Toronto – Florida 7:5 (kon.) | New Jersey – Buffalo 3:1 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 2:5 (kon.)
Tampa – Boston 5:4 (kon.) | Winnipeg – Dallas 2:5 (kon.) | Minnesota – Nashville 0:1 (kon.)
St. Louis – Vegas 3:1 (kon.) | Calgary – Los Angeles 0:3 (kon.) | San Jose – Detroit 2:3 (kon.)
St. Louis Blues
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Vegas Golden Knights
Úterý 26.03.2019, 01:10 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Z mé strany je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase příště u jednoho ze zápasů NHL. Na počtenou a hezký zbytek dne. (03:42:25)

Česká stopa:

Tomáš Nosek (VEG), 0+0, +/-: -1, 1 střela, 2 hity, čas na ledě: 9:53.

3. Ryan O'Reilly (STL), 1+0.

Je dobojováno! Domácí vítězí 3:1 a dorovnávají svého dnešního soupeře počtem bodů. St. Louis tak poskočilo na pátou příčku v Západní konferenci a stále může pomýšlet na start 1. kola play off v domácím prostředí.

Hrálo se dnes zajímavé utkání, které mělo vysokou kvalitu. První branka i přes hromadu šancí v první periodě padla až v 19. minutě zásluhou Ivana Barbaševa. Hosté vyrovnali ze své jediné přesilovky, když před brankovištěm byl dostatečně důrazný William Karlsson. Poté už stříleli jen domácí hokejisté. Ryan O'Reilly dokázal přesně zamířit ve 39. minutě. Následně se prosadil už ve třetí třetině Zachary Sanford a určil konečný výsledek tomuto utkání na stavu 3:1.

59:49
    Utkání se dohrává ve středním pásmu.

59:26
    Bozak odpaluje puk z vlastní třetiny a hostům už moc času nezbývá.

58:56
    Stone se dostal ke střele z pravého kruhu. Hráz domácích hráčů ale neprostřelil. Hráči Vegas hrají powerplay.

58:47
    Oddechový čas pro hosty.

58:47
    Hosté zavezli puk až pod Binningtona. Hra je přerušena a zřejmě teď přijde oddechový čas hostujícího mužstva.

58:20
    Sundqvist odvádí skvělou práci v útočné třetině. V obležení dvou protihráčů zatím uspěl.

57:55
    Hostům se zatím nedaří se dostat do nějakého většího tlaku. Domácí odklízejí puk pryč ze třetiny.

57:29
    Reaves mohl dorážet těsně před brankovištěm, ale nedokázal zkrotit skákavý kotouč.

56:37
    Eakin čeká za svou bránou na dostřídání spoluhráčů. Vegas se závěrečné minuty rychle krátí.

55:53
    Maroon šikovně holí vydoloval puk a rozjel útočnou akci Blues, která ale rychle skončila.

55:18
    Domácí si zbytečně nekomplikovali situaci a raději odpálili touš na icing.

54:54
    Tarasenko si udělal prostor, ale k zakončení se neprotlačil. Byl v obležení tří protihráčů.

54:08
    Také obránce Holden se připomněl tvrdou střelou od modré čáry, kterou domácí brankář viděl včas.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 19. Barbašev (Sanford), 39. R. O'Reilly (Bouwmeester, Parayko), 47. Sanford (Bortuzzo, Pietrangelo) – 36. W. Karlsson (C. Miller, Marchessault)

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Dunn, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Gunnarsson – Tarasenko (A), R. O'Reilly, B. Schenn – Perron, Sundqvist, Schwartz – Thomas, Bozak, Maroon – Steen (A), Barbašev, Sanford.
    Vegas Golden Knights: M. Subban (Lagacé) – Engelland (A), Schmidt (A), Holden, McNabb, C. Miller, Merrill – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Mark Stone, Stastny, Tuch – Carpenter, Eakin, Nosek – Reaves, Carrier, Zykov.

Rozhodčí: Hanson, St. Pierre – Amell, Devorski

Diváci: 18 247