Dopolední program (4. den) (kon.)
konec
Dopolední program (4. den)

Čtvrtek 09.08.2018, 09:30 • Olympijský stadion, Berlín • Mistrovství Evropy
     
    To je z dopoledne vše, těším se na Vás u pokračování zase večer. Začínáme v 19:15. Zatím napočtenou! (14:22:23)
     
    Dopolední program je minulostí a čeští atleti si nevedli vůbec zle.
    V disku žen postoupila do finále Eliška Staňková, jež sice nesplnila kvalifikační limit, výkon 57,81 m ale na postup stačil.
    Svůj desetiboj zahájila Kateřina Cachová, po vyrovnaném nejlepší letošním výkonu na překážkách a vyrovnaném osobáku ve výšce (185) se nachází po dvou disciplínách na třetí pozici. Lucia Vadlejch je zatím předposlední.
    V rozbězích na 800 metrů nám udělal obrovskou radost Lukáš Hodboď, který díky novému osobáku postoupil do semifinálových bojů. To se nepovedlo Filipu Šnejdrovi, který skončil ve svém rozběhu šestý.
    Na závěr se představily oštěpařky, kde suverénně postoupila jedna z favoritek Nikola Ogrodníková, a poté ve druhé skupině nezklamala ani Irena Šedivá. Ve finále oštěpu tedy budeme mít dvojnásobné zastoupení.
     
    Konec dopoledního programu 4. dne.
     
    Postupující do finále hodu oštěpem žen

    1. Christin Hussongová (GER) 67,29 m (PB)
    2. Martina Ratejová (SLO) 61,69
    3. Liveta Jasiunaiteová (LTU) 61,61 (=PB)
    4. Nikola Ogrodníková (CZE) 61,27
    5. Taciana Chaladovičová (BLR) 61,21
    6. Madara Palameikaová (LAT) 60,21
    7. Marija Vucenovićová (SRB) 59,98
    8. Jenni Kangasová (FIN) 59,96 (SB)
    9. Sofi Flinková (SWE) 59,58
    10. Sigrid Borgeová (NOR) 59,55
    11. Irena Šedivá (CZE) 59,34
    12.Alexie Alaisová (FRA) 59,29
     
    oštěpŽ
    A v samém závěru soutěže jde před Češku také Sofi Flinková. Nic to ale nemění na tom, že ve finále oštěpu budeme mít dvojnásobné zastoupení.
     
    oštěpŽ
    Před Irenu Šedivou jde také Sigrid Borgeová, ta se pokusem dlouhým 59,55 m kvalifikuje do finále. Česká oštěpařka je nyní na desáté pozici.
     
    oštěpŽ
    Své kvality potvrzuje v úvodu třetí série také Taciana Chaladovičová, která se připojuje mezi limitářky výkonem 61,21 m.
    Irena Šedivá se druhým pokusem výrazně přiblížila postupu do finále, 59,34 m!
     
    oštěpŽ
    Tak tohle je výborné! Irena Šedivá uzavírá druhé pokusy hodem dlouhým 59,34 metru, což znamená momentální osmou příčku a téměř jisté finále!
     
    oštěpŽ
    To ovšem neplatí o Martině Ratejové, která dohodila na 61,69 metru a s kvalifikací se úspěšně loučí.
     
    oštěpŽ
    Taciana Chaladovičová nepředvedla zdařený druhý pokus a stále musí doufat v postup bez limitu.
    První pokus Ireny Šedivé, který skončil přešlapem
     
    oštěpŽ
    Irena Šedivá svým prvním pokusem přešlápla a bude muset bojovat ve druhé, případně třetí sérii.
     
    oštěpŽ
    V první sérii se nepodařilo přehodit limit ani jedné z favoritek – Martině Ratejové, ani Sigrid Borgeové.
     
    oštěpŽ
    Taciana Chaladovičová zahajuje pokusem dlouhým 59,08 m, co je průběžná osmá pozice.
     
    oštěpŽ
    Druhá kvalifikační skupina započala své boje, patří mezi ně i Irena Šedivá.
     
    Průběžné pořadí sedmiboje po 2 disciplínách

    1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 2193 b.
    2. Nafissatou Thiamová (BEL) 2142
    3. Kateřina Cachová (CZE) 2122
    4. Louisa Grauvogelová (GER) 2057
    5. Carolin Schäferová (GER) 2041
    6. Ivona Dadicová (AUT) 2030
    7. Esther Turpinová (FRA) 2024
    8. Maria Huntingtonová (FIN) 2000
    9. Xénia Krizsánová (HUN) 1996
    10. Rimma Hordijenková (UKR) 1990
    ...
    28. Lucia Vadlejch (SVK) 1799
     
    Konečné pořadí skoku do výšky, sedmiboj žen

    1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 191 cm (=SB)
    1. Nafissatou Thiamová (BEL) 191
    3. Kateřina Cachová (CZE) 185 (=PB)
    4. Bianca Salmingová (SWE) 182
    5. Ivona Dadicová (AUT) 182 (SB)
    6. Xénia Krizsánová (HUN) 179 (=SB)
    6. Carolin Schäferová (GER) 179
    8. Rimma Hordijenková (UKR) 179
    9. Lisa Linnellová (SWE) 179 (PB)
    10. Géraldine Ruckstuhlová (SUI) 179 (SB)
    ...
    27. Lucia Vadlejch (SVK) 167
     
    oštěpŽ
    Po pauze bude dopolední programu pokračovat ve 13:50 druhou částí kvalifikace oštěpu.
     
    oštěpŽ
    Skončila nám také první polovina kvalifikace oštěpařek, kde se ještě přes šedesátku dostala Madara Palameiková (60,21).

    Daniel Juráš

    Postupující do finále hodu oštěpem žen
    1. Christin Hussongová (GER) 67,29 m (PB)
    2. Martina Ratejová (SLO) 61,69
    3. Liveta Jasiunaiteová (LTU) 61,61 (=PB)
    4. Nikola Ogrodníková (CZE) 61,27
    5. Taciana Chaladovičová (BLR) 61,21
    6. Madara Palameikaová (LAT) 60,21
    7. Marija Vucenovićová (SRB) 59,98
    8. Jenni Kangasová (FIN) 59,96 (SB)
    9. Sofi Flinková (SWE) 59,58
    10. Sigrid Borgeová (NOR) 59,55
    11. Irena Šedivá (CZE) 59,34
    12.Alexie Alaisová (FRA) 59,29
    Průběžné pořadí sedmiboje po 2 disciplínách
    1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 2193 b.
    2. Nafissatou Thiamová (BEL) 2142
    3. Kateřina Cachová (CZE) 2122
    4. Louisa Grauvogelová (GER) 2057
    5. Carolin Schäferová (GER) 2041
    6. Ivona Dadicová (AUT) 2030
    7. Esther Turpinová (FRA) 2024
    8. Maria Huntingtonová (FIN) 2000
    9. Xénia Krizsánová (HUN) 1996
    10. Rimma Hordijenková (UKR) 1990
    ...
    28. Lucia Vadlejch (SVK) 1799
    Konečné pořadí skoku do výšky, sedmiboj žen
    1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 191 cm (=SB)
    1. Nafissatou Thiamová (BEL) 191
    3. Kateřina Cachová (CZE) 185 (=PB)
    4. Bianca Salmingová (SWE) 182
    5. Ivona Dadicová (AUT) 182 (SB)
    6. Xénia Krizsánová (HUN) 179 (=SB)
    6. Carolin Schäferová (GER) 179
    8. Rimma Hordijenková (UKR) 179
    9. Lisa Linnellová (SWE) 179 (PB)
    10. Géraldine Ruckstuhlová (SUI) 179 (SB)
    ...
    27. Lucia Vadlejch (SVK) 167
    Postupující do semifinále 800 m mužů
    1. Adam Kszczot (POL) 1:46,31 min
    2. Mateusz Borkowski (POL) 1:46,41
    3. Amel Tuka (BIH) 1:46,47
    4. Álvaro de Aribba (ESP) 1:46,48
    5. Lukáš Hodboď (CZE) 1:46,50 (PB)
    Daniel Rowden (GBR) 1:46,59
    7. Thomas Roth (NOR) 1:46,70
    8. Guy Learmonth (GBR) 1:46,75
    9. Jevhen Hutsol (UKR) 1:46,97
    10. Daniel Andújar (ESP) 1:46,99
    11. Andreas Kramer (SWE) 1:47,87
    12. Andreas Bube (DEN) 1:47,94
    13. Saul Ordóñez (ESP) 1:47,95
    14. Michal Rozmys (POL) 1:48,01
    15. Elliot Giles (GBR) 1:48,05
    16. Pierre-Ambroise Bosse (FRA) 1:48,14
    ...
    Filip Šnejdr (CZE) 1:48,70 nepostoupil
    Postupující do semifinále 110 m překážek mužů
    1. Paolo Dal Molin (ITA) 13,40 s (PB)
    2. Hassane Fofana (ITA) 13,50 (PB)
    3. Erik Balnuweit (GER) 13,55
    4. Koen Smet (NED) 13,61
    5. Garfield Darien (FRA) 13,62
    6. David King (GBR) 13,65
    7. Lorenzo Perini (ITA) 13,65
    8. Vladimir Vukicevic (NOR) 13,67
    9. Konstadínos Douvalídis (GRE) 13,68
    10. Alexander John (GER) 13,69
    11. Artur Noga (POL) 13,71
    12. Elmo Lakka (FIN) 13,75
    Postupující do finále skoku dalekého žen
    1. Ivana Španovićová (SRB) 684 cm
    2. Shara Proctorová (GBR) 675
    3. Malaika Mihambová (GER) 671
    4. Lorraine Ugenová (GBR) 670
    5. Khaddi Sagniaová (SWE) 669 (SB)
    6. Nastassia Mirončiková-Ivanovová (BLR) 668
    7. Juliet Itoyaová (ESP) 665
    8. Marina Bechová (UKR) 664 (=SB)
    9. Jazmin Sawyersová (GBR) 664
    10. Ksenija Baltaová (EST) 663 (=SB)
    11. Nektaria Panagiová (CYP) 662
    12. Evelise Veigaová (POR) 661 (=NU23R)
    Postupující do finále hodu diskem žen
    1. Sandra Perkovićová (CRO) 64,54 m
    2. Shanice Craftová (GER) 61,13
    3. Nadine Müllerová (GER) 60,64
    4. Irina Rodriguesová (POR) 59,22
    5. Claudine Vitaová (GER) 59,18
    6. Alexandra Emilianovová (MDA) 58,83
    7. Daisy Osakueová (ITA) 58,73
    8. Liliana Cáová (POR) 58,37
    9. Eliška Staňková (CZE) 57,81
    10. Dragana Tomaševićová (SRB) 57,77
    11. Jade Lallyová (GBR) 57,71
    12. Hrisoúla Anagnostopoúlouová (GRE) 56,52
    Konečné pořadí 100 m překážek, sedmiboj žen
    1. Louisa Grauvogelová (GER) 12,97 s
    2. Kateřina Cachová (CZE) 13,29 (=SB)
    3. Carolin Schäferová (GER) 13,33
    4. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 13,34 (SB)
    5. Grit Šadeiková (EST) 13,37 (SB)
    6. Esther Turpinová (FRA) 13,45
    7. Anouk Vetterová (NED) 13,55
    8. Verena Preinerová (AUT) 13,58
    9. Maria Huntingtonová (FIN) 13,61
    10. Mareike Arndtová (GER) 13,64
    10. Xénia Krizsánová (HUN) 13,64 (SB)
    ...
    18. Lucia Vadlejch (SVK) 13,98 (SB)
    ČASOVÝ POŘAD
    9:30 - hod diskem žen, kvalifikace
    10:00 - sedmiboj žen, 100m překážek
    10:30 - skok daleký žen, kvalifikace
    10:55 - 110m překážek mužů, kvalifikace
    11:05 - sedmiboj žen, skok vysoký
    11:30 - 800m muži, kvalifikace
    12:30 - hod oštěpem ženy, kvalifikace