NY Islanders – Detroit 3:6 (kon.) | NY Rangers – Anaheim 4:1 (kon.) | Ottawa – Minnesota 4:6 (kon.)
Buffalo – Boston 0:3 (kon.) | Nashville – Winnipeg 4:6 (kon.) | Dallas – Washington 3:4 (po pr.)
Arizona – Florida 2:3 (kon.) | Vancouver – Montreal 5:7 (kon.) | Vegas – Tampa 4:3 (kon.)
Vancouver Canucks
5:7 (1:1, 2:3, 2:3)
Montreal Canadiens
Středa 20.12.2017, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

To je z utkání, které v Rogers Areně sledovalo 18 865 diváků, vše. Děkuji vám za pozornost a přeji co nejpříjemnější prožití dneška. Na shledanou. (06:54:26)

Jakub Jeřábek (MTL) 0+0, 0 střel, 15:11

Montreal tak zopakoval výkon z druhé třetiny a nakonec i v té třetí svého soupeře přestřílel o jednu branku. Výborný výkon v tomto utkání předvedl především Thomas Vanek, ale ani jeho hattrick Canucks nestačil. Canadiens tak svůj západní trip začínají čtvrtým vítězstvím proti Vancouveru v řadě.

59:49 Phillip DANAULT - 5:7

59:49
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. Daniel Sedin nepropálil hradbu těl od modré, Plekanec obloučkem vyhodil puk do útočného pásma, kde jej dojel Pacioretty, jenž odltačil soupeře a připravil jednoduchou pozici PHILLIPU DANAULTOVI, jenž do prázdné branky pojistil vítězství Montrealu. Zloba Thomase Vaneka kvůli neodpískanému zakázanému uvolnění je zbytečná. Asistence: Max Pacioretty, Tomáš Plekanec.

59:30
    Habs dostali puk za poslední čáru, zakázané uvolnění to ale není.

59:15
    Pouliot sbírá puk v obranném pásmu.

59:00
    Plekanec vyhrál buly proti Henriku Sedinovi, Habs se ale zbavili puku a Nilsson opouští branku.

58:59
    Nilsson se pochopitelně vrací do branky.
    58:59 Thomas VANEK - 5:6

58:59
    Vancouver právě vstřelil branku!
    THOMAS VANEK opět potvrdil skvělou orientaci v prostoru před brankou, dorážkou odraženého kotouče dokončil svůj hattrick proti týmu, jehož barvy hájil v sezoně 2013-14 a zdramatizoval závěr utkání. Poslední minuta třetí třetiny, čepice na ledě a Canucks jsou zpátky ve hře. Asistence: Brock Boeser, Henrik Sedin.

58:42
    Boeser střílel z velmi dobré pozice, trefil ale pouze přesunujícího se brankáře soupeře!

58:39
    Zakázané uvolnění Canadiens.

58:31
    Boeser ještě vylepšoval pozici pro Vaneka, jeho teč však poslala puk těsně vedle branky Price!

58:20
    Nilsson opustil svou branku!

58:00
    Začínají poslední dvě minuty třetí třetiny a Vancouver je opět pořádný kus cesty od bodového zisku z tohoto utkání.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 12. Vanek (D. Pouliot, Gagner), 34. Vanek (Biega, Eriksson), 38. D. Sedin (Vanek, Gudbranson), 54. Boeser (D. Sedin, H. Sedin), 59. Vanek (Boeser, H. Sedin) – 17. Carr (Schlemko, Hudon), 28. Deslauriers (Froese, Petry), 38. Deslauriers (Carr, Alzner), 40. Petry (A. Shaw), 42. Byron (Pacioretty, Drouin), 58. Galchenyuk (Danault), 60. Danault (Pacioretty, Plekanec)

Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – Edler, D. Pouliot, Stecher, Gudbranson, Del Zotto, Biega – D. Sedin, H. Sedin, Virtanen – Boucher, Gagner, Boeser – Eriksson, Burmistrov, Vanek – B. Gaunce, M. Granlund, Dowd.
    Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Alzner, Petry, Jo. Benn, Schlemko, Morrow, Jeřábek – Pacioretty, Drouin, Byron – Galchenyuk, Danault, A. Shaw – Hudon, Plekanec, Gallagher – Deslauriers, Froese, Carr.

Rozhodčí: Pollock, Peel – Brisebois, Smith

Diváci: 18865