Novosibirsk – Ufa 3:6 (kon.) | Barys – Nižněkamsk 0:4 (kon.) | Omsk – Soči 2:3 (po pr.)
Toljatti – Minsk 1:2 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 1:5 (kon.)

DOMINIK FURCH, brankář (Omsk): 29 zákroků, 3 inkasované branky, úspěšnost 90,6%
    ADAM POLÁŠEK, obránce (Soči): čas na ledě 19:59, 4 střely, 1 asistence, 2 trestné minuty (14:34:42)

Střely na bránu v prodloužení 0:3, celkem 33:32 (15:4, 4:14, 14:11 – 0:3).

Konec zápasu. Omsk ovládl první třetinu, po níž vedl 2:0. Ve druhé části se domácí museli bránit sérii šesti oslabení, čímž se Soči vrátilo do zápasu, byť proměnilo pouze jednu z přesilovek. V polovině poslední třetiny však prošlo za Furcha nahození obránce Mamkina a v prodloužení hosté obrat rychle dokonali.
    60:29 Casey WELLMAN - 2:3

60:29
    Soči právě vstřelilo branku!
    Prodloužení mělo rychlý průběh. Sergej Zubov poslal na led kompletní první útok bez obránců a ten to sehrál skvěle. Collins ještě po perfektní křížné přihrávce Padakina bekhendem Furcha nepřekonal, ale odražený puk přihrál pod sebe a z mezikruží už napnul síť CASEY WELLMAN.
    Asistence: Sean Collins, Pavel Padakin.

60:01

Střely na bránu ve 3. třetině: 14:11, celkem 33:29.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    Třetí třetina skončila. Hokejistům Soči se tedy podařilo srovnat dvoubrankové manko díky dvěma zásahům obránce Mamkina a vynutit si prodloužení.

59:35
    Soči rozehrává zpoza vlastní brány, Čmychov čeká na spoluhráče, než dostřídají, a zjevně nikam nepospíchá.

58:57
    Avangard touží po třech bodech, Stas vyvolal obrovský závar před Barulinem, tam ale hosté dokázali vždy puku zatarasit cestu dál a nakonec si v tísni pomáhají zakázaným uvolněním.

57:37
    Před Furchem číhal několik vteřin nikým nehlídaný Točickij, jenže přihrávky se nedočkal, do kontru vyrazili domácí a Chad Rau málem za bránou vypíchl rozehrávajícímu Barulinovi kotouč. Nakonec tedy nezapršelo ani z jednoho mráčku.

56:07
    Teď to z téměř nulového úhlu zkoušel po individuálním průniku Kovaljov, jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

55:30
    Barulin zalehává puk, tlak Omsku pokračuje i ve hře pět na pět.

54:26

53:56
    Velká šance domácích, kterým přesilovka svědčí. Zcela volný Michejev zblízka nedoklepl Martynovovu ránu od modré.

53:11
    Čudinov na modré čáře přihrál Peterssonovi, jeho střela těsně nad ledem prošla mezi nohama bránícího hráče a končí v Barulinově lapačce.

52:26
    Vyloučení v týmu HK Soči (Vadim Chomickij – 2 min., vysoká hůl).

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 5. Kugryšev (Čudinov, A. Petersson), 17. Fisenko (Pěrežogin) – 33. Mamkin (Cvetkov, Lugin), 51. Mamkin (Wellman, Polášek), 61. Wellman (Collins, Padakin)

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Čudinov, Ahnelöv, J. Medveděv (C), Martynov, Lisov, Berezin – A. Petersson, Rau, Kugryšev – I. Michejev, K. Semjonov (A), Košelev – Chochrjakov, Stas (A), Fajzullin – Pěrežogin, Fisenko, Kovaljov.
    HK Soči: Barulin (Šikin) – Jokipakka, Čmychov, Polášek, Mamkin, Chomickij, Ščitov (A), Pedan – Wellman, Collins, Padakin – Lugin, Cvetkov (C), Lapenkov – Ščegolkov, A. Ivanov (A), Laričev – Šmeljov, Točickij, Chlopotov – Starkov.

Rozhodčí: Oskirko, Akuzovskij – Černyšjov, Sivov

Diváci: 7.490