Minnesota – St. Louis 2:1 (po pr.) | Ottawa – Calgary 1:2 (kon.) | Arizona – Winnipeg 4:1 (kon.)
Minnesota Wild
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
St. Louis Blues
Pondělí 25.02.2019, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

1. Ryan Donato (MIN) 1+0
    2. Jason Zucker (MIN) 1+0
    3. Devan Dubnyk (MIN) 27 zák., 1 gól, 96,4% (03:52:30)

Statistiky: Střely na bránu: 35-28; Zablokované střely: 10-12; Vhazování: 54%-46%; Hity: 16-21; Přesilové hry: 0/3-1/2; Trestné minuty: 4-6.

Minnesota dokázala ukončit sérii šesti domácích porážek v řadě, když po prodloužení zdolala ve fantastické formě hrající St. Louis, které prohrálo z posledních čtrnácti zápasů teprve podruhé. O osudu utkání rozhodl překvapivou střelou Ryan Donato. Konečný výsledek. Minnesota Wild 2 St. Louis Blues 1.

62:29 Ryan DONATO - 2:1

62:29
    Minnesota právě vstřelila branku!
    RYAN DONATO vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím přes jednoho z protihráčů a puk nad lapačkou Jakea Allena zamířil ke vzdálenější tyči – 2:1! Asistence: Zach Parise a Jonas Brodin.

62:06
    Ryan Donato na pravém křídle nabral rychlost a jeho střela zápěstím byla sražena vedle přední tyče.

61:25
    Ryan O'Reilly v pravém kruhu krásně zamíchal s pukem, Devan Dubnyk ale jeho střelu vyrazil mimo.

60:59
    Tyler Bozak předvedl hodně nepřesnou kolmou přihrávku a Devan Dubnyk rozehrál za bránu.

60:32
    Vladimir Tarasenko se ocitl na levém křídle pod tlakem a raději puk vyvezl zpět do středního pásma.

60:04
    Blues vyhráli úvodní vhazování prodloužení a jako první se mohou pokusit rozhodnout dnešní utkání.

60:01

Alex Pietrangelo v přesilové hře odpověděl na úvodní gól Jasona Zuckera, a tak nás v Xcel Energy Center čeká nadstavba v podobě prodloužení 3 na 3. Po třetí třetině. Minnesota Wild 1 St. Louis Blues 1.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:57
    Wild se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a ještě jednou se bude vhazovat. Zakázané uvolnění.

59:26
    Joel Eriksson Ek vystřelil na levém křídle z úhlu a Jake Allen snadno podržel puk ve svém náručí.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 32. Zucker (E. Staal, Brodin), 63. Donato (Parise, Brodin) – 48. Pietrangelo (Bozak, Tarasenko)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Pateryn, Hunt, Bitetto – Parise (A), Mikael Granlund, Åberg – Greenway, E. Staal (A), Zucker – Donato, J. Eriksson Ek, Kunin – J.T. Brown, Fehr, M. Foligno.
    St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Edmundson, Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, R. O'Reilly, Tarasenko (A) – Maroon, Bozak, Thomas – Steen (A), Sundqvist, Blais – MacEachern, Barbašev, Fabbri.

Rozhodčí: Marc Joannette, Justin StPierre. Čároví: Devin Berg, Brian Murphy

Diváci: 18645