Tlačová konferencia MŠK Žilina | (kon.) |
Kombinace mužů, 1. kolo, sjezd, Åre | Vítěz: D. Paris (ITA) (kon.) | | | Kombinace mužů, 2.kolo, slalom, Åre | Vítěz: A. Pinturault (FRA) (kon.) |
konec
Kombinace mužů, 2.kolo, slalom, Åre
Vítěz: A. Pinturault (FRA)
Jan Meichsner
MS - Kombinace mužů, 2. kolo, slalom, Åre
1. Stefan Hadalin (SLO)
2. Linus Strasser (GER)
3. Jan Zabystřan (CZE)
4. Ivan Kuzněcov (RUS)
5. Boštjan Kline (SLO)
6. Jeffrey Read (CAN)
7. Alexis Pinturault (FRA)
8. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
9. Marco Schwarz (AUT)
10. Felix Monsen (SWE)
11. Luca Aerni (SUI)
12. Rasmus Windingstad (NOR)
13. Bryce Bennett (USA)
14. Klemen Kosi (SLO)
15. Riccardo Tonetti (ITA)
16. Romed Baumann (AUT)
17. Andreas Romar (FIN)
18. Niels Hintermann (SUI)
19. Daniel Danklmaier (AUT)
20. Alexander Köll (SWE)
21. Maxence Muzaton (FRA)
22. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
23. Mauro Caviezel (SUI)
24. Carlo Janka (SUI)
25. Mattia Casse (ITA)
26. Vincent Kriechmayr (AUT)
27. Christof Innerhofer (ITA)
28. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
29. Ryan Cochran-Siegle (USA)
30. Dominik Paris (ITA)
1. Stefan Hadalin (SLO)
2. Linus Strasser (GER)
3. Jan Zabystřan (CZE)
4. Ivan Kuzněcov (RUS)
5. Boštjan Kline (SLO)
6. Jeffrey Read (CAN)
7. Alexis Pinturault (FRA)
8. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
9. Marco Schwarz (AUT)
10. Felix Monsen (SWE)
11. Luca Aerni (SUI)
12. Rasmus Windingstad (NOR)
13. Bryce Bennett (USA)
14. Klemen Kosi (SLO)
15. Riccardo Tonetti (ITA)
16. Romed Baumann (AUT)
17. Andreas Romar (FIN)
18. Niels Hintermann (SUI)
19. Daniel Danklmaier (AUT)
20. Alexander Köll (SWE)
21. Maxence Muzaton (FRA)
22. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
23. Mauro Caviezel (SUI)
24. Carlo Janka (SUI)
25. Mattia Casse (ITA)
26. Vincent Kriechmayr (AUT)
27. Christof Innerhofer (ITA)
28. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
29. Ryan Cochran-Siegle (USA)
30. Dominik Paris (ITA)
1. Thomas Mermillod Blondin (FRA)
2. Carlo Janka (SUI)
3. Romed Baumann (AUT)
4. Klemen Kosi (SLO)
5. Marco Schwarz (AUT)
6. Stefan Hadalin (SLO)
7. Alexis Pinturault (FRA)
8. Bryce Bennett (USA)
9. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
10. Vincent Kriechmayr (AUT)
11. Pavel Trichičev (RUS)
12. Dominik Paris (ITA)
13. Mauro Caviezel (SUI)
14. Niels Hintermann (SUI)
15. Ted Ligety (USA)
16. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
17. Christof Innerhofer (ITA)
18. Filip Zubčić (CRO)
19. Riccardo Tonetti (ITA)
20. Luca Aerni (SUI)
21. Andreas Romar (FIN)
22. Ryan Cochran-Siegle (USA)
23. Ondřej Berndt
24. Boštjan Kline (SLO)
25. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
26. Jan Zabystřan
27. Maxence Muzaton (FRA)
28. Sandro Simonet (SUI)
29. Felix Monsen (SWE)
30. Mattia Casse (ITA)
31. Miha Hrobat (SLO)
32. Rasmus Windingstad (NOR)
33. Linus Strasser (GER)
34. Daniel Danklmaier (AUT)
35. Alexander Köll (SWE)
36. Ivan Kuzněcov (RUS)
37. Marko Vukićević (SRB)
38. Natko Zrnčić-Dim (CRO)
39. Jack Gower (GBR)
40. Jeffrey Read (CAN)
41. Dominik Schwaiger (GER)
42. Brodie Seger (CAN)
43. Henrik von Appen (CHI)
44. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
45. Matej Prieložný
46. Sven von Appen (CHI)
47. Zack Monsen (SWE)
48. Olle Sundin (SWE)
49. Christoffer Faarup (DEN)
50. Ivan Kovbasňuk (UKR)
51. Simon Breitfuss Kammerlander (BOL)
52. Tomáš Klinský
53. Jurij Daniločkin (BLR)
54. Elvis Opmanis (LAT)
55. Albin Tahiri (KOS)
56. Martin Bendik
1 Dominik Paris 1' 07.27
2 Ryan Cochran-Siegle +00.03
3 Aleksander Aamodt Kilde +00.38
4 Christof Innerhofer +00.44
4 Vincent Kriechmayr +00.44
6 Mattia Casse +00.52
7 Carlo Janka +00.60
8 Mauro Caviezel +00.63
9 Adrian Smiseth Sejersted +00.67
10 Maxence Muzaton +00.72
11 Alexander Köll +00.74
12 Daniel Danklmaier +00.81
13 Niels Hintermann +00.89
14 Andreas Romar +00.90
14 Romed Baumann +00.90
16 Riccardo Tonetti +01.02
17 Klemen Kosi +01.03
18 Bryce Bennett +01.04
19 Rasmus Windingstad +01.15
20 Luca Aerni +01.23
21 Felix Monsén +01.25
21 Marco Schwarz +01.25
23 Victor Muffat-Jeandet +01.49
24 Alexis Pinturault +01.52
25 Jeffrey Read +01.53
26 Boštjan Kline +01.59
27 Ivan Kuznetsov +01.63
28 Jan Zabystran +01.68
29 Linus Straßer +01.72
30 Štefan Hadalin +01.88
31 Sandro Simonet +01.92
32 Dominik Schwaiger +01.98
33 Olle Sundin +02.01
34 Miha Hrobat +02.05
35 Brodie Seger +02.06
36 Thomas Mermillod Blondin +02.12
37 Christoffer Faarup +02.14
38 Sebastian Foss Solevaag +02.18
38 Pavel Trikhichev +02.18
40 Marko Vukicevic +02.40
41 Martin Bendík +02.54
42 Ted Ligety +02.57
43 Natko Zrncic-Dim +02.71
44 Ondrej Berndt +02.74
45 Zack Monsén +02.78
46 Simon Breitfuss +02.82
47 Matej Prieložný +02.98
48 Yuri Danilochkin +03.73
49 Filip Zubcic +04.43
50 Ivan Kovbasnyuk +04.45
51 Sven Von Appen +04.65
52 Albin Tahiri +04.75
53 Elvis Opmanis +05.47
54 Jack Gower DNF
55 Henrik Von Appen DNF
56 Tomáš Klinský DNF
1. Stefan Hadalin (SLO)
2. Linus Strasser (GER)
3. Jan Zabystřan (CZE)
4. Ivan Kuzněcov (RUS)
5. Boštjan Kline (SLO)
6. Jeffrey Read (CAN)
7. Alexis Pinturault (FRA)
8. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
9. Marco Schwarz (AUT)
10. Felix Monsen (SWE)
11. Luca Aerni (SUI)
12. Rasmus Windingstad (NOR)
13. Bryce Bennett (USA)
14. Klemen Kosi (SLO)
15. Riccardo Tonetti (ITA)
16. Romed Baumann (AUT)
17. Andreas Romar (FIN)
18. Niels Hintermann (SUI)
19. Daniel Danklmaier (AUT)
20. Alexander Köll (SWE)
21. Maxence Muzaton (FRA)
22. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
23. Mauro Caviezel (SUI)
24. Carlo Janka (SUI)
25. Mattia Casse (ITA)
26. Vincent Kriechmayr (AUT)
27. Christof Innerhofer (ITA)
28. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
29. Ryan Cochran-Siegle (USA)
30. Dominik Paris (ITA)
========================
31. Sandro Simonet (SUI)
32. Dominik Schwaiger (GER)
33. Olle Sundin (SWE)
34. Miha Hrobat (SLO)
35. Brodie Seger (CAN)
36. Thomas Mermillod Blondin (FRA)
37. Christoffer Faarup (DEN)
38. Sebastian Foss Solevaag (NOR)
39. Pavel Trikhichev (RUS)
40. Marko Vukicevic (SRB)
41. Martin Bendík (SVK)
42. Ted Ligety (USA)
43. Natko Zrncic-Dim (CRO)
44. Ondrej Berndt (CZE)
45. Zack Monsén (SWE)
46. Simon Breitfuss (BOL)
47. Matej Prieložný (SVK)
48. Yuri Danilochkin (BLR)
49. Filip Zubcic (CRO)
50. Ivan Kovbasnyuk (UKR)
51. Sven Von Appen (CHI)
52. Albin Tahiri (KOS)
53. Elvis Opmanis (LAT)
První kolo bylo negativně ovlivněno hned několika negativními událostmi. Tou první byla nepřízeň počasí, pro kterou se pořadatelé rozhodli posunout start první kola o rovnou hodinu. Druhá negativní událost nastala ve chvíli, kdy Henrik von Appen z Chile vyrazil na trať a krátce po projetí prvního mezičasu se dostal do nekontrolovatelného pádu. Ten nakonec zastavila až bezpečností síť a jihoamerický závodník byl po děsivém pádu ošetřován přes dvacet minut přímo na svahu.
Češi a Slováci v prvním kole:
Z českých závodníků v prvním kole nejlépe zajel Jan Zabystřan, který se ztrátou +01.68 obsadil 28 pozici. Slovenské barvy nejlépe reprezentoval 41. Martin Bendik, který se zařadil na jednačtyřicátou pozici se ztrátou +2.54.
Start druhého kola Kombinace mužů je naplánován na 15:30.
1 Alexis Pinturault 1' 47.71
2 Štefan Hadalin +00.24
3 Marco Schwarz +00.46
4 Linus Straßer +00.80
5 Victor Muffat-Jeandet +00.81
6 Luca Aerni +01.02
7 Felix Monsén +01.63
8 Bryce Bennett +01.88
9 Rasmus Windingstad +01.97
10 Jan Zabystran +02.00
11 Ivan Kuznetsov +02.97
12 Jeffrey Read +03.05
13 Boštjan Kline DNF
1 Alexis Pinturault 1' 47.71
2 Štefan Hadalin +00.24
3 Marco Schwarz +00.46
1 Alexis Pinturault 1' 47.71
2 Štefan Hadalin +00.24
3 Marco Schwarz +00.46
4 Riccardo Tonetti +00.67
5 Linus Straßer +00.80
6 Victor Muffat-Jeandet +00.81
7 Luca Aerni +01.02
8 Felix Monsén +01.63
9 Bryce Bennett +01.88
10 Daniel Danklmaier +01.89
11 Rasmus Windingstad +01.97
12 Romed Baumann +01.99
13 Jan Zabystran +02.00
14 Andreas Romar +02.20
15 Niels Hintermann +02.30
16 Klemen Kosi +02.39
17 Ivan Kuznetsov +02.97
18 Jeffrey Read +03.05
19 Boštjan Kline DNF
Dámy a pánové byli jsme svědky strhující podívané finále Kombinace mužů. Tu nakonec ovládl francouzský lyžar Alexis Pinturault s časem 1' 47.71. Na druhé pozici skončil Štefan Hadalin se ztrátou +00.24 a získává tak pro Slovinsko další cenný kov z letošního mistrovství světa. Marco Schwarz obsazuje poslední medailové umístění. Na vítězného francouzského závodníka ztratil Rakušan +00.46.
1 Alexis Pinturault 1' 47.71
2 Štefan Hadalin +00.24
3 Marco Schwarz +00.46
4 Riccardo Tonetti +00.67
5 Linus Straßer +00.80
6 Victor Muffat-Jeandet +00.81
7 Mauro Caviezel +00.86
8 Luca Aerni +01.02
9 Dominik Paris +01.51
10 Felix Monsén +01.63
11 Bryce Bennett +01.88
12 Daniel Danklmaier +01.89
13 Rasmus Windingstad +01.97
14 Romed Baumann +01.99
15 Jan Zabystran +02.00
16 Adrian Smiseth Sejersted +02.02
17 Vincent Kriechmayr +02.12
18 Carlo Janka +02.13
18 Ryan Cochran-Siegle +02.13
20 Andreas Romar +02.20
21 Alexander Köll +02.22
22 Aleksander Aamodt Kilde +02.28
23 Niels Hintermann +02.30
24 Klemen Kosi +02.39
25 Maxence Muzaton +02.43
26 Sandro Simonet +02.52
27 Mattia Casse +02.86
28 Ivan Kuznetsov +02.97
29 Jeffrey Read +03.05
30 Olle Sundin +03.17
30 Pavel Trikhichev +03.17
32 Thomas Mermillod Blondin +03.53
33 Miha Hrobat +03.66
34 Sebastian Foss Solevaag +03.76
35 Dominik Schwaiger +03.92
36 Ondrej Berndt +04.38
37 Brodie Seger +04.70
38 Zack Monsén +05.29
39 Natko Zrncic-Dim +05.47
40 Filip Zubcic +05.72
41 Simon Breitfuss +07.08
42 Yuri Danilochkin +08.49
43 Elvis Opmanis +09.52
44 Boštjan Kline DNF
45 Christof Innerhofer DNF
46 Marko Vukicevic DNF
47 Martin Bendík DNF
48 Matej Prieložný DNF
49 Ivan Kovbasnyuk DNF
50 Sven Von Appen DNF
51 Albin Tahiri DNF
52 Christoffer Faarup DNS
53 Ted Ligety DNS (17:15:41)