Schalke – Leverkusen 1:2 (kon.) | Bayern – RB Lipsko 1:0 (kon.) | W. Brémy – Hoffenheim 1:1 (kon.)
Freiburg – Hannover 1:1 (kon.) | Mohuč – Frankfurt 2:2 (kon.)
Bayern Mnichov
1:0 (0:0)
RB Lipsko
Středa 19.12.2018, 20:30 • Allianz Arena, München • Německá Bundesliga • 16. kolo

Bayern se na třetím místě bodově dotáhl na Mönchengladbach a na vedoucí Dortmund ztrácí šest bodů. Mimochodem v pátek se v Dortmundu hraje důležitý souboj obou Borussií. Lipsko zůstává v tabulce čtvrté, za Bayernem zaostává o pět bodů. (22:37:05)

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili Lipsko v domácí Allianz Areně 1:0 díky trefě Francka Ribéryho z 83. minuty.

Dlouho jsme sledovali velmi nezáživnou podívanou, v poslední čtvrthodině ale Bayern přeci jen navýšil obrátky a byť Kimmichovu hlavičku ještě brankář Gulácsi zázračně vyrazil, tak nakonec přeci jen kapituloval o několik minut později po Ribéryho střele. V nastaveném čase oba týmy přišly o jednoho vyloučeného hráče, na výsledku už se ale nic nezměnilo.

90+4

90+2
    Kromě rozhodčího Fritze se Ilsankera pokusil potrestat také Sanches, jenž Rakušana srazil k zemi a dostává druhou žlutou, potažmo červenou kartu. Shodou okolností tak jsou vyloučeni dva náhradníci.
    90+2. Ilsanker viděl červenou kartu za skluz do Thiaga, Renato Sanches pak druhou žlutou za sražení soka na zem.

90+2
    Ilsanker si frustraci vybil nesmírně ostrým skluzem na Thiaga a vidí rovnou červenou kartu!

90+1
    Rozhodčí Fritz oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty. Závěr zápasu je velmi rozkouskovaný střídáními, ta už jsou nyní vyčerpána.

90
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Javi Martínez.

88
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Jean-Kévin Augustin.

87
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Matheus Cunha.

85
    Hosté mohli odpovědět po rohovém kopu, Poulsen ale hlavou branku netrefil.
    83. Franck RIBÉRY - 1:0

83
    Bayern právě vstřelil branku!
    Přeci jen se domácí dočkali! Další výraznou příležitost měl Sanches, jenž se v pokutovém území otočil s míčem kolem Upamecana, následně nechal vyniknout brankáře Gulácsiho, po jeho zákroku Upamecano ale odkopl míč jen k FRANCKU RIBÉRYMU, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě!

82
    Kampl nevybíravým skluzem sestřelil k zemi Kimmicha a může být rád, že rozhodčí Fritz tentokrát ponechal karty ve své kapse.

81
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Bruma, přichází Stefan Ilsanker.

80
    Werner průnikem po levém křídle vybojoval rohový kop, po něm hosté nedokázali ohrozit Neuera.