Arizona – Minnesota 4:0 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 3:1 (kon.) | Buffalo – Columbus 0:4 (kon.)
Detroit – Boston 6:3 (kon.) | San Jose – Calgary 3:5 (kon.)
Buffalo Sabres
0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Columbus Blue Jackets
Pondělí 01.04.2019, 00:05 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (02:34:34)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

-

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Pierre-Luc Dubois (CBJ) 1+2
    2. Nick Foligno (CBJ) 1+1
    3. Sergej Bobrovskij (CBJ) 38 zák., 0 gólů, úsp. 100%

Je dobojováno. Trápící se Sabres opět prohráli, tentokrát doma podlehli Columbusu jasně 0:4. O vítězství Blue Jackets rozhodla už první třetina, kterou hosté vyhráli 3:0, načež se zápas už jen dohrával. Svěřenci Johna Tortorelly zvítězili popáté v řadě a vystřídali Carolinu na sedmé příčce Východní konference.

59:19
    Zápas se dohrává za hlasitého bučení těch diváků, kteří ještě zůstali na svých sedačkách, Sabres dělí už jen pár sekund od sedmé porážky v řadě.

58:26
    Casey Nelson zaváží puk do útočné třetiny, zatímco se tribuny buffalské arény pozvolna vyprazdňují.

57:48
    Před Bobrovským vznikl nepřehledný závar, po němž rodák z Novokuzněcku pro jistotu přerušil hru. Zkušený brankář i dvě minuty před koncem drží čisté konto.

57:20
    Pierre-Luc Dubois ujel po levém křídle a natlačil se až před Ullmarka, ten si ale s jeho zakončením poradil!

56:46
    Nick Foligno to vzal opět na sebe z pravé strany, Linus Ullmark si ale nadvakrát poradil a pro jistotu přerušil hru.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

55:47
    Folignovu dělovku z pravého kruhu Ullmark vyrazil jen před sebe, dotírající Brandon Dubinsky už se ale k dorážce nedostal.

54:51
    Werenski a Dubinsky se dostali do přečíslení dva na jednoho, druhému jmenovanému ale v klíčový moment sjel puk z hokejky!

54:27
    Casey Mittelstadt a Conor Sheary obrali rozehrávajícího Harringtona o puk a druhý jmenovaný se poté dostal ke střele, Bobrovskij si ale snadno poradil.

53:16
    Sabres vedou na střely na branku 36:31, Blue Jackets jim dnes ale udělili dokonalou lekci z produktivity a necelých sedm minut před koncem by se musel stát zázrak, aby hosté přišli o dva body.

52:24
    Ryan Dzingel si v mezikruží udělal prostor ke střele, ta ale byla na poslední chvíli sražena na zadní mantinel.

51:36
    McCabeovu ránu od modré schytal Bobrovskij přímo do ramene a s bolestivou grimasou si sundává helmu, rodák z Novokuzněcku ale bude v pořádku.

50:45
    Přihrávka na rozjetého Matta Duchenea byla příliš rychlá, černá pryž doletěla až na zakázané uvolnění.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 8. Dubois (S. Jones, Werenski), 14. Bjorkstrand (Dubois, N. Foligno), 18. N. Foligno (Dzingel), 36. J. Anderson (Dubois, Dzingel)

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Dahlin, Borgen, Pilut, Montour, C. Nelson, McCabe – Olofsson, Eichel, S. Reinhart – Skinner, Mittelstadt, Rodrigues – Sheary, Jo. Larsson, A. Nylander – S. Wilson, Girgensons, Okposo.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Nutivaara, D. Savard, Harrington, Kukan – Panarin, Duchene, Atkinson – Dzingel, Dubois, J. Anderson – Jenner, Wennberg, Bjorkstrand – N. Foligno, Dubinsky, Riley Nash.

Rozhodčí: Pochmara, Nicholson – Smith, Berg