Pardubice – Plzeň 0:4 (kon.) | Zlín – Olomouc 1:3 (kon.) | Chomutov – Liberec 3:4 (po pr.)
Litvínov – Třinec 2:3 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 0:2 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 1:2 (po pr.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 1:4 (kon.)
HC Sparta Praha
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Mountfield HK
Neděle 05.11.2017, 18:00 • O2 aréna - Praha • Tipsport extraliga • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký den vážení fanoušci, dnes je neděle a s ní i další kolo hokejové Tipsport Extraligy, konkrétně nás čeká 20. kolo. Já, Jan Volf, Vás provedu utkáním nezi desátou Spartou Praha a čtvrtým Hradcem Králové. Zápas začíná v 18 hodin a hraje se v pražské O2 aréně.

Sparta má za sebou zápas s novým koučem a s velkou posilou zadních řad Zbyňkem Michálkem. František Výborný je staronový kouč, který přichází zvednout Spartu tam, kam patří, tedy do horních částí tabulky. V prvním utkání s novým koučem se nebodovalo naplno, avšak Výborného parta získala 1 bod když prohrála 2:3 po prodloužení na ledě obhájce z Brna. To jsou velmi důležité body. Výborný asi přecejen s sebou přinesl nějaký impuls. Vyhraje Sparta ve druhém utkání pod zkušeným lodivodem, či nepozná opojný pocit vítězství?

Mountfield Hradec Králové

Hradec se po špatném začátku pustil do stíhání nejlepší trojky Extraligy. Nyní je čtvrtý a na první Plzeň ztrácí jen tři body. Odveze si Hradec z O2 arény tři body, nebo naopak Pražané zaberou porazí Hradec i podruhé v sezóně?

Z posledních pěti vzájemných utkání vyhrál Mountfield třikrát. Jeho forma je letos proměnlivá, nejdříve třikrát za sebou prohrál, pak vyhrál 3 z dalších pěti uktání. Od 1.10. do 20.10. nepoznal v Extralize hořkost porážky, vyhrál 7 střetnutí za sebou. Nyní ovšem zas prohrál tři ze čtyř posledních měření sil.

Nejproduktivnějším hráčem je Petr Koukal s 12 body (5+7). Druhý je velezkušený Jaroslav Bednář s 12 body (4+8). Celý tým drží svou vynikající formou a perfektními zákroky slovenský brankář Patrik Rybár. Ten letos patří mezi nejlepší gólmany ligy.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Sparta Praha: Honzík (Aittokallio) – T. Pavelka, Z. Michálek, Mikuš, Kalina, Švrček, Tomáš Dvořák, Piskáček – Kumstát, Pech, Forman – Rousek, P. Vrána, Kudrna – Říčka, Klimek, Reichenberg – Smejkal, Černoch, Uher.

Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Gregorc, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandić, Pláněk, Čáp – Jarůšek, Dragoun, Köhler – Látal, Džerinš, Jaroslav Bednář – Červený, Koukal, Cingel – R. Pavlík, Kukumberg, Vopelka.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Lederer, Hynek.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro domácí Spartu.

00:26
    Pech vyhrál souboj pro Kumstáta a Sparta se podívala do útočné třetiny, další souboj ovšem prohrála a dopředu šel Hardec.

00:56
    Říčka posunul pro spoluhráče na vlastní modré, puk prohodil až k bekovi Hradce, ti pak rozehráli další svůj útok.

01:54
    Pavlík nahodil na Honzíka, ten v pohodě nastavil lapačku a přerušil hru.

02:39
    Kalina prodloužil do středního pásma, pak se kotouč dostal až do útočného pásma Sparty, tam ale dlouho nevydržel, hradečtí s ním pohli opět směrem vpřed.

03:26
    Tvrdá střela po tandemu, Honzík si poradil. Z následné akce ještě hrozili hosté, ale Honzík pozorný. Nepovolil jim skórovat. V rozkleku chytl kotouč do náruče.

03:46
    Michálek nahodil od modré, Rybár s tím neměl problém, lapl puk jako pavouk hmyz do své sítě.

04:21
    Mikuš nepustil soupeře do brejku, dobře vystihl směr přihrávky a přerušil akci hostích.

05:29
    Sparta tuto akci nesehrála dobře, Icing.

05:47
    Forman nejdříve posílal přihrávku u první tyče, z toho ještě takové nebezpečí nebylo, avšak o chvíli později měla první formsace Sparty obrovskou šanci, kterou zlikvidoval Rybár, který opět potvrdil, proč patří mezi vážené gólmany Extraligy.

06:11
    Sparta nepolevuej v tlaku, další střela po ledě těsně vedle.

06:40
    Sparta trcohu v problémech ve vlastní třetině při rozehrávce. Pak ale vše dobře dopadlo, alespoň z jejího pohledu.

07:36
    Mountfield zatlačil Spartu hluboko. Nejdříve se pokoušel překvapit brankáře po objetí branky u první tyče, Honzík se štěstím nekapituloval. Pak Mountfield vytvořil ještě několik slibných šancí, které neproměnil, velká škoda z jeho pohledu. Fanoušků Hradce přijelo hodně a při těchto šancích to v jejich sektoru jen zahučelo.

10:52
    Hradečtí v útoku dlouho nepobyli a místo nich zakládá útok soupeř.

11:37
    Sparta lehce pomotala hlavy obráncům Hradce, ti však následný důležitý souboj zvládli. Navíc málem udeřili z brejku, Honzík zachraňoval akci zákrokem betony.

12:26
    Rybár a další spolehlivý zákrok na jeho kontě.

12:57
    Kotle obou fanouškovských táborů se předhánějí v povzbuzování. Skvělá atmosféra dnes v O2 aréně.

13:10
    Honzík zneškodnil nepříjemnou ránu od soupeře, vyrazil jí ranemen a pkaj í přikryl lapačkou.

13:18
    Smejkal inkasoval úder od soupeře a nebylo mu zrovna do řeči, rozuměnj do vstávání. Hra se po nějaké době přerušila a rozhodčí se rozhodli nevylučovat.

13:27
    Sparta napadá akce soupeře už v zárodku, rychle ho presuje, aby neměl čas na rozehru.

14:16
    Pavelka vyslal ránu na teč, teč se nepovedla puk doklouzal až k Rybárovi. Hradečtí rychle rozjeli protiútok.

15:39
    Domácí rotují v rohu a snaží se rozhýbat pevnou defenzívu soupeře. Po chvilce se ocitl v šanci jeden ze sparťanů, Rybár nam ístě.

16:34
    Další zákrok Honzíka z kategorie povinných.

16:46
    Hradec právě vstřelil branku!
    Nahozený kotouč do středu útočného pásma dojel rychlonohý Martin Látal, beka přebruslil a Honzíkovi udělal kličku do bekendnu a puk přehodil přes beton. Autorem branky je MARTIN LÁTAL. Asistecne: Filip Pavlík.
    16:46 Martin LÁTAL - 0:1

17:32
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Oskars Cibulskis – 2 min., hákování).

18:04
    Rybár pod palbou střel, které přestál bez úhony. Zase skvělé zákroky.

19:17
    Hradec kontroluje hru, puk vyhodil pryč, Sparta je v útoku bezradná.

19:49
    Opět Hradec postavil blok na své modré, kotouč převzal od soupeře.

19:57
    Rybár měl zakrytý výhled, ale puk jeho směrem nakonec nešel, takže může být v klidu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Třetina je u konce. Hradec jí vyhrál 1:0, a tak má pražský klub o pauze v kabině o čem hovořit, musí zlepšit hodně věcí, více zatlačit na soupeře. Hradec patří mezi nejlepší kluby Extraligy a pokud mu dáte prostor může okamžitě udeřit. Co přinese další třetina? Buďte u toho.

Další třetina začne přibližně v 18:54.

20:01

20:01
    Úvodní buly pro Spartu. Zase úspěšná na první buly v třetině.

20:28
    Köhler střílel přes beka, Honzík vykopl puk špičkou betonu za branku.

20:58
    Hosté v náporu. lepší šanci už nevybojovali, hra se přesouvá do jejich obranného pásma.

22:12
    Hosté prodloužili trajektorii puku až na zadní mantinel v útoku. Do příležitosti však nebyli vpuštěni.

23:01
    Honzík kryje nepříjemnou střelu, ta mířila mezi tyčku a beton, Honzík to však zvládl chytit.

23:07
    Další střela Mountfieldu, ten je teď hodně aktivní.

23:57
    Na Kudrnu zívala poloprázdná branka, on jí však minul. Rybár jí stačil vyrazit přesně na hokejku Kudrny, ten ale zápas nevyrovnal.

25:46
    Sparťané zavřeli hosty v jejich třetině a snaží si hledat volné prostory pro střelu. Dobrá finální přihrávka zatím nepřišla.

26:19
    Mezitím se Bednář dostal do brejku, natlačil se před jediného beka, ten ho ale tak lehce nepustil, Bednář zakončil až z otočky. Honzík střelu bekhendem zpacifikoval.

27:24
    Hra je rozkouskovaná. Oba týmy v těcht ochvílích spíš bojují, chtějí výsledek urvat na svou stranu. Opatrný, taktický hokej, s důrazem na obranu.

29:14
    Michálek na Pavelku, ten do útoku na levé křídlo. Sparta útok nezakončila dobře, do brejku ujel Hradec, který ale nebyl blízko gólu, sparťanská defenzíva ho nepustila.

30:18
    Dzerinšovi nevyšla přihrávka, jeho tým se však přecejen dostal do šance. Honzík vyrazil střelu z rohu, ale jen před sebe a tam ho málem uklízeli hosté do sítě. Jeden z hradeckých tváří v tvář Honzíkovi selhal. Stále 1:0 pro Hradec.

32:15
    Na hřišti se odehrává hodně soubojů, hra je hodně ubojovaná.

33:02
    Rybár kryje střelu bekhendem z ostrého úhlu.

33:36
    Sparta právě vstřelila branku!
    Domácí hala jásá! Obránce Mountfieldu ztratil ve středním pásmu puk, toho se ujal ANDREJ KUDRNA a tvrdou dělovkou ze středu hřiště vymetl levý růžek branky. Rybár byl proti této tvrdé střele bez šance. Bez asistence.
    33:36 Andrej KUDRNA - 1:1

34:59
    Honzík vyrazil střelu zápěstím do jeho pravého betonu z levého křídla soupeře. Následuje vhazování.

35:20
    Situace 3 na 3 před Rybárem, příhra na střed, nepovedené zakončení, ještě šance po objetí branky. Nic z toho ale gólem neskončilo.

37:29
    Hraje se více vpoli než před brankami. Nyní ovšem Hradec zahrozil, ale nic světoborného. Na řadě je Sparta, která ale defenzivní val také nepřekonala.

38:48
    Přečíslení Sparty dva na jednoho, špatně vyřešené. Hráč táhl puk sám a při lehnutí soupeře na led o puk přišel. Sparta se ani teď neprosadila.

39:38
    Pražané končí třetinu ve velkém tempu. Soupeře lehce přehráli poslední dvě minutky druhé třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Další třetina skončila. Tentokráte jí vyhrála Sparta skórem 1:0. Zápas je tak vyrovnaný 1:1. Výsledek odpovídá předvedené hře. Toto utkání může dopadnout jakkoliv, vyloučené není ani prodloužení nebo nájezdy. Kdo vyhraje? Sledujte další pokračování přenosu.

Další třetina začne přibližně v 19:45.

40:01

40:01
    Třetí úvodní buly vyhrál Hradec. Sparta – Hradec v úvodních buly dnes: 2:1.

41:39
    Nahození hostů až na zadní mantinel, u puku dříve sparťané.

42:24
    Velká šance Sparty zprava dva metry od brány vystřelil jeden z domácích, ale trefil jen boční síť. V hale to jen zahučelo.

43:19
    Špatná rozehrávka Honzíka, ale stačil se vrátit zpět a puk vyrazil, sice daleko před brankou, ale ano.

44:13
    Říčka nahodil zprava, ale byl hodně v úhlu, Rybár neměl potíže puk chytit. Sparta pak trochu zatopila soupeři v jeho pásmu, ale ne dostatečně.

46:27
    Vrána si výtečně nabruslil, jednoho beka vyřadil kličkou, druhého přebruslil a zakončoval. Rybár jeho střelu bekhendem vystihl. Obrovská šance domácích. To může mrzet.

46:27
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Mislav Rosandić – 2 min., hákování).

47:00
    Střela od modré, dorážka a skvělý Rybár. Pak se před brankou ještě odehrála šarvátka. Vylučovat se nebude.

47:24
    Další obehrávání rozestoupené bránící čtveřice, následná střela od modré a Rybár v rozkleku chytá.

48:27
    Sparta zahrála přesilovku dobře, ale ten kýžený gól nedala. Efektivita je dnes na špatné úrovni.

48:27

50:12
    Pěkná rána zápěstím jednhoo z Východočechů, Honzík jí lapil přesně do lapačky. Ovšem rána to byla výstavní.

50:59
    Další z úspěšných zákroků Honzíka.

51:34
    Sparta v náporu, ale moc slibných šancí tam nebylo, je to přehuštěné, není kudy.

52:44
    Opatrnost převažuje na hřišti v těchto momentech. Kdo dá gól, bude mít k výhře zatraceně blizoučko.

54:47
    Hradečtí měli náznaky šancí, neprosadili se a pak se hra odehrávala všude, jen ne před brankami.

55:31
    Východočeši v obrovské šanci, tam ještě plynuly dorážky z toho tlaku, ale Honzík to vyřešil bravurně.

56:31
    Dobrý pokus zpoza brány najít spoluhráče před brankou, hradečtí ale úmysl přečetli a přihrávku před brankoviště nepustili.

58:23
    Hradec mohl rozhodnout. Jenže to by musel trefil poloopuštěnou klec. Střelu mu ale zblokovali pražští obětaví hoši.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Další třetina začne přibližně v 20:20.

Utkání je nerozhodnuté. Po 60 minutách je stav 1:1 a tak uvidíme pětiminutové prodloužení 3 na 3.

60:01

60:25
    První šel do útoku Hradec neproměnil, domácí z protiútoku též neudeřili.

61:15
    Sparťané potěšili oko fanouška, krásně povozili puk křížem krážem útočným pásmem, ale neskórovali. Dopředu můžou Východočeši.

61:50
    Michálek vyslal dopředu spoluhráče, ten si nabruslil a z pravého křídla zakončoval z úhlu na Rybára, ten jistým zákrokem zneškodnil jeho pokus.

63:29
    V prodloužení je lepší Sparta. Pěkně kombinuje, pěkně vodí kotouč, ukazuje individuální schopnosti.

64:59
    Hradec to neuvěřitelným způsobem stihl. Do konce zbývala sekunda či dvě a hradecký důraz byl rozhodující. Honzík se sice roztáhl na brankovišti, ale na dorážku nedosáhl. Mountfield vítězí 2:1. Autorem gólu RUDOLF ČERVENÝ. Asistence: Martin Pláněk.
    64:59 Rudolf ČERVENÝ - 1:2

Hráči utkání:

Sparta Praha: David Honzík

Mountfield Hradec Králové: Patrik Rybár

Spartu provází malá efektivita a už podruhé za sebou prohrála v prodloužení. Nejdříve nestačila v pátek na Brno v DRFG aréně. Nyní prohrála doma s Hradcem. Zato Hradec hraje výborně, dnes nebyl tak výrazný, ale stejně veze z Prahy dva body.

Dnešní utkání sledovalo pěkných 8465 diváků.

Statistiky utkání:

Střely na branku: 29 – 38

Hity: 16 – 18

Vhazování: 39 – 24

Trestné minuty: 0 – 4

Zblokované střely: 2 – 5

Já děkuji za pozornost, loučím se s Vámi a příště znovu na počtenou. Mějte dobrý start do nového týdne. (20:39:49)