Dopolední program (6. den) (kon.) | Večerní program (6. den) (kon.)
konec
Večerní program (6. den)

Sobota 11.08.2018, 20:00 • Olympijský stadion, Berlín • Mistrovství Evropy
     
    To je z dnešního bohatého atletického menu vše, těším se na Vás opět zítra u posledního dne celého šampionátu. Hezký večer přeje Daniel Juráš. (22:07:00)
     
    Večerní program šestého dne je za námi a v akci se představily tři české naděje – medaili bohužel nevybojovala ani jedna.
    Jako první nastoupil na dráhu Lukáš Hodboď, který ve finále půlky obsadil sice poslední pozici, i tak se ale může pochlubit tím, že je osmým nejlepší osmistovkařem v Evropě.
    Trošku zklamaná odcházela z diskařského kruhu Eliška Staňková, protože obsadila poslední místo výkonem 57,04 metru, i když na finále stačilo pouhých 58,10 m. Zvítězila podle papírových předpokladů Sanda Perkovićová.
    V závěru programu se představila česká štafeta na 4x400 metrů, v mírně obměněném složení doběhla na sedmé pozici. Národní rekord tentokrát nepadl (3:03,00). V ženské části byly k vidění Slovenky, ty obsadily konečnou osmou příčku s časem 3:32,22.
     
    Konec večerního programu 6. dne.
     
    Konečné pořadí finále 4 x 400 m žen

    1. Polsko 3:26,59 min
    2. Francie 3:27,17
    3. Velká Británie 3:27,40
    4. Belgie 3:27,69 (NR)
    5. Itálie 3:28,62
    6. Německo 3:30,33 (SB)
    7. Rumunsko 3:32,15
    8. Slovensko 3:32,22
    Finišmanka polské štafety nastoupila v náběhu do cílové rovinky a rozhodla o zlaté medaili
     
    4x400Ž
    Vyrovnaný běh ovládly Polky, které vítězí v kvalitním čase 3:26,59. Stříbrná je Francie a v dramatickém doběhu vytáhla alespoň k bronzovým medailím britskou štafetu Eilidih Doylová.
     
    4x400Ž
    Po druhém úseku se předává dohromady, Slovenky si polepšily na sedmou příčku.
     
    4x400Ž
    Závěrečný běh byl odstartován, po prvním úseku předává na čele štafeta Německa, Slovenky jsou zatím poslední.
     
    Konečné pořadí finále hodu diskem žen

    1. Sandra Perkovićová (CRO) 67,62 m
    2. Nadine Müllerová (GER) 63,00 (SB)
    3. Shanice Craftová (GER) 62,46
    4. Claudine Vitaová (GER) 61,25
    5. Daisy Osakueová (ITA) 59,32
    6. Dragana Tomaševićová (SRB) 58,94
    7. Liliana Cáová (POR) 58,91
    8. Alexandra Emilianovová (MDA) 58,10
    9. Irina Rodriguesová (POR) 58,00
    10. Hrisoúla Anagnostopoúlouová (GRE) 57,34
    11. Jade Lallyová (GBR) 57,33
    12. Eliška Staňková (CZE) 57,04
     
    4x400Ž
    Ve druhé dráze závěrečného finále uvidíme štafetu Slovenska.
     
    diskŽ
    V posledním pokusu dokázala urvat bronz Shanice Craftová za 62,46 metru. Její kolegyně Vitaová tak zůstane čtvrtá.
     
    Ve výsledcích běhu na 5 000 m mužů došlo ke změně, původné pátý Belgičan Isaac Kimeli byl diskvalifikován za předčasné seběhnutí po startu.

    Konečné pořadí finále 5 000 m mužů

    1. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 13:17,06 min (EU20R)
    2. Henrik Ingebrigtsen (NOR) 13:18,75
    3. Morhad Amdouni (FRA) 13:19,14 (SB)
    4. Yemaneberhan Crippa (ITA) 13:19,85
    5. Marc Scott (GBR) 13:23,14 (SB)
    6. Polat Kemboi Arikan (TUR) 13:23,42 (SB)
    7. Rinas Achmadijev (ANA) 13:24,43 (PB)
    8. Julien Wanders (SUI) 13:24,79 (PB)
    9. Chris Thompson (GBR) 13:25,11 (SB)
    10. Soufiane Bouchikhi (BEL) 13:25,22
     
    4x400Ž
    Absolutní vrchol dnešního programu obstarají ženské dlouhé štafety.
     
    Konečné pořadí finále 4 x 400 m mužů

    1. Belgie 2:59,47 min (EL)
    2. Velká Británie 3:00,36 (SB)
    3. Španělsko 3:00,78 (SB)
    4. Francie 3:02,08
    5. Polsko 3:02,27
    6. Itálie 3:02,34
    7. Česko 3:03,00
    8. Německo 3:04,69
     
    Konečné pořadí finále 5 000 m mužů

    1. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 13:17,06 min (EU20R)
    2. Henrik Ingebrigtsen (NOR) 13:18,75
    3. Morhad Amdouni (FRA) 13:19,14 (SB)
    4. Yemaneberhan Crippa (ITA) 13:19,85
    5. Isaac Kimeli (BEL) 13:21,19
    6. Marc Scott (GBR) 13:23,14 (SB)
    7. Polat Kemboi Arikan (TUR) 13:23,42 (SB)
    8. Rinas Achmadijev (ANA) 13:24,43 (PB)
    9. Julien Wanders (SUI) 13:24,79 (PB)
    10. Chris Thompson (GBR) 13:25,11 (SB)
    Cílová rovinka dlouhých mužských štafet a totální vytuhnutí Španěla Hortelana, které darovalo zlato Belgii a stříbro Velké Británii
     
    4x400M
    Skvělý závěr štafety! Jasně vedoucí Bruno Hortelano ve španělských barvách neskutečně vytuhl a nakonec končí až třetí! Vítězí Belgie s triem Borléeových, stříbro putuje do velké Británie. Česká čtveřice nakonec dobíhá sedmá v čase 3:03,00.
     
    4x400M
    Česká štafeta se nachází před posledním úsekem na páté pozici.
     
    4x400M
    Pavel Maslák opět předvedl velmi rychlý běh a předává na třetí pozici!

    Daniel Juráš

    Konečné pořadí finále 4 x 400 m žen
    1. Polsko 3:26,59 min
    2. Francie 3:27,17
    3. Velká Británie 3:27,40
    4. Belgie 3:27,69 (NR)
    5. Itálie 3:28,62
    6. Německo 3:30,33 (SB)
    7. Rumunsko 3:32,15
    8. Slovensko 3:32,22
    Konečné pořadí finále hodu diskem žen
    1. Sandra Perkovićová (CRO) 67,62 m
    2. Nadine Müllerová (GER) 63,00 (SB)
    3. Shanice Craftová (GER) 62,46
    4. Claudine Vitaová (GER) 61,25
    5. Daisy Osakueová (ITA) 59,32
    6. Dragana Tomaševićová (SRB) 58,94
    7. Liliana Cáová (POR) 58,91
    8. Alexandra Emilianovová (MDA) 58,10
    9. Irina Rodriguesová (POR) 58,00
    10. Hrisoúla Anagnostopoúlouová (GRE) 57,34
    11. Jade Lallyová (GBR) 57,33
    12. Eliška Staňková (CZE) 57,04
    Konečné pořadí finále 4 x 400 m mužů
    1. Belgie 2:59,47 min (EL)
    2. Velká Británie 3:00,36 (SB)
    3. Španělsko 3:00,78 (SB)
    4. Francie 3:02,08
    5. Polsko 3:02,27
    6. Itálie 3:02,34
    7. Česko 3:03,00
    8. Německo 3:04,69
    Konečné pořadí finále 5 000 m mužů
    1. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 13:17,06 min (EU20R)
    2. Henrik Ingebrigtsen (NOR) 13:18,75
    3. Morhad Amdouni (FRA) 13:19,14 (SB)
    4. Yemaneberhan Crippa (ITA) 13:19,85
    5. Marc Scott (GBR) 13:23,14 (SB)
    6. Polat Kemboi Arikan (TUR) 13:23,42 (SB)
    7. Rinas Achmadijev (ANA) 13:24,43 (PB)
    8. Julien Wanders (SUI) 13:24,79 (PB)
    9. Chris Thompson (GBR) 13:25,11 (SB)
    10. Soufiane Bouchikhi (BEL) 13:25,22
    Konečné pořadí finále skoku dalekého žen
    1. Malaika Mihambová (GER) 675 cm
    2. Marina Bechová (UKR) 673 (SB)
    3. Shara Proctorová (GBR) 670
    4. Jazmin Sawyersová (GBR) 667
    5. Nastassia Mirončyková-Ivanovová (BLR) 658
    6. Ksenija Baltaová (EST) 649
    7. Khaddi Sagnia (SWE) 647
    8. Evelise Veigaová (POR) 647
    9. Lorraine Ugenová (GBR) 645
    10. Juliet Itoyaová (ESP) 638
    11. Nektaria Panagiová (CYP) 629
    Ivana Španovićová (CRO) DNS
    Konečné pořadí finále skoku vysokého mužů
    1. Mateusz Przybylko (GER) 235 cm (=PB)
    2. Maksim Nedasekau (BLR) 233 (=PB)
    3. Ilja Ivanjuk (ANA) 231 (PB)
    4. Gianmarco Tamberi (ITA) 228 (SB)
    5. Alperen Acet (TUR) 224
    5. Andrij Procenko (UKR) 224
    7. Sylwester Bednarek (POL) 224
    8. Douwe Amels (NED) 219
    8. Eike Onnen (GER) 219
    10. Konstadínos Baniótis (GRE) 219
    10. Loïc Gasch (SUI) 219
    Dmitro Demjanjuk (UKR) bez platného pokusu
    Konečné pořadí finále 200 m žen
    1. Dina Asherová-Smithová (GBR) 21,89 s (WL)
    2. Dafne Schippersová (NED) 22,14 (SB)
    3. Jamile Samuelová (NED) 22,37 (=PB)
    4. Mujinga Kambundjiová (SUI) 22,45 (SB)
    5. Ivet Lalovová-Colliová (BUL) 22,82
    6. Bianca Williamsová (GBR) 22,88
    7. Beth Dobbinová (GBR) 22,93
    8. Laura Müllerová (GER) 23,08
    Konečné pořadí finále 800 m mužů
    1. Adam Kszczot (POL) 1:44,59 min (SB)
    2. Andreas Kramer (SWE) 1:45,03 (=NR)
    3. Pierre-Ambroise Bosse (FRA) 1:45,30
    4. Michal Rozmys (POL) 1:45,32 (PB)
    5. Mateusz Borkowski (POL) 1:45,42 (PB)
    6. Andreas Bube (DEN) 1:45,92 (SB)
    7. Álvaro de Arriba (ESP) 1:46,41
    8. Lukáš Hodboď (CZE) 1:46,60
    Konečné pořadí finále 400 m žen
    1. Justyna Swietyová-Erseticová (POL) 50,41 s (EL)
    2. María Belibasákiová (GRE) 50,45 (NR)
    3. Lisanne de Witteová (NED) 50,77 (NR)
    4. Laviai Nielsenová (GBR) 51,21
    5. Iga Baumgartová-Witanová (POL) 51,24 (PB)
    6. Agne Šerkšnieneová (LTU) 51,42
    7. Floria Gueiová (FRA) 51,57
    8. Madiea Ghafoorová (NED) 51,57
    ČASOVÝ POŘAD
    20:00 - skok vysoký muži, finále
    20:05 - skok daleký ženy, finále
    20:12 - 400 metrů ženy, finále
    20:20 - hod diskem ženy, finále
    20:30 - 800m muži, finále
    20:45 - 200m ženy, finále
    20:55 - 5000m muži, finále
    21:30 - 4x400m muži, finále
    21:50 - 4x400m ženy, finále