Japonsko – Uruguay 4:3 (kon.) | Jižní Korea – Panama 2:2 (kon.) | Brazílie – Argentina 1:0 (kon.)
Dánsko – Rakousko 2:0 (kon.) | Švédsko – Slovensko 1:1 (kon.) | Belgie – Nizozemsko 1:1 (kon.)
Japonsko
4:3 (2:1)
Uruguay
Úterý 16.10.2018, 12:35Mezinárodní přípravné zápasy

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (14:34:27)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:16.

Je konec. Japonsko nakonec zvítězilo ve velmi dobrém zápase 4:3.
    Už v 10. minutě poslal domácí do vedení Minamino. O šest minut později byla hlavička Godína velice nebezpečná, ale Higashiguchi si s ní poradil. Ve 28. minutě bylo srovnáno, jelikož se po centru do vápna dostal k odraženému míči Pereiro a z velké blízky překonal domácího brankáře. Ale ve 36. minutě šli Japonci zpátky do vedení. Osako zareagoval na zákrok Muslery co nejdřív a z dorážky mu prostřelil míč mezi nohama.
    V 57. minutě sice srovnal Cavani po chybě domácích, ale o dvě minuty později poslal domácí do vedení Doan, který se dostal přes obránce a zakončil přesně k tyči. V 67. minutě byl Minamino pohotový a v dorážce překonal Musleru a Japonsko tak šlo do dvoubrankového vedení. V 75. minutě se po skvělém míči do vápna dostal do zakončení Rodriguez a s pomocí tyče vstřelil gól. Následně už si ovšem Japonsko konec zápasu pohlídalo a zaslouženě vyhrálo.

90+4

90+3
    Hosté se nemohou dostat do nějakého tlaku, či šance ke konci utkání.

90+2
    Následně přišel centr hostů z pravé strany, ale ten nebyl nijak nebezpečný.

90+1
    Nákop domácích skončil v moci brankáře Muslery.

90
    Poté byl zfaulován domácí Nagatomo.

90
    Žlutou kartu dostává Miura (Japonsko).

89
    Uruguayci sice drží míč na polovině soupeře, ale nemohou se dostat do nějaké šance.

88
    Domácí hráč Minamino se dostal do zakončení na hranici vápna, ale hattrick do své sbírky nepřidal, jelikož napálil jen soupeře.

87
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Nakajima, přichází Haraguchi.

87
    Poté přišel faul hostů ve středu hrací plochy.

86
    Japonsko nyní má míč ve svém držení a zkouší něco vymyslet po pravé straně.

85
    Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Gomez, přichází Stuani.

83
    Opět se Uruguay dostala dopředu a získala autové vhazování.

81
    Japonsko se málem dostalo do velké šance, ovšem přihrávka do vápna byla příliš dlouhá.

79
    Japonsko se nyní lehce zatáhlo a dopředu tak mohou jít opět hosté.

77
    Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Pereiro, přichází Gomez.

Michal Raška

Branky: 10. Minamino, 36. Osako, 59. Doan, 67. Minamino – 27. Pereiro, 57. Cavani, 75. Rodriguez

Karty:   90. Miura (JPN) – 53. Saracchi (URU)

Japonsko: Higashiguchi – Sakai, Miura, Yoshida (C), Nagatomo – Shibasaki (74. Aoyama), Endo – Minamino, Doan, Osako – Nakajima (87. Haraguchi)
    Náhradníci: Gonda, Schmidt – Aoyama, Haraguchi, Ito, Kawamata, Kitagawa, Makino, Misao, Muroya, Sasaki, Tomiyasu

Uruguay: Muslera – Cáceres (64. Mayada), Godín (C), Coates, Laxalt – De Arrascaeta (46. Rodriguez), Bentancur (46. Valverde), Torreira (74. Nandez), Saracchi – Pereiro (77. Gomez (85. Stuani) – Cavani
    Náhradníci: Silva M., Campana – Gomez, Lodeiro, Mayada, Nandez, Rodriguez, Silva G., Stuani, Valverde, Vecino