Vladivostok – Riga 1:3 (kon.) | Kunlun – N.Novgorod 0:2 (kon.) | Novosibirsk – Chanty-Mansijsk 6:1 (kon.)
Nižněkamsk – Kazaň 3:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Barys 5:3 (kon.) | Soči – Ufa 2:1 (kon.)
HC Slovan – Toljatti 2:4 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
6:1 (1:0, 4:0, 1:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Středa 20.12.2017, 13:30 • Sibir Arena • KHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na počtenou. (16:02:20)

Československá stopa v utkání

Alexander Salák (SIB) 60 minut, 27 zák., 1 gól, 96,4%
    Ondřej Vitásek (JUG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:26
    Vojtěch Polák (JUG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:58

Právě skončilo utkání mezi Novosibirskem a Jugrou Chanty-Mansijsk. Po první třetině si odnesli domácí hráči vedení 1:0 po šikovné teči Stěpana Sannikova a mohli jít tak do druhé periody klidnější.
    V ní hned v úvodu ukázali, jakým směrem se bude zbytek utkání odebírat. Hned v první minutě této části hry se trefil opět Stěpan Sannikov a krátce po něm i Sergej Koňkov. Aby toho nebylo pro hosty málo, tak těsně před polovinou zápasu a tři minuty po ní vstřelil dvě branky Vjačeslav Osnovin a o vítězi duelu bylo rozhodnuto. Nutno podotknout, že většina branek padla po propadnutí hostujícího týmu v útočném pásmu a po přečíslení dvou proti jednomu.
    Krizi Jugry navíc potvrdil i neproměněný nájezd Savinainena z úvodu poslední třetiny. Hůře pro Chanty-Mansijsk bylo navíc v 47. minutě, kdy Alexander Bergström zvyšoval již na 6:0. V 50. minutě se ovšem z gólu radovali i hosté. Maxim Pestuško pokazil po přihrávce Varfolomejeva čisté konto Alexanderu Salákovi. Jeho tým však slaví tři body po vysokém vítězství 6:1.

59:50
    Jugra vyhazuje kotouč z pásma a v tomto duelu se pravděpodobně již nic nestane.

59:18
    Nyní byl znovu v akci před bránou zaparkovaný Stěpan Sannikov, jenž tentokrát usměrnil puk těsně vedle pravé tyče.

59:00
    Probíhá poslední minuta zápasu.

58:27
    Hosté dokázali zastavit přihrávku Sibiru a poté odpalují puk až k Alexanderu Salákovi.

58:02
    V závěru utkání si ještě domácí zahrají přesilovou hru. Tobias Viklund je potrestán dvěma minutami za faul kolenem.

57:16
    Dvě slibné šance byly nyní k vidění, po jedné na každé straně. Nejprve Salák zasahoval proti pokusu hostů z mezikruží a poté se z brejku neprosadili ani domácí. Stav tedy zůstává 6:1 pro Sibir.

56:43
    Z vlastního pásma teď Jugra napálila kotouč na střídačku. Vhazovat se tedy logicky bude před Iljou Proskurjakovem.

55:45
    Čárový sudí rozpažil a o ofsajd se tedy nejednalo. Domácí sice mohou pokračovat do útočné třetiny, ale kotouč mají na svých holích hosté.

54:08
    Hrubě nepovedená početní výhoda Chanty-Mansijsku je u konce. Až do jejího závěru si hosté nevypracovali žádnou šanci a stěží se vůbec udrželi v pásmu.

53:50
    Zničehonic však mohli hosté udeřit! Po přihrávce z rohu kluziště napálil z levé strany jeden z hokejistů Jugry bližší tyč Salákovy klece.

53:30
    A opět ta stejná písnička. Vyhození puku za Proskurjakovovu bránu, zpoza které musí začínat Jugra se svým dalším útokem.

53:07
    A do třetice přichází vyhození Novosibirsku a jeho hráči opět uhánějí na střídačku.

52:40
    Sibir již podruhé v tomto oslabení dostává kotouč ze své třetiny. Jugře se dnes početní výhody vůbec nevedou.

52:08
    Ivan Vereščagin již usedá na lavici trestů, kde bude pykat dvě minuty za hákování.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 17. Sannikov (Jermakov, Enlund), 21. Sannikov (Enlund), 22. Koňkov (Šarov, Pervušin), 29. Osnovin (Tkačenko), 33. Osnovin, 47. Bergström (Sigarjov, Zackrisson) – 50. Pestuško (Varfolomejev)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – Naumov, Vereščagin, Jermakov, Demidov, Ignatovič, Morozov, D. Lukin, K. Alexejev – Sigarjov, Bergström, Zackrisson – Sannikov, Tičar, Enlund – Šarov, Koňkov, Pervušin – Osnovin, Tkačenko, S. Ivanov.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov (Nečistovskij) – Burström, Viklund, Ugolnikov, Vitásek, Kozlovskij, Žuravljov, Pogorišnyj, Meljakov – Komaristyj, Savinainen, Koroljov – Pestuško, Varfolomejev, A. Michejev – V. Polák, K. Majorov, Buljanskij – Beljajev, Grymzin, Panov.

Rozhodčí: Judakov, Lavrentěv – Nikolajev, Badyl