ME: Večerní program (4. den) (kon.)
konec
ME: Večerní program (4. den)

Čtvrtek 09.08.2018, 19:15Atletika
     
    To je z dnešního atletického menu vše, u dalšího pokračování berlínského šampionátu se těším zase zítra. Hezký večer Vám přeje Daniel Juráš. (22:03:29)
     
    Večerní program čtvrtého dne je minulostí a české barvy opět příliš nezazářily.
    Ve finále tyčkařské soutěže neudělala ostudu Amálie Švábíková, která se přenesla přes 430 cm a obsadila dělenou devátou příčku.
    V sedmiboji velmi dobře pokračuje Kateřina Cachová, která si po sezónních maximech jak v kouli, tak na dvoustovce drží pěknou šestou pozici.
    V kvalifikačních bojích bohužel skončila dvojice slovenských výškařů Matúš Bubeník – Lukáš Beer, jelikož 225 cm potřebných na finále nezdolali.
    Ve finále oštěpařů se nedařilo ani jednomu českému zástupci, Petr Frydrych skončil jasně poslední a Jakub Vadlejch bral osmou pozici za necelých jednaaosmdesát metrů.
    Finále dvoustovky opanoval v rekordu mistrovství 19,76 sekundy Turek Ramil Gulijev, ten stejný rekord se podařilo překonat i Karstenu Warholmovi ve finále čtvrtky překážek (47,64).
     
    Konec večerního programu 4. dne.
     
    Průběžné pořadí sedmiboje po 4 disciplínách

    1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 4017 b.
    2. Nafissatou Thiamová (BEL) 3930
    3. Carolin Schäferová (GER) 3848
    4. Ivona Dadicová (AUT) 3846
    5. Anouk Vetterová (NED) 3802
    6. Kateřina Cachová (CZE) 3787
    7. Louisa Grauvogelová (GER) 3785
    8. Verena Preinerová (AUT) 3677
    9. Xénia Krizsánová (HUN) 3671
    10. Mareike Arndtová (GER) 3668
    ...
    23. Lucia Vadlejch (SVK) 3422
     
    Konečné pořadí 200 m, sedmiboj žen

    1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 22,88 s (CB)
    2. Louisa Grauvogelová (GER) 23,10 (PB)
    3. Mareike Arndtová (GER) 23,61 (PB)
    4. Ivona Dadicová (AUT) 23,61 (PB)
    5. Carolin Schäferová (GER) 23,75
    6. Anouk Vetterová (NED) 23,97
    7. Hanne Maudensová (BEL) 24,10 (PB)
    8. Verena Preinerová (AUT) 24,12
    9. Lucia Vadlejch (SVK) 24,20 (PB)
    10. Kateřina Cachová (CZE) 24,25 (SB)
     
    Postupující do finále skoku do výšky mužů

    1. Maksim Nedasekau (BLR) 225 cm
    1. Mateusz Przybylko (GER) 225
    3. Dmitro Demjanjuk (UKR) 225
    3. Andrij Procenko (UKR) 225
    5. Eike Onnen (GER) 225
    5. Gianmarco Tamberi (ITA) 225
    7. Alperen Acet (TUR) 225
    7. Ilja Ivanjuk (ANA) 225
    9. Sylwester Bednarek (POL) 225
    10. Douwe Amels (NED) 220
    10. Konstadínos Baniótis (GRE) 221
    10. Loïc Gasch (SUI) 221
     
    Konečné pořadí finále 100 m překážek žen

    1. Elvira Hermanová (BLR) 12,67 s
    2. Pamela Dutkiewiczová (GER) 12,72
    3. Cindy Rolederová (GER) 12,77 (SB)
    4. Nadine Visserová (NED) 12,88
    5. Ricarda Lobeová (GER) 13,00
    6. Karolina Koleczeková (POL) 13,11
    Alina Talajová (BLR) DNF
    Solene Ndamaová (FRA) DQ
    Elvira Hermanová skvěle zvládla druhou půlku trati a díky tomu se stává mistryní Evropy na překážkách
     
    100přŽ
    Velmi vyrovnaný doběh nakonec ovládla Elvira Hermanová a stává se novou evropskou šampionkou v čase 12,67 sekundy! Zbytek cenných kovů zůstane doma v Německu, protože Pamela Dutkiewiczová doběhla druhá (12,72) a Cindy Rolederová třetí (12,77). Závod se vůbec nepovedl Solene Ndamaové, která byla po klopýtnutí na překážce vyloučena za vyšlápnutí z dráhy. Nedoběhla ani Alina Talayová, která byla jednou z velkých favoritek.
     
    100přŽ
    Zazněl pokyn připravete se!
     
    100přŽ
    Finalistky jsou nastoupeny za bloky a nic nebrání startu posledního běhu dnešního dne.
     
    Konečné pořadí finále 3000 m překážek mužů

    1. Mahiedine Mekhissi-Benabbad (FRA) 8:31,66 min
    2. Fernando Carro (ESP) 8:34,16
    3. Yohanes Chiappinelli (ITA) 8:35,81
    4. Yoann Kowal (FRA) 8:36,77
    5. Zak Seddon (GBR) 8:37,28
    6. Daniel Arce (ESP) 8:38,12
    7. Krystian Zalewski (POL) 8:38,59
    8. Topi Raitanen (FIN) 8:40,11
    9. Kaur Kivistik (EST) 8:40,32
    10. Djilali Bedrani (FRA) 8:41,83
     
    Konečné pořadí finále hodu oštěpem mužů

    1. Thomas Röhler (GER) 89,47 m
    2. Andreas Hofmann (GER) 87,60
    3. Magnus Kirt (EST) 85,96
    4. Marcin Krukowski (POL) 84,55 (SB)
    5. Johannes Vetter (GER) 83,27
    6. Antti Ruuskanen (FIN) 81,70
    7. Andrian Mardare (MDA) 81,54
    8. Jakub Vadlejch (CZE) 80,64
    9. Cyprian Mrzyglód (POL) 80,20
    10. Edis Matusevicius (LTU) 77,64
    11. Rolands Štrobinders (LAT) 76,59
    12. Petr Frydrych (CZE) 72,79
     
    100přŽ
    Večerní program se pomalu blíží ke konci, za asi deset minut nás čeká poslední závod, ve kterém se budou rozdávat medaile – finále 100 metrů překážek.
    Poslední pokus Thomase Röhlera a vítězná koupel ve vodním příkopu
     
    oštěpM
    Thomas Röhler slaví s opravdu velkým elánem, když hodil rybičku do čerstvě napuštěného vodního příkopu. Všudypřítomní fotografové si samozřejmě tuto podívanou nenechali ujít.
     
    oštěpM
    Evropským šampionem se tedy stává Thomas Röhler, který potvrzuje zlatou pozici, když posledním pokusem posílá oštěp na 87,90 m.
     
    oštěpM
    Polák Krukowski si nejlepší výkon nezlepšil, zůstane na bramborové pozici. Vedoucí dvojici Němců neúspěšně atakoval Magnus Kirt, který se musí spokojit s bronzem. Zbylé pořadí se také měnit nebude, protože na vytoužené zlepšení nedosáhl ani Andreas Hofmann.
     
    tyčŽ
    Stefanídiová překonala výkonem 485 cm svůj vlastní rekord mistrovstí, na výšce 496 cm už úspěšná nebyla. Zlatá medaile je samozřejmostí.
     
    oštěpM
    Johannes Vetter posílá poslední hod téměř přesně na hranici osmdesáti metrů a placku si dnes neodveze.

    Daniel Juráš

    Průběžné pořadí sedmiboje po 4 disciplínách
    1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 4017 b.
    2. Nafissatou Thiamová (BEL) 3930
    3. Carolin Schäferová (GER) 3848
    4. Ivona Dadicová (AUT) 3846
    5. Anouk Vetterová (NED) 3802
    6. Kateřina Cachová (CZE) 3787
    7. Louisa Grauvogelová (GER) 3785
    8. Verena Preinerová (AUT) 3677
    9. Xénia Krizsánová (HUN) 3671
    10. Mareike Arndtová (GER) 3668
    ...
    23. Lucia Vadlejch (SVK) 3422
    Konečné pořadí 200 m, sedmiboj žen
    1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 22,88 s (CB)
    2. Louisa Grauvogelová (GER) 23,10 (PB)
    3. Mareike Arndtová (GER) 23,61 (PB)
    4. Ivona Dadicová (AUT) 23,61 (PB)
    5. Carolin Schäferová (GER) 23,75
    6. Anouk Vetterová (NED) 23,97
    7. Hanne Maudensová (BEL) 24,10 (PB)
    8. Verena Preinerová (AUT) 24,12
    9. Lucia Vadlejch (SVK) 24,20 (PB)
    10. Kateřina Cachová (CZE) 24,25 (SB)

    Postupující do finále skoku do výšky mužů
    1. Maksim Nedasekau (BLR) 225 cm
    1. Mateusz Przybylko (GER) 225
    3. Dmitro Demjanjuk (UKR) 225
    3. Andrij Procenko (UKR) 225
    5. Eike Onnen (GER) 225
    5. Gianmarco Tamberi (ITA) 225
    7. Alperen Acet (TUR) 225
    7. Ilja Ivanjuk (ANA) 225
    9. Sylwester Bednarek (POL) 225
    10. Douwe Amels (NED) 220
    10. Konstadínos Baniótis (GRE) 221
    10. Loïc Gasch (SUI) 221
    Konečné pořadí finále 100 m překážek žen
    1. Elvira Hermanová (BLR) 12,67 s
    2. Pamela Dutkiewiczová (GER) 12,72
    3. Cindy Rolederová (GER) 12,77 (SB)
    4. Nadine Visserová (NED) 12,88
    5. Ricarda Lobeová (GER) 13,00
    6. Karolina Koleczeková (POL) 13,11
    Alina Talajová (BLR) DNF
    Solene Ndamaová (FRA) DQ
    Konečné pořadí finále 3000 m překážek mužů
    1. Mahiedine Mekhissi-Benabbad (FRA) 8:31,66 min
    2. Fernando Carro (ESP) 8:34,16
    3. Yohanes Chiappinelli (ITA) 8:35,81
    4. Yoann Kowal (FRA) 8:36,77
    5. Zak Seddon (GBR) 8:37,28
    6. Daniel Arce (ESP) 8:38,12
    7. Krystian Zalewski (POL) 8:38,59
    8. Topi Raitanen (FIN) 8:40,11
    9. Kaur Kivistik (EST) 8:40,32
    10. Djilali Bedrani (FRA) 8:41,83
    Konečné pořadí finále hodu oštěpem mužů
    1. Thomas Röhler (GER) 89,47 m
    2. Andreas Hofmann (GER) 87,60
    3. Magnus Kirt (EST) 85,96
    4. Marcin Krukowski (POL) 84,55 (SB)
    5. Johannes Vetter (GER) 83,27
    6. Antti Ruuskanen (FIN) 81,70
    7. Andrian Mardare (MDA) 81,54
    8. Jakub Vadlejch (CZE) 80,64
    9. Cyprian Mrzyglód (POL) 80,20
    10. Edis Matusevicius (LTU) 77,64
    11. Rolands Štrobinders (LAT) 76,59
    12. Petr Frydrych (CZE) 72,79
    Konečné pořadí finále skoku o tyči žen
    1. Ekateríni Stefanídiová (GRE) 485 cm (CR)
    2. Nikoléta Kiriakopoúlouová (GRE) 480 (SB)
    3. Holly Bradshawová (GBR) 475
    4. Anželika Sidorovová (ANA) 470
    5. Ninon Cuillonová-Romarinová (FRA) 465
    6. Angelica Bengtssonová (SWE) 465
    7. Irina Žuková (BLR) 455
    8. Marina Kylypková (UKR) 445
    9. Carolin Hingstová (GER) 430
    9. Amálie Švábíková (CZE) 430
    11. Olga Mullinová (ANA) 430
    12. Eléni-Klaoúdia Pólaková (GRE) bez úspěšného pokusu
    Konečné pořadí finále 200 m mužů
    1. Ramil Gulijev (TUR) 19,76 s (CR)
    2. Nethaneel Mitchell-Blake (GBR) 20,04 (SB)
    3. Alex Wilson (SUI) 20,04 (NR)
    4. Bruno Hortelano (ESP) 20,05
    5. Adam Gemili (GBR) 20,10 (SB)
    6. Eseosa Desalu (ITA) 20,13 (PB)
    7. Leon Reid (IRE) 20,37
    8. Solomon Bockaire (NED) 20,39 (SB)
    Konečné pořadí finále 400 m překážek mužů
    1. Karsten Warholm (NOR) 47,64 s (EU23R)
    2. Yasmani Copello (TUR) 47,81 (NR)
    3. Thomas Barr (IRE) 48,31 (SB)
    4. Ludvy Vaillant (FRA) 48,42 (PB)
    5. Patryk Dobek (POL) 48,59 (SB)
    6. Rasmus Mägi (EST) 48,75 (SB)
    7. Sergio Fernández (ESP) 48,98 (SB)
    8. Timofej Čalij (ANA) 49,41
    Postupující do finále 400 m žen
    1. Laviai Nielsenová (GBR) 51,21 s (PB)
    2. Maria Belibasákiová (GRE) 51,23
    3. Justyna Swietyová-Erseticová (POL) 51,23
    4. Lisanne de Witteová (NED) 51,24
    5. Madiea Ghafoorová (NED) 51,29
    6. Iga Baumgartová-Witanová (POL) 51,35 (PB)
    7. Agne Šerkšnieneová (LTU) 51,41
    8. Floria Gueiová (FRA) 51,50 (SB)
    Průběžné pořadí sedmiboje po 3 disciplínách
    1. Nafissatou Thiamová (BEL) 3026 b.
    2. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 2926
    3. Carolin Schäferová (GER) 2843
    4. Kateřina Cachová (CZE) 2830
    5. Ivona Dadicová (AUT) 2828
    6. Anouk Vetterová (NED) 2818
    7. Xénia Krizsánová (HUN) 2789
    8. Rimma Hordijenková (UKR) 2717
    9. Louisa Grauvogelová (GER) 2716
    10. Esther Turpinová (FRA) 2713
    ...
    27. Lucia Vadlejch (SVK) 2460
    Konečné pořadí vrhu koulí, sedmiboj žen
    1. Nafissatou Thiamová (BEL) 15,35 (PB)
    2. Anouk Vetterová (NED) 14,79
    3. Mareike Arndtová (GER) 14,49
    4. Alina Šuchová (UKR) 14,43 (PB)
    5. Carolin Schäferová (GER) 14,12 (SB)
    6. Ivona Dadicová (AUT) 14,06
    7. Xénia Krizsánová (HUN) 13,99
    8. Györgyi Zsivoczká-Farkasová (HUN) 13,96
    9. Verena Preinerová (AUT) 13,76
    10. Lecabela Quaresmaová (POR) 13,64
    ...
    18. Kateřina Cachová (CZE) 12,71 (SB)
    25. Lucia Vadlejch (SVK) 12,00

    Postupující do finále 100 m překážek žen
    Pamela Dutkiewiczová (GER) 12,71 s
    Elvira Hermanová (BLR) 12,76
    Solene Ndamaová (FRA) 12,77 (PB)
    Cindy Rolederová (GER) 12,83
    Nadine Visserová (NED) 12,84
    Ricarda Lobeová (GER) 12,90 (PB)
    Karolina Koleczeková (POL) 12,94
    Alina Talajová (BLR) 12,96
    ČASOVÝ POŘAD
    19:15 - sedmiboj žen, vrh koulí
    19:20 - skok o tyči žen, finále
    19:25 - 100m překážen žen, semifinále
    19:30 - výška muži, kvalifikace
    19:50 - 400m ženy, semifinále
    20:15 - 400m překážek muži, finále
    20:22 - oštěp muži, finále
    20:30 - sedmiboj ženy, 200m
    21:05 - 200m muži, finále
    21:20 - 3000m překážek muži, finále
    21:50 - 100m překážek ženy, finále