Florida – St. Louis 2:3 (kon.) | Washington – Vancouver 3:2 (kon.) | New Jersey – Los Angeles 1:5 (kon.)
Buffalo – Minnesota 5:4 (1:0 po s.n.) | Pittsburgh – Carolina 0:4 (kon.) | Boston – NY Islanders 3:1 (kon.)
Tampa – Vegas 2:3 (0:1 po s.n.) | Montreal – Anaheim 4:1 (kon.) | Nashville – Arizona 5:2 (kon.)
Winnipeg – San Jose 2:3 (po pr.) | Colorado – Columbus 3:6 (kon.) | Edmonton – Chicago 2:6 (kon.)
Colorado Avalanche
3:6 (2:2, 1:1, 0:3)
Columbus Blue Jackets
Středa 06.02.2019, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

1. Josh Anderson (CBJ) 1+0
    2. Erik Johnson (COL) 1+1
    3. Pierre-Luc Dubois (CBJ) 2+0 (05:50:53)

Columbus o své výhře 6:3 rozhodl zejména ve třetí třetině. Do poslední části šly oba celky za nerozhodného stavu 3:3. Hosté ve třetí třetině svého soka přestříleli vysoko 19:5 a z devatenácti pokusů se prosadili třikrát. Philipp Grubauer se snažil, ale porážce nezabránil.

Columbus právě vstřelil branku!
    Kotouč se odrazil od zadního mantinelu a jako první jej dobruslil a dostal do brány PIERRE-LUC DUBOIS. Asistence: Zach Werenski a Boone Jenner.

58:24
    Oddechový čas pro domácí.

57:35
    Domácí hrají bez brankáře.

57:00
    Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho šancí momentálně už k vidění není. Ani jeden celek se nikam nežene. Domácí rozehrávají od své branky.

56:30
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

56:13
    Komerční přestávka.

55:51
    Ian Cole rozehrává od své branky, ale přišel o puk, a tak mohou hrát hosté.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině a pravděpodobně také v zápase.

54:44
    Colorado rozehrává od své branky, Erik Johnson se dostal až do útoku. Při pokusu o střelu o puk přišel.

54:30

54:00
    Početní výhoda Coloradu příliš nepomohla, na výraznější šanci čeká.

53:22
    Domácí celek hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma. Hosté velmi dobře brání.

52:30
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Boone Jenner – 2 min., vysoká hůl).

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 12. E. Johnson, 19. Zadorov (MacKinnon, E. Johnson), 35. Girard (G. Bourque, Dries) – 1. Bjorkstrand (Wennberg, D. Savard), 14. Dubois (Harrington, Kukan), 40. Atkinson (Panarin), 51. J. Anderson (Jenner, Kukan), 53. Wennberg (S. Jones, Duclair), 59. Dubois (Werenski, Jenner)

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Cole, E. Johnson, Zadorov, Barrie, A. Lindholm, Girard – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Nieto, Söderberg, Calvert – Kerfoot, Compher, C. Wilson – Andrighetto, Dries, G. Bourque.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Kukan, Nutivaara, Harrington, D. Savard – N. Foligno, Dubois, Atkinson – Panarin, Wennberg, Bjorkstrand – Duclair, J. Anderson, Hännikäinen – Sedlák, Riley Nash, Jenner.

Rozhodčí: MacDougall, Charron – Smith, MacPherson

Diváci: 15 398