Jekatěrinburg – Spartak Moskva 4:2 (kon.) | Magnitogorsk – Čerepovec 2:3 (po pr.) | Čeljabinsk – Riga 2:1 (2:0 po s.n.)
Toljatti – N.Novgorod 0:2 (kon.) | Minsk – Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | Jokerit – Novosibirsk 2:1 (kon.)
HC Slovan – Vladivostok 1:0 (kon.)
Jokerit Helsinky
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
HC Sibir Novosibirsk
Úterý 28.11.2017, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne! (19:53:46)

Střely na branku: 36 – 22

Je konec! Jokerit Helsinky nakonec dokázal otočit nepříznivě se vyvíjející utkání s Novosibirskem a díky výhře 2:1 si připisuje čtvrté vítězství v řadě. Na konci druhé třetiny se hosté ujali vedení zásluhou Sigarjova. Jokerit však vybojoval přesilovku 5 na 3, kterou bleskově využil Sami Lepistö ! Ve 49. minutě navíc Jesse Joensuu zakončil rychlou akci domácího celku přesnou střelou a vystřelil finskému celku výhru!

59:35
    Jokerit skvěle napadá rozehrávku Novosibirsku a nenechává hostujícímu celku čas k odvolání brankáře.

59:01
    Oddechový čas pro hosty.

59:01
    Ivan Vereščagin jen lehce nahodil puk na branku Jokeritu a vybojoval vhazování před brankou finského celku. Novosibirsk se chystá na odvolání brankáře.

58:29
    Konstantin Alexejev neustál souboj v rohu útočného pásma. Tommi Kivistö odražený puk výhozem o mantinel poslal za modrou čáru do středního pásma.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:25
    Antti Pihlström vyvezl puk do středního pásma a bez váhání jej nahodil do útočného pásma. Novosibirsku se nyní vůbec nedaří přechod do útočného pásma.

56:45
    Vladimir Pervušin si v útočném pásmu sjížděl na přihrávku na pravou stranu, ale scházely mu dva kroky. Domácí hráči se tak znovu zadarmo dostali k odraženému puku.

56:10
    Nikolaj Demidov střílel od modré čáry. Hostující hokejista sice trefil branku Jokeritu, jenže Karri Rämö měl čistý výhled a puk dokázal vyrazit.

55:58

55:12
    Patrik Zackrisson pálil od modré čáry, jenže střela mu nesedla podle jeho představ a Zackrisson minul domácí klec.

54:35
    Podruhé během tohoto oslabení dokázali domácího hokejisté dopravit puk ven z obranného pásma. Hokejistům v bílém zatím schází pohyb.

54:10
    Domácí hráči uspěli na vhazování v obranném pásmu a bez váhání vyhodili kotouč přes všechny čáry. Novosibirsk musí začít od své branky.

53:58
    Novosibirsk si zahraje přesilovou hru! Petteri Wirtanen se na modré čáře provinil podražením a dostává dvě minuty.

53:15
    Jokerit přestál opravdu horké chvíle a nyní se po delší době dostal do útočného pásma. Nikdo z hokejistů v modrém dresu nedokázal zakončit.

52:26
    Karri Rämö nyní předvádí jeden parádní zákrok za druhým! Domácí brankář se skvěle roztáhl v brankovišti a vyrazil kotouč mimo tři tyče!

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 41. Lepistö (Gilroy), 49. Joensuu – 39. Sigarjov (Zackrisson, K. Vorobjov)

Jokerit Helsinky: Ratilainen (Rämö) – Andersén, Lepistö, Gilroy, Kivistö, O. Lauridsen, Rissanen – Huhtala, N Jensen, Regin – Joensuu, Tolvanen, Pihlström – Wirtanen, Marjamäki, Palola – Anttila, Mäki, Niemi – Norman.
    HC Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – Vereščagin, Naumov, Demidov, K. Alexejev, K. Vorobjov, Ignatovič, Morozov, D. Lukin – Bergström, Zackrisson, Sigarjov – Sannikov, Enlund, Koňkov – Levickij, Osnovin, Šarov – Pervušin, Tkačenko, Gorbunov.

Rozhodčí: Fatejev, Naumov – Tomilov, Gorděnko