ODIN '59 – Heerenveen 1:3 (kon.) | Sittard – Cambuur 2:1 (kon.) | Kerkrade – Ajax 1:1 (2:4 po pen.)
HSV ODIN '59
1:3 (1:1)
SC Heerenveen
Středa 19.12.2018, 18:30Nizozemský pohár • Osmifinále

S konstatováním, že do čtvrtfinále nizozemského poháru postoupil dle předpokladů favorizovaný Heerenveen, se s vámi loučíme. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek večera. Na viděnou. (20:34:23)

Vroucí potlesk. Ještě aby ne! Domácí celek ze čtvrté nejvyšší soutěže sehrál v osmifinále poháru s favoritem důstojnou partii a zejména ve druhé části druhé půle Heerenveenu zle zatápěl. ODIN poslal do vedení už ve druhé minutě Bormann, který potrestal velkou chybu Mihajloviče. Hosté ale zvládli o sedm minut později srovnat. Následně byli dlouhou dobu lepším celkem, po vedoucí trefě Lammerse z 54. minuty však začali přebírat taktovku domácí, kteří si vypracovali i několik dobrých možností na vyrovnání. Hahna už ale borci ve žlutém podruhé nepřekonali, v závěru naopak sami potřetí inkasovali.

90+4

90+4
    V samém závěru se ještě Bormann dostal ke střele ze zhruba dvaceti metrů, nezamířil ale vůbec přesně.

90+4
    Již běží poslední nastavená minuta. Fotbalisté Heerenveenu kombinují na vlastní polovině.

90+3
    Vzápětí je z toho ale další dlouhý aut, který musel před dotírajícím Dikkerem na poslední chvíli chytat Hahn.

90+2
    S dlouhým autovým vhazováním si obrana Heerenveenu poradila. Hosté mohou vyrazit do rychlého protiútoku.

90+1
    Domácí fotbalisté se v poslední dvacetiminutovce prezentovali velice vyzrálým výkonem a favorizovaného protivníka přehrávali, třetí inkasovaný gól jim ale takříkajíc vzal vítr z plachet. Momentálně tak hrají s míčem výhradně hosté.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje utkání o čtyři minuty.

88
    Fanoušci Heerenveenu nyní vhodili na hrací plochu světlici, vůbec nikdo se ale nemá k tomu, aby ji odklidil, a tak už se asi minutu nehraje.
    86. PELLE VAN AMERSFOORT - 1:3

86
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. PELLE VAN AMERSFOORT se po Bruijnově přihrávce zjevil úplně sám před van Dijkem a přízemní střelou jej bez problémů překonává.