Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 0:1 (kon.) | Poprad – Miskolc 3:2 (po pr.) | Banská Bystrica – Detva 2:3 (po pr.)
Trenčín – Zvolen 2:4 (kon.) | Nitra – Žilina 4:1 (kon.) | MAC Budapešť – Košice 1:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:3 (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)
HK Detva
Úterý 02.10.2018, 17:30 • ZŠ Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 8. kolo

Tímto se s Vámi loučím, děkuji vám za pozornost a budu se na vás těšit na dalších onlajn přenosů. (20:05:43)

Neuvěřitelné se stává skutečností! Detva po dvou nepovedených zápasech vítězí v prodloužení a to dokonce s loňským mistrem z Banské Bystrice. Bystrica si po první třetině počínala velmi dobře, vstřelila dvě branky a jasně kontrolovala utkání. Pak se ale hráči Detvy během osmi minut vrátili do zápasu a pak těsně před koncem prodloužení díky Peterovi Hraškovi vítězí a berou cenné dva body.

64:58
    Tým Detva právě vstřelil branku! Detva dvě sekundy před koncem prodloužení vítězí! PETER HRAŠKO se napřáhl z mezikruží čistě prostřelil Baroše, který absolutně nic neviděl. Asistence: Daniel Gachulinec.

64:48
    Po dělovce Detvy se kotouč zastavil těsně před brankovu čárou!

64:06
    Hosté stále vepředu, žádná šance však nepříchází, nakonec ale vznikla přihrávka na Ščorka, který byl sám před brankou, dříve jmenovaný ale přihrávku nezpracoval.

63:31
    Detva sice úvodní buly prohrála, rychle se ale vrátila do útoku a už se snaží něco vymyslet.

63:13
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Varga.

62:33
    Přihrávka na Bačika byla na poslední chvíli zablokována obranou hostů.

62:08
    Bystrica stále u kotouče, už je v útoku, Detva se ale snaží puk získat tělem.

61:29
    Hraško se napřáhl z pravého kruhu, Baroš ale chytá a Bystrica se může vydat do protiútoku.

60:55
    U kotouče už jsou však berani, kteří se snaží něco vymyslet v útoku, což se jim nedaří a Detva jde do protiútoku.

60:12
    Kotouče se první ujímá Detva, která se dostala i do šance, bezradné berany však zachraňuje skvělým zákrokem Baroš.

60:01

Po třech třetinách se hraje remíza, což znamená prodloužení, které se bude hrát pět minut tři na tři. Pokud nepadne branka, pojedou se samostané nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:32
    Dělovka Detvy končí pouze na chráničích obránců.

59:05
    Detva se už pouze brání, beranům už se vůbec nedaří dostat dopředu. Nyní ale domácí chybují, z čehož vznikla střela Detvy a zákrok Baroše.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 2. Mihalik, 15. Vargas (Mihalik, Šťastný) – 23. Fekiač, 28. Chovan (Valent, Tibenský), 65. Hraško (Gachulinec)

HC´ 05 Banská Bystrica: Baroš – Miller, Marshall, Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Sloboda, Bačik, Biro – Buc, Faille, Asselin – Tamáši, Surový T., Sýkora – Varga, Šťastný, Giľák – Török, Češík, Kabáč.
    HK Detva: Petrík – Chovan Martin, Kuklev, Surový M., Hraško, Ščurko, Jendroľ, Ďaloga, Šimon – Magogin, Král, Gachulinec – Murček, Puliš, Hedera – Fekiač, Žilka – Valent, Chovan Matúš.

Rozhodčí: Novák, Goga – Konc ml., Rojík