Carolina – Boston 5:3 (kon.) | Chicago – Florida 3:6 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 2:3 (0:1 po s.n.)
Toronto – Detroit 5:4 (po pr.) | Vegas – Los Angeles 3:4 (po pr.) | San Jose – Arizona 3:4 (0:1 po s.n.)
Dallas – NY Islanders 1:3 (kon.)
Vegas Golden Knights
3:4 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Los Angeles Kings
Pondělí 24.12.2018, 02:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Československá stopa v utkání:

Tomáš Nosek (VGK) 1+0, 2 střely, čas na ledě 13:16 (04:48:27)

1. Tyler Toffoli (LAK) 1+0
    2. Reilly Smith (VGK) 1+0
    3. Nate Schmidt (VGK) 0+1

Statistiky: Střely na bránu: 25-32; Zablokované střely: 15-16; Vhazování: 50%-50%; Hity: 26-30; Přesilové hry: 1/1-1/2; Trestné minuty: 4-2.

Golden Knights proti Los Angeles dvakrát vedli, jenže ani jednou vedení neudrželi a ve třetí části museli sami smazávat jednobrankové manko poté, co se hostům podařilo utkání otočit. Nakonec o osudu utkání rozhodlo prodloužení, ve kterém se prosadil Tyler Toffoli. Kings poprvé v letošní sezóně NHL vyhráli třikrát v řadě. Konečný výsledek střetnutí. Vegas Golden Knights 3 Los Angeles Kings 4 po prodloužení.

61:39 Tyler TOFFOLI - 3:4

61:39
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    TYLER TOFFOLI na útočné modré čáře krásně převzal puk po dlouhé kolmé přihrávce Oscara Fantenberga z obraného pásma a samostatný únik zakončil střelou zápěstím, která nad lapačkou Marca-Andrého Fleuryho vymetla pravý horní roh brány! Kings vítězí po prodloužení 4:3 a brankář Vegas vzteky zlomil hůl o horní tyč své brány. Je konec. Asistence: Oscar Fantenberg.

61:03
    Paul Stastny napřáhl v pravém kruhu ke krásné střele zápěstím, která mířila do levého horní rohu brány, Cal Petersen ji ale lapačkou vyrazil! Knights se poté dostali k dorážce, která skončila na pravém betonu výtečného brankáře Kings.

60:28
    William Karlsson na levém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho, jenže na bodu kruhu pro vhazování si netroufl na přihrávku ani střelu na bránu.

60:01

Los Angeles Kings v Las Vegas dvakrát dokázalo smazat jednobrankové manko a ve třetí části dokonce zápas otočit, jenže také Vegas se podařilo dvakrát odpovědět na gól hostí, a tak nás čeká nyní po 60 minutách hry prodloužení. Skóre po třetí třetině utkání. Vegas Golden Knights 3 Los Angeles Kings 3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:16
    Paul Stastny se po skvělém forčekingu Vegas ocitl před bránou ve slibné šanci, jenže rychlou střelou zápěstím minul pravý horní roh brány Cala Petersena.

57:19
    Golden Knights vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra byla znovu přerušena. Stále je to 3:3.

56:54
    Brayden McNabb nedokázal najít přihrávkou podél střídaček Tomáše Noska a pískalo se zakázané uvolnění.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 11. Nosek (O. Lindberg, Holden), 31. R. Smith (Marchessault, Holden), 47. Reaves (Schmidt, Pirri) – 24. Amadio (Kempe, Luff), 33. Iafallo (Kovalčuk), 43. J. Carter (Doughty, Kopitar), 62. Toffoli (Fantenberg)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland (A), Merrill, Holden – Marchessault, W. Karlsson, Tuch – Pirri, Stastny, R. Smith (A) – O. Lindberg, Eakin, Nosek – Carrier, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.
    Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Walker, D. Brickley, Fantenberg – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Kempe, J. Carter (A), Toffoli – Leipsic, N. Thompson, Kovalčuk – Ščerbak, Amadio, Luff. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Wes McCauley. Čároví: Steve Barton, Brian Murphy

Diváci: 18225