Winnipeg Jets
7:4 (0:3, 4:0, 3:1) Stav série: 2:1
Nashville Predators
Středa 02.05.2018, 02:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

Československá stopa v utkání:
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl. (05:02:05)

1. Dustin Byfuglien (WPG) 2+1
    2. Jacob Trouba (WPG) 1+1
    3. Paul Stastny (WPG) 1+2

Po první třetině prohrával domácí celek o tři braky a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohl Winnipeg pomýšlet na výhru. Co se dělo v kabině domácích během první přestávky, to zůstává záhadou, nicméně do druhé třetiny vstoupil úplně jiný Winnipeg. Čtyřmi góly otočil stav zápasu a v dobrém výkonu pokračoval i ve třetí třetině. Jets vyhrávají 7:4, dokázali otočit zápas ze stavu 0:3. Naopak Nashville druhou a třetí část totálně nezvládl.

59:29 Brandon TANEV - 7:4

59:29
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hosté pokračovali ve hře bez brankáře, puk do útočného pásma a následně do branky dostal BRANDON TANEV. Asistence: Adam Lowry.
    59:09 Blake WHEELER - 6:4

59:09
    Jeden z hráčů hostů ztratil v útočném pásmu hokejku, čehož využil domácí BLAKE WHEELER, který trefuje prázdnou branku přes celé kluziště. Asistence: Mark Scheifele.

59:04
    Connor Hellebuyck kryje kotouč, hra ale pokračuje dál.

58:42
    Domácí se musí bránit tlaku soupeře, Nashville se pokouší vyrovnat.

58:16
    Pekka Rinne rozehrává od své branky, míří na střídačku, hosté hrají v šesti.

57:44
    Adam Lowry se pokoušel kotouč tečovat před brankou, což se mu nepodařilo.

57:31

57:10
    Tyler Myers se nikam nežene, jeho spoluhráč dostal hru do útočného pásma, puk ale mají hosté.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:36
    Kyle Connor se dostal do brejku, ale brankáře prostřelit nedokázal. Velkou šanci měli v přesilovce domácí hráči.

56:17
    Austin Watson při vlastním oslabení nahodil kotouč na branku, směr hry se tedy otočil.

55:53
    Mark Scheifele nedokázal přesněji vypálit.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 23. Stastny (Trouba), 26. Byfuglien (T. Myers, Little), 26. Trouba (Wheeler, Stastny), 40. Byfuglien (Laine, Stastny), 56. Wheeler (Scheifele, Byfuglien), 60. Wheeler (Scheifele), 60. B. Tanev (Lowry) – 5. Fisher (Hartman, Ekholm), 11. P. K. Subban (F. Forsberg, Johansen), 18. Watson (Ekholm), 48. F. Forsberg (Johansen, P. K. Subban)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien, Chiarot, T. Myers – Connor, Scheifele, Wheeler – Ehlers, Stastny, Laine – B. Tanev, Lowry, Little – Hendricks, Copp, Roslovic.
    Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Jemelin – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – Salomäki, Fisher, Hartman.

Rozhodčí: Watson, Charron – Cormier, Murphy

Diváci: 15 321