Columbus – Boston 4:3 (2:0 po s.n.) | Philadelphia – Arizona 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Vegas 6:3 (kon.)
Florida – Tampa 5:8 (kon.) | Ottawa – Montreal 3:8 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 4:2 (kon.)
Vancouver – Dallas 1:2 (po pr.) | San Jose – Toronto 3:2 (kon.)

David Pastrňák (BOS) 0+3, 2 střely, TOI 19:23
    Zdeno Chára (BOS) 0+0, 1 střela, TOI 24:08 (03:00:38)

Hvězdy utkání

1. Artěmij Panarin (CBJ) 0+0 – vítězný nájezd
    2. David Pastrňák (BOS) 0+3
    3. Tyler Motte (CBJ) 1+0 – první gól v NHL

Statistiky: Střely na bránu: 32-30; Zablokované střely: 19-17; Vhazování: 56%-44%; Hity: 26-32; Přesilové hry: 0/5-2/4; Tresné minuty: 18-42.

Columbus v domácí Nationwide Areně promarnil proti Bostonu tříbrankové vedení a zápas došel do prodloužení, po kterém přišly na řadu samostatné utkání. Z trojice hráčů Bruins neskóroval nikdo, zatímco na domácí straně Blue Jackets proměnili nájezd Artěmij Panarin a Oliver Bjorkstrand. Konečný výsledek po drama. Columbus Blue Jackets 4 Boston Bruins 3 po samostatných nájezdech.

Artěmij PANARIN - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Columbus Blue Jackets.
    Autorem vítězné branky je ARTĚMIJ PANARIN.

3. série
    2:0
    Oliver Bjorkstrand udělal před bránou pěkný slalom a poté rychlou střelou zápěstím našel mezeru mezi pravým betonem a vyrážečkou Tuukky Raska! Puk zamířil k levé tyči.

2. série
    1:0
    Brad Marchand udělal vše dobře, jenže střelou po ledě ležícího Sergeje Bobrovského mezi betony nepřekonal!

2. série
    1:0
    Artěmij Panarin zpomalil před bránou a rychlou střelou zápěstím zamířil nad lapačkou Tuuky Raska z blízkosti do pravého horního rohu brány!

1. série
    0:0
    Kenny Agostino se rozjel jako první na straně Bruins a střelou zápěstím orazítkoval pravý beton Sergeje Bobrovského.

1. série
    0:0
    Alexander Wennberg se rozjel jako první, bekhendový blafák ale skončil na levém betonu Tuukky Raska.

Samostatné nájezdy začínají.

Columbus doma proti Bostonu promarnil tříbrankové vede a čekají nás samostatné nájezdy. Skóre po prodloužení. Columbus Blue Jackets 3 Boston Bruins 3.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:22
    Blue Jackets vyrazili do přečíslení dva na jednoho a Nick Foligno mohl skórovat z blízkosti po přihrávce z pravé strany, Tuukka Rask ale předvedl skvělý zákrok pravým betonem.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

62:50
    Blue Jackets měli šanci rozhodnout, jenže z blízkosti orazítkovali pouze pravý beton Sergeje Bobrovského! Stále čekáme na vítěze zápasu.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 2. D. Savard (Wennberg, Calvert), 18. Jenner (Nutivaara, J. Anderson), 29. Motte (Nutivaara, Bobrovskij), rozh. náj. Panarin – 36. Bergeron (Heinen, Pastrňák), 51. Krug (K. Miller, Pastrňák), 52. Marchand (Bergeron, Pastrňák)