Chabarovsk – N.Novgorod 3:4 (po pr.) | Vladivostok – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 0:1 (kon.)
Barys – Minsk 3:1 (kon.) | Ufa – Omsk 0:1 (po pr.) | Jokerit – Riga 7:3 (kon.)
Soči – HC Slovan 4:2 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 4:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Ak Bars Kazaň
Pondělí 22.10.2018, 14:30 • Sibir Arena • KHL

Vyrovnané utkání skončilo lépe pro Ak Bars Kazaň, která vítězí po jedině trefě ze čtyřicáté deváté minuty, kdy tečoval Postmovu střelu Klinkhammer.

Česká stopa

Jiří Sekáč (KZN); (0+0), 3 střely, 15:29 (16:57:10)

59:07
    Domácí jdou do risku bez brankáře.

57:37
    Hosté jsou v plném počtu a Sibiru toho času už moc nezbývá.

57:17
    Sekáč s Lukojanovem nahrál cenné vteřiny v útočném pásmu.

56:17
    Opět zasahuje dominantní lapačka brankáře Ak Barsu, před kterým aktivně clonil Komarov.

55:57
    Peltola se dobře postavil na spodní části mezikruží, ale střílenou přihrávku sklepl pouze do hrudi Podjapolskije.

Oddechový čas pro HK Sibir Novosibirsk.

55:37
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Fjodor Malychin – 2 min., držení hole).

54:56
    Obranná čtyřka Sibiru odráží jeden útok za druhým. Ak Bars komplikovaně přechází přes útočnou modrou.

53:36
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Nikolaj Demidov – 2 min., podrážení).

53:09
    To se domácím ale nedaří. Naopak Kazaň svou aktivitou v útočném třetině vybojovala další cennou přesilovku.

52:22
    Sibir se pokouší přejít do trvalejšího tlaku a najít tak recept na dosud nepřekonaného Podjapolskije.

50:41
    Klinkhammer neustál osobní souboj s bránícím Šarovem a na kolenou narazil do Taylora a následně také do branky.
    48:30 Rob KLINKHAMMER - 0:1

48:30
    Kazaň vstřelila branku!
    Tak přeci jen jsme se dočkali úvodní branky. Po vytažení hry na modrou čáru nahodil Paul Postma kotouč směrem k brance, kde se podařilo na hranici brankoviště ROBU KLINKHAMMEROVI tečovat střelu na pravou tyč. Asistence: Paul Postma.

48:22
    Kazaň dostřeluje Taylorovu branku z každé pozice.

48:03
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., podrážení).

46:00
    Tlak Sibiru zastavuje přesným zákrokem Podjapolskij, který zneškodnil střelu Peltoly.