Boston – Detroit 6:5 (po pr.) | New Jersey – Montreal 6:4 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 0:3 (kon.)
Columbus – Vegas 4:1 (kon.) | Tampa – Florida 5:4 (po pr.) | Nashville – Dallas 2:0 (kon.)
Minnesota – Carolina 6:2 (kon.) | Chicago – Colorado 2:1 (po pr.) | Anaheim – Washington 4:0 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Colorado Avalanche
Středa 07.03.2018, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Česká a slovenská stopa v utkání

David Kämpf (CHI) 0+0, 0 střel, TOI 10:05
    Tomáš Jurčo (CHI) 0+0, 1 střela, TOI 12:35 (05:12:14)

Hvězdy utkání

1. Jonathan Toews (CHI) 1+1
    2. Jean-François Bérubé (CHI) 33 zák., 1 gól, 97,1%
    3. Erik Gustafsson (CHI) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 27-34; Zablokované střely: 14-15; Vhazování: 57%-43%; Hity: 19-35; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 6-4.

Nathan MacKinnon v závěru druhé třetiny odpověděl v přesilové hře na úvodní gól Erika Gustafssona z úvodu utkání a poté, co hned vzápětí nebyl gól Brandona Saada uznán kvůli úmyslnému kopnutí, ve třetí třetině gól nepadl a šlo se do prodloužení, které bleskově rozhodl Jonathan Toews. Konečný výsledek v United Center. Chicago Blackhawks 2 Colorado Avalanche 1 po prodloužení.

60:09 Jonathan TOEWS - 2:1

60:09
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Patrick Kane na pravém křídle od hrazení nahodil puk krásnou žabičkou na vzdálenější levou tyč, kde JONATHAN TOEWS v jízdě vymetl bližší levý horní roh brány a po pouhých 9 sekundách rozhodl v prodloužení o výhře Chicaga! Asistence: Patrick Kane a Duncan Keith.

60:01

Erik Gustafsson v úvodu utkání poslal Chicago do vedení, když se jeho nahození od hrazení od brusle Patrika Nemetha odrazilo do sítě, jenže krátce před koncem druhé třetiny využil přesilovou hru Nathan MacKinnon a Colorado srovnalo krok. Blackhawks se mohli rychle vrátit do vedení, jenže patička Brandona Saada nemohla být gólová kvůli úmyslnému kopnutí. Ve třetí třetině oba týmy měly několik šancí, žádnou ale nevyužily. Čeká nás prodloužení. Skóre po třetí třetině. Chicago Blackhawks 1 Colorado Avalanche 1.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:10
    Gabriel Landeskog po přihrávce z pravého křídla mohl rozhodnout, když z mezikruží mířil do pravého horního rohu brány, jenže Jean-François Bérubé jeho střelu z blízkosti fantasticky vyrazil!

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:37
    Coloradu se nepodařilo rozehrát podél střídaček a hra byla po zakázaném uvolnění přerušena.

58:12
    Jordan Oesterle prudce vypálil od modré čáry a Semjon Varlamov levým betonem vyrazil puk do rohu ledové plochy.

57:45
    David Kämpf si oddechl a po dvou minutách se vrátil z trestné lavice zpět na led. Chicago hraje v plném počtu.

57:01
    Tyson Barrie napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem a Jean-François Bérubé puk mířící k levé tyči vyrazil pravým betonem! Vzápětí si poradil i s dorážkou!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 6. E. Gustafsson (J. Toews, Saad), 61. J. Toews (P. Kane, Keith) – 37. MacKinnon (Barrie, Landeskog)

Chicago Blackhawks: Bérubé (A. Forsberg) – Keith (A), C. Murphy, E. Gustafsson, Seabrook (A), Dahlström, Oesterle – Saad, J. Toews (C), P. Kane – DeBrincat, Schmaltz, Hinostroza – Jurčo, Anisimov, Highmore – Sharp, Kämpf, Duclair. Hlavní trenér: Joel Quenneville.
    Colorado Avalanche: Varlamov (J. Bernier) – Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard, Siemens, A. Lindholm – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, Jakupov – Comeau (A), Söderberg, Nieto – Compher, Toninato, G. Bourque. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Dave Jackson, TJ Luxmore. Čároví: Derek Amell, Kory Nagy

Diváci: 21508