Kunlun – Viťaz 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 3:2 (kon.) | HC Slovan – Magnitogorsk 1:4 (kon.)

Tomáš Mertl (KUN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:35
    Vojtěch Mozík (VTZ) 0+1, střely 2, čas na ledě 19:50 (10:33:53)

V první třetině poslal domácí celek do vedení po tlaku na hranici brankoviště Michael Latta. V závěru druhé třetiny dokázal Viťaz vyrovnat, od modré čáry se po pasu Mozíka prosadil Jegor Voronkov. Alexandr Jevsejenkov poslal ve třetí třetině hosty do vedení a do prázdné branky upravil konečný výsledek Nikita Vyglazov.

59:40 Nikita VYGLAZOV - 1:3

59:40
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Hostující celek tento zápas vyhraje, to je jasné. Kotouč poslal do prázdné branky NIKITA VYGLAZOV.

59:24
    Jeden z domácích beků minul branku.

59:12
    Oddechový čas pro domácí.

59:12
    Domácí vybojovali buly v útočném pásmu, hrají v šesti, zkouší to bez brankáře.

59:00
    V útočném pásmu jsou nyní hosté, což jim vyhovuje.

58:45
    Alexandr Lazušin rozehrává od své branky.

58:34
    Michael Latta jemně tečoval kotouč před brankou, ale minul.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Nikita Komarov mohl navýšit vedení hostů. Jeho rána byla nepřesná.

57:50
    Patrik Lundh zakončoval z dobré pozice, ale minul branku.

57:27
    Nyní se už do útočného pásma dostal Kunlun, který vybojoval vhazování.

57:00
    Viťaz Moskevská oblast se dostal do útočného pásma, kde kombinuje. Velkou šanci měl Miro Aaltonen, ale z bezprostřední blízkosti minul branku.

56:35
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:12
    Victor Bartley jako obránce pálil z kruhu, jeho rána se odrazila od břevna.

55:31
    Brandon Yip obkroužil značnou část útočného pásma, jeho pas mířil na modrou čáru a následná rána nebyla přesná.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Viťaz stále vede o jednu branku.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Latta (Squires, Vitásek) – 37. Voronkov (Mozík), 48. Jevsejenkov (Kokarev, Potěchin), 60. Vyglazov

Red Star Kunlun: Lazušin (Karhunen) – V. Lajunen, Järvinen, Viklund, Vitásek, Bartulis, Bartley – Yip, Palola, Lundh – Wolski, Fontain, Beck – Squires, Latta, Mertl – Jaw, Lockhart, Seto.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Katičev, Mozík, Stasenko, Jevsejenkov, Šinkevič, Golovkov, Voronkov – A. Sjomin, M. Aaltonen, Stoljarov – Švec-Rogovoj, Rendulić, Makejev – Kokarev, N. Komarov, Potěchin – A. Ševčenko, Vyglazov, Mojsejev.

Rozhodčí: Naumov, Birin – Otmachov, Lazarev