout a hasí velký požár!

54:02
    Zatím to nevypadá, že by se jeden z týmů nějak tlačil do branky soupeře.

53:08
    Zhidkikh střílel těsně před Stephanem z otočky a mezi tři tyče se netrefil.

52:16
    Grodno se osvobozuje a posílá puk na zakázané uvolnění.

51:44
    Zug se už asi minutu drží v pásmu. Jejich útočná snaha ke kýžené šanci zatím nevede.

50:44

49:51
    Nyní už musel být Trus připraven a střelu zpacifikoval.

49:25
    Hosté vyhazují k Stephanovi.

48:44
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Dorofeyev – 2 min., hákování).

48:00
    Střela McIntyra z mezikruží doputovala pouze na Trusovu hruď.

47:34
    Kisly se pokusil dostat do pásma, ale ztroskotal na obraně Zugu.

46:13
    Nyní se hra uklidnila, Helbling kombinuje s dalšími domácími hráči na vlastní polovině.

44:46
    Schnyder se ocitl ve skrumáži před bránou, kde nadvakrát kopl do kotouče a dopravil ho za brankovou čáru. Jeho gól samozřejmě nemohli rozhodčí uznat.

44:10
    Nahození na branku před Trusem nepříjemně skočilo. Běloruský brankář včas vyrazil.

43:42
    Grodno vyhazuje ke Stephanově brance.

43:26
    Velká šance domácích. Proti Lammerově střele pod břevno se Trus pořádně natáhl a chytil jí do lapačky.

42:12
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Kryskin – 2 min., držení protihráče).

40:56
    Roe skvěle zabojoval a obral obránce o kotouč. Následnou střelu na bližší tyč brankář zastavil.

40:01

Závěrečné dění vypukne ve 21:27.

Druhá třetina byla divácky podstatně výživnější. Hosté šli nadvakrát do vedení, ale domácí vždy našli odpověď. Třetí třetina tak začne úplně od nuly.

40:00

39:56
    Poslední střela vyšla z domácí hokejky, ale mířila mimo.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:12
    Po další zbytečné chybě Zugu přišel domácí tým o puk znovu už ve středním pásmu. Laciná ztráta poté vedla k šanci domácích, Stephan raději nechal přerušit.

37:25
    Lammerovu střelu z otočky na bližší tyč vyrazil Trus tělem .

36:32
    35:36 DIAZ - 2:2

35:36
    Zug právě vstřelil branku!
    Hosté nabídli Zugu přesilovku pět na tři a RAFAEL DIAZ dalekonosnou dělovou ranou o levou tyč vyrovnává. Asistence: Timothy Kast.

34:32
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Pasiut – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

33:45
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Badun – 2 min., držení protihráče).

33:40
    Zakázané uvolnění Němanu.

32:37

31:22
    Domácí se opět brání velmi obstojně a nepouští Grodno na dostřel.

30:37
    Vyloučení v týmu EV Zug (Arnold – 2 min., nedovolené bránění).
    29:41 LISICHKIN - 1:2

29:41
    Něman Grodno právě vstřelil branku!
    Hosté si ale berou vedení zpět, když se v samostatném úniku prosadil ranou do horního rohu VYECHESLAV LISICHKIN. Asistence: Mikhail Stefanovich.
    27:35 ROE - 1:1

27:35
    GARETT ROE si najel před brankoviště, kde tečovanou střelou Truse nepřekvapil. Na jeho dorážku už ale běloruský brankář nedokázal zareagovat. Asistence: Dominic Lammer, Robin Grossman.

27:11
    Ofsajd hostujícího týmu.

27:05

26:59
    Stalberg střílel z pravého kruhu. Pokus z mezikruží zlikvidoval Trus rychlým stažením betonů k sobě.

26:26
    V další šanci Kryskin! Od modré velmi tvrdě vystřelil a Stephan se pořádně natáhl, aby odvrátil puk lapačkou mimo branku.

25:05
    Vyloučení v týmu EV Zug (Roe – 2 min., krosček).

23:05
    Povedený vstup do druhé třetiny korunovali hosté gólem. ARTYOM LEVSHA tečoval kotouč bruslí a ten si pak už našel cestu do branky! Asistence: Pavel Boyarchuk.
    23:05 LEVSHA - 0:1

21:39
    Schnyder v individuálním průniku ztratil a na kotouči jsou znovu hosté.

20:21
    Malyavko nahrával před brankoviště. Nikdo z hostujících hráčů na puk nedosáhl a prolétl až k protějšímu mantinelu.

20:01

Druhá třetina začne asi ve 20:34.

První třetina je minulostí a zatím toho příliš k vidění nebylo. Na úvodní branku se stále čeká. Více ze hry má sice domácí celek, ale své šance měli i hosté. Uvidíme, co přinese druhá třetina.

20:00

19:31
    Závěr třetiny stejně jako celý její průběh doprovází spousta nepřesností, na první branku to stále moc nevypadá.

18:20

18:01
    Před brankou byl podražen Lammer, hra ale pokračuje dál.

17:21
    Po teči bránícího hráče Grodna jde kotouč mimo hru a přerušuje se.

16:52
    I Zug se v přesilovce trápí, domácím hráčům se vůbec nedaří udržet na delší dobu pásmo.

16:20
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Korshunov – 2 min., podražení).

15:31
    První větší šance hostujícího celku. Zhidkikh zatáhl kotouč do útočného pásma, kde poslal zpětnou nahrávku na Yeronova, který střílel k pravé tyči a Stephan se musel pořádně natáhnout, aby puk lapil.

14:52

14:13
    Morantovu střelu na bližší tyč vykopl Trus mimo tři tyče.

13:46
    Domácí hráči šli ve čtyřech na dva obránce, avšak nakonec nedokázali po špatné nahrávce ani zakončit.

13:12
    Akce Grodna skončila ofsajdem.

12:54
    Krásnou individuální akcí se teď předvedl Klimenko, jenž projel od modré přes všechny hráče a ve finále se mezi kruhy pokusil o zakončení mezi betony.

11:30

11:15
    Domácí brání výborně a teď dokonce prověřili pozornost Truse, který vyráží!

10:12
    Grodno je v útoku v první části třetiny naprosto nulové a přichází další vyhození kotouče mimo pásmo.

09:30
    Vyloučení v týmu EV Zug (Forrer – 2 min., podražení).

08:44
    Teď už musel Trus do kleku. Kast z kruhu pálil na vzdálenější tyč a hostující brankář musel střelu vykopnout.

07:55
    Obrana Němanu pracuje výborně a Schnyder se při pokusu o individuální akci také nesetkal s úspěchem.

07:10
    Aktivněji se jeví domácí výběr, ale ani další průnik útočníka Zugu neskončil úspěchem.

06:54
    Stadler střílel od modré technicky na vzdálenější tyč. Trus vykopl betonem.

05:30
    Oba týmy už hrají v pěti.

05:11
    Na ledě se zatím neděje zrovna dech beroucí ofenzivní podívaná. Šancí je opravdu po málu.

03:30
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Klimenko – 2 min., krosček).

03:30
    Vyloučení v týmu EV Zug (McIntyre – 2 min., hrubost).

02:59
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Grossman – 2 min., nedovolené bránění).

02:15
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Badun – 2 min., hákování).

01:19
    Zug už byl v pásmu a Stadler se od modré pokusil nahrát lépe postavenému spoluhráči. Byl pod velkým tlakem a nakonec přišel o puk.

00:43
    Stefanovich zavezl kotouč do útočného pásma, kde o něj ale za brankou přišel.

00:24
    Nahození na hostující branku Zugu nevyšlo, u kotouče je Něman.

00:01

Hráči už jsou na ledě, utkání za chvíli začne.

Vzájemný zápas

Pro dnešní soupeře to bude již druhý vzájemný duel, přičemž ten první se odehrál minulou neděli. Vyrovnaný hokej nakonec skončil po přehlídce vynikajících zákroků Trusa (NEM) a Stephana (ZUG) pouze 2:3 pro EV Zug. Švýcarští hráči na ledě běloruského mistra v úvodní třetině prohrávali 1:0, ale ve druhém dění naprosto vymazali domácí hráče z ledu. Hráči Zugu během druhé dvacetiminutovky otočili skóre na 1:3 a ani kontaktní gól z kraje závěrečné periody nepřipravil EV Zug o vytoužené vítězství.

Branky a nahrávky: 20. Boyarchuk (Badun, Malyavko), 41. Dorofeyev (Pasiut) – 21. Stalberg (Lammer, Grossmann), 26. McIntyre (Martschnini), 32. Martschnini (Diaz)

Situace ve skupině

Po pouhých dvou utkáních nelze vynášet závěry, který z týmů má k postupu do play-off blíž. Jisté však je, že nejlépe do skupiny C vstoupila Jyväskylä! Finský celek má na kontě dvě vítězství a je logicky v čele tabulky. V domácím prostředí se nejprve dokázal poradit těsným rozdílem 3:2 nad EV Zug a v neděli ukázal svou sílu vídeňskému celku, když zvítězil 4:1. Na druhém místě je pak Zug, který má tři body z minulého zápasu z Grodna a běloruský celek se díky výhře v prodloužení 5:4 nad Viennou drží se dvěma body na třetí pozici. Rakouský výběr zatím pochopitelně uzavírá tabulku vyrovnané skupiny C.

Umístění týmů na domácí scéně

EV Zug
    2014-2015 základní část: 4. místo, play-off: čtvrtfinále
    2015-2016 základní část: 4. místo, play-off: čtvrtfinále
    2016-2017 základní část: 3. místo, play-off: finále

Poslední titul získal švýcarský celek v sezóně 1997-1998.

2014-2015 základní část: 4. místo, play-off: semifinále
    2015-2016 základní část: 4. místo, play-off: semifinále
    2016-2017 základní část: 2. místo, play-off: vítěz

V posledních pěti sezónách brali hosté hned třikrát titul pro vítěze!

Česko-slovenští hráči v historii obou celků

EV Zug: Jaroslav Kochlöfl (1971-1972), František Fiacan (1971-1972), Josef Cvach (1977-1978), Milan Kajkl (1983-1984), Ivan Hlinka (1983-1985), Miroslav Ihnačák (1992-1993), Ladislav Lubina (1993-1994), Vladimír Růžička (1993-1994), Kamil Piroš (2006-2007), Michal Grošek (2006-2008), Ronald Petrovický (2007-2008), Michal Řepík (2014-2015), Richard Rapáč (2016-2017)

HK Něman Grodno: Martin Gálik (2007-2008), Peter Fabus (2012-2013), Ján Homér (2012-2013), Jaroslav Kalla (2012-2013), Jaroslav Kristek (2012-2016), Daniel Seman (2014-2016), Milan Mikulík (2015-2016), Michal Chovan (2015-2016), František Skladaný (2015-2016).

V současnosti v těchto týmech žádní česko-slovenští hráči nepůsobí.

Pěkný podvečer, vítám vás u skupinového utkání hokejové Ligy mistrů, ve kterém se utká ve švýcarském městečku Zug tamní výběr s Němanem Grodno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Tomáš Brož

Branky a nahrávky: 28. Roe (Lammer, Grossmann), 36. Diaz (Kast), rozh. náj. Roe – 24. Levsha (Boyarchuk), 30. Lisichkin (Stefanovich)