Real Madrid – Barcelona 0:3 (kon.) | Valencia – Villarreal 0:1 (kon.) | La Coruňa – Celta Vigo 1:3 (kon.)
Real Madrid
0:3 (0:0)
FC Barcelona
Sobota 23.12.2017, 13:00 • Estadio Santiago Bernabéu (Madrid) • Španělská LaLiga • 17. kolo
    236. El Clásico ovládla Barcelona

Máme za sebou nejslavnější derby španělského fotbalu mezi Realem Madrid a Barcelonou. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nakonec jasně vyhráli Barcelonští v poměru 3:0. Domácí byli lepší v prvním poločase, jenže gól nedali a po změně stran je za to Barcelona potrestala. V 54. minutě se po rychlém brejku prosadil Luis Suárez a za deset minut po úmyslné ruce Carvajala a červené kartě zvýšil na 2:0 z penalty Lionel Messi. Ve zbytku zápasu si pak hosté své vedení bez problémů pohlídali a v nastavení pak dokonce na 3:0 zvýšil střídající Aleix Vidal. (14:57:51)

90+3
    90+3. Aleix VIDAL - 0:3

90+3
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Hosté skórují do otevřené obrany. Na pravé straně měl hodně prostoru Lionel Messi, jehož zpětnou přihrávku na do vápna trefil ALEIX VIDAL. Míč z jeho kopačky sice Navas lehce přibrzdil, přesto míč nakonec překročil brankovou čáru – 0:3!

90+2
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Aleix Vidal.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Messi poslal míč na Gomese, ten ale v dobré šanci vysoko přestřelil.

89
    Domácí to ještě zkoušejí, jenže čas se jim neúprosně krátí a nyní je již víceméně jasné, že z dnešního zápasu nevybojují ani bod.

88
    Busquets fauloval Marcela a je tu další žlutá karta v dnešním zápase.

87
    Pohotově bez přípravy zkoušel střílet Messi, gólman Navas trochu neortodoxním zákrokem míč zastavil před brankovou čárou.

85
    Místo toho ale kopali rohový kop hosté. Ti ale tentokrát nic nevymysleli a domácí se tak ženou do útoku.

85
    Konec zápasu se rychle blíží a domácí už mají málo času na nějaký výrazný zvrat. Nyní potřebují vstřelit alespoň kontaktní gól.

84
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Paulinho, přichází André Gomes.
    83. Ter Stegen ramenem vyrazil střelu Ramose

83
    Ještě před žlutou kartou byl ve velké šanci Ramos, jeho povedenou ránu z bezprostřední blízkosti ramenem vyrazil ter Stegen na roh.

83
    Po rohu se domácí dožadovali další penalty za hru rukou, jenže sudí nic neviděli a následně dostal žlutou kartu za protesty Marcelo.

82
    Marcelův centr byl nyní zblokovaný na roh.

80
    Do velké šance se na druhé straně dostal střídající Semedo, jenže ani on nedokázal brankáře soupeře překonat.