Ottawa – NY Rangers 3:2 (kon.) | NY Islanders – Dallas 2:5 (kon.) | Detroit – Boston 2:3 (po pr.)
Vancouver – Nashville 1:7 (kon.)
Detroit Red Wings
2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Boston Bruins
Čtvrtek 14.12.2017, 02:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (05:05:25)

David Krejčí (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:53
    David Pastrňák (BOS) 1+0, 2 střely, čas na ledě 19:30.

1. Brad Marchand (BOS) 1+1
    2. Tuukka Rask (BOS) 31 zák., 2 góly, 93,9%
    3. Dylan Larkin (DET) 1+0.

Střely na branku: 33 – 32 (9:2, 14:14, 10:15, 0:1).

Je dobojováno! Detroit ve třetí třetině ztratil vedení, do kterého se díky gólu v oslabení vrátil, ale přestože v zápase ani jednou neprohrával, tak musí přetrpět desátou porážku z posledních jedenácti zápasů. Boston se dnes pomalu rozkoukával, v první části zaznamenal pouhé dvě střely na branku, ovšem v závěrečném tlaku dokázal zásluhou Pastrňáka dostat utkání do prodloužení, v němž o třetím triumfu Bruins v řadě rozhodl Brad Marchand.

64:25 Brad MARCHAND - 2:3

64:25
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hned první akce v nastaveném čase končí gólem a rozhoduje o výhře Bostonu! Jeden z domácích hráčů bez cizího přičinění ztratil v útočném pásmu stabilitu a také kotouč. Torey Krug toho využil a poslal do brejku BRADA MARCHANDA, který se natlačil před Greena a chytře si počkal s bekhendovou střelou, kterou zvedl puk nad levý beton padajícího Howarda. Asistence: Torey Krug.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 33 – 31 (9:2, 14:14, 10:15).

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    Hosté se na chvíli usadili před Howardem, kterého však neohrozili. Kvůli signalizovanému ofsajdu pak Bruins museli vyklidit útočnou třetinu.

59:16
    Lavička Bostonu si před vhazováním v obranném pásmu vyžádala oddechový čas.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.
    58:34 David PASTRŇÁK - 2:2

58:34
    Minutu a půl před koncem Boston dorovnává krok! Krug poslal přihrávku do pravého kruhu, ze kterého Marchand vyslal učebnicový pas skrz tři protihráče a DAVID PASTRŇÁK svou ranou bez přípravy nedal přesunujícímu se Howardovi šanci zasáhnout. Pro nejproduktivnějšího hráče Bruins je to již patnáctý gól v sezóně! Asistence: Brad Marchand, Torey Krug.

58:21
    Torey Krug přihrávkou podél modré čáry nabil Krejčímu, jehož dělovka ale letěla výrazně mimo tři tyče.

57:57
    Howard zneškodnil střely Pastrňáka i Marchanda, kteří to shodně zkoušeli z místa v levém kruhu pro vhazování.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 30. Tatar (Kronwall, Zetterberg), 52. D. Larkin (Helm, Daley) – 44. Acciari (Schaller), 59. Pastrňák (Marchand, Krug), 65. Marchand (Krug)

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Green, DeKeyser, Daley, Ericsson, Jensen, Kronwall (A) – Abdelkader (A), Zetterberg (C), Nyquist – Mantha, D. Larkin, Tatar – Glendening, Nielsen, Helm – Frk, Athanasiou, Witkowski.
    Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Bjork, Krejčí (A), DeBrusk – Backes, Riley Nash, Heinen – Acciari, Kuraly, Schaller – Postma.

Rozhodčí: Rank, Pollock – Cameron, Rody

Diváci: 19 515