Edmonton – Montreal 4:1 (kon.) | Tampa – Minnesota 3:0 (kon.) | Florida – Ottawa 1:0 (kon.)
New Jersey – Chicago 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Anaheim 0:4 (kon.) | Columbus – Philadelphia 2:1 (1:0 po s.n.)
Carolina – Buffalo 4:2 (kon.) | NY Rangers – Toronto 2:3 (kon.) | Vegas – Washington 3:0 (kon.)
Arizona – Colorado 2:6 (kon.) | Dallas – Nashville 4:3 (2:0 po s.n.) | Vancouver – St. Louis 1:3 (kon.)
San Jose – Los Angeles 2:0 (kon.)
Vegas Golden Knights
3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Washington Capitals
Neděle 24.12.2017, 02:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Z tohoto utkání je to už z mé strany všechno, přeji příjemné časné štědrodenní ráno. (04:40:37)

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Nosek (VEG) 0+1, 0 střel, čas na ledě 12:12
    Jakub Vrána (WSH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:19

1. Marc-Andre Fleury (VEG) 26 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Nate Schmidt (VEG) 0+0
    3. Alex Tuch (VEG) 1+0

Je konce, Fleury si udržel čisté konto, poprvé v dresu Golden Knights. Vegas vyhráli počtvrté po sobě, Washington porazili 3:0 díky skvělé první třetině, ve které padly všechny tři góly. Postupně se prosadili Tuch, Lindberg a Karlsson. Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách, ale žádný gól v ní nepadl. V závěrečné části zápasu se ještě Washington snažil s nepříznivým stavem něco udělat a byl hodně aktivní. Avšak nepodařilo se mu ani snížit díky skvělému Fleurymu v brance Golden Knights.

59:56
    Z levé strany Ovečkin netrefil branku.

59:25
    Nosek vyhodil puk až za branku Washingtonu.

59:15
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Cody Eakin – 2 min., držení protihráče).

59:06
    O'Shie pálil z pravé strany a dorážel ještě Nicklas Bäckström. Fleury si udržel čisté konto.

57:59
    Jonathan Marchessault vyvezl kotouč zpoza branku až na pravý kruh, odtud z otočky vystřelil zápěstím. Holtby další puk ve své brance nepřipustil.

56:57
    Perron jen nahodil kotouč do útočného pásma, Vegas střídají síly na ledě.

55:55
    Tuch vyhodil kotouč alespoň do středního pásma. Hosté jsou v posledních minutách aktivnějším týmem.

54:41
    Další jistý Fleuryho zákrok, tentokrát proti střele švédského útočníka Bäckströma.

54:01
    Ovečkin projel za modrou čáru, ale Washingtonu se píská ofsajd, protože v pásmu byl dříve Bäckström.

52:41
    Jonathan Marchessault zavezl kotouč do útočného pásma. Z pravé strany pak pálil Nate Schmidt a dorážel ještě znovu Bellemare. Holtby chytil puk do lapačky.

51:30
    Schmidt pálil na druhé straně, ale nepřesně. Jeho rána proletěla nad brankou Holtbyho.

50:57
    Eller zavezl puk do útočného pásma, tam ho nyní má Burakovski, který se zatím ke střele z pravé strany nedostal.

49:58
    Nicklas Bäckström z pravé strany nebezpečně dorážek. Fleury se vrhl ke své levé tyči a dokázal lapačkou zastavit puk v jeho cestě do brány.

49:36
    Niskanen střílel z pravé strany bekhendem. Fleury si poradil jak s jeho zakončením, tak i s následnými dorážkami.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 3. Tuch (Leipsic, Eakin), 8. O. Lindberg (Nosek), 15. W. Karlsson (R. Smith, Marchessault)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Theodore, Engelland, C. Miller, Merrill – Neal (A), Haula, Perron – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Tuch, Eakin, Leipsic – Nosek, Bellemare (A), O. Lindberg.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Orlov, Carlson, Orpik (A), Bowey, Djoos – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – Connolly, Eller, Burakovsky – Smith-Pelly, Beagle, Stephenson.