Pavljučenkovová – Plíšková 1:2 (kon.) | Sestini Hlaváčková – Krunićová 0:2 (kon.)
7 3 6
Pondělí 25.06.2018, 20:15WTA Eastbourne - Rothesay International (tráva) • 1. kolo

Kristýna Plíšková nepotvrdila v prvním kole turnaje v Eastbourne roli favoritky, když prohrála ve třech setech s tenistkou až z konce druhé stovky světového žebříčku Harriet Dartovou.

První sada byla velmi vyrovnaná, až do stavu 5:5 nebyl k vidění ani jeden brejk. Ten přišel velmi rychle poté, Harriet Dartová odskočila a při vlastním servisu dokráčela k zisku prvního setu. To druhé dějství bylo v režii české hráčky. Ta získala brzký brejk, vedla 3:0 a i přes komplikace, odvrácení hned čtyř brejkbolů získala druhý set.

Po druhém setu se netradičně musely hráčky přesunout na jiný kurt a tam se zápas dohrál. Změna místa utkání prospěla více domácí tenistce, která získala jediný brejk třetí sady a postoupila senzačně do druhého kola.

Ve třetím kole narazí Harriet Dartová na Anastasiji Sevastovovou z Lotyšska. (22:21:11)

Konec zápasu

3:6
    Je konec! Dartová byť teprve jednadvacetiletá hráčka si počínala velmi zkušeně. Jakoby bez emocí zakončila třísetový zápas přímý bodem ze servisu.

15-40
    Dva mečboly! Jednadvacetiletá Britka si opět pomohla přesným prvním servisem.

15-30
    Harriet Dartová napálila první podání plnou silou do středu kurtu a je z toho přímý bod.

15-15
    Teď už musela domácí tenistka hrát jen přes druhý servis. Ten byl výrazně pomalejší a toho využila Plíšková ke srovnání stavu.

0-15
    Harriet Dartová může při vlastním servisu ukončit zápas. Na úvod se Britce podařilo trefit první podání a Plíšková odpověď nenašla.

3:5
    Na závěr důležitého gemu vytáhla rodačka z Loun přímý bod po prvním servisu do středu kurtu.

A-40
    Mečbol Plíšková nedovolila. Ke kratšímu returnu si přiběhla česká tenistka a jistě zakončila forhendem.

40-40
    Harriet Dartová se dostává dokonce do shody po dvojchybě české tenistky.

40-30
    Ale ten první neproměnila. Kristýna Plíšková měla nahranou situaci ve středu kurtu, ale míček dopadl jen do deblového území.

40-15
    Plíšková si ale hlídá při vlastním servisu vedení. Tvrdým podáním do středu kurtu si zajistila dva gemboly.

30-15
    Harriet Dartová se dostala do výměny a od základní lajny znovu českou tenistku přetlačila.

30-0
    I teď první podání české hráčce sedlo na raketu. Dartová byla na returnu bez šance.

15-0
    Kristýna Plíšková zahájila gem naděje povedeným prvním servisem ven z kurtu.

2:5
    Konec přestávky, podávat bude Kristýna Plíšková.

2:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

2:5
    Ani v tomto gemu Plíšková příliš soupeřku nepotrápila. Harriet Dartová se dostává pouhý gem od překvapivého postupu do druhého kola.