Anglie – Rumunsko 2:4 (kon.) | Francie – Chorvatsko 1:0 (kon.)
Anglie
2:4 (0:0)
Rumunsko
Pátek 21.06.2019, 18:30 • Stadio Dino Manuzzi (Cesena) • Mistrovství Evropy U21 • Skupina C

V tuto chvíli je to ode mě vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště. (20:29:51)

Senzace je na světe. Rumuni porazili Anglii, čímž ji poslali předčasně z turnaje domů. Naopak Rumuni stále žijí svůj sen o postupu. Skóre otevřel až v 76. minutě z penalty Puscas, následně v 79. minutě vyrovnal Gray. Po chybě v anglické obraně se za vápnem prosadil Hagi, na jeho trefu ještě dokázal zareagovat Abraham. Po přišel čas Comana, když v 89. minutě nachytal Hendersona, který udělal školáckou chybu a pak v 90+3. minutě se prosadil za vápnem a pečetil tím vítězství Rumunska 4:2. Anglie poslední zápas odehraje 24.6. s Chorvatskem. Rumuni poslední zápas ve skupině odehrají s Francií 24.6. Zajímavý zápas se bude hrát večer, kdy se utká Chorvatsko s Francií, což bude zajímat Rumuny.

90+4
    90+3. Florinel COMAN - 2:4

90+3
    Rumunsko právě vstřelilo branku!
    Vysoký míč se odrazil k FLORINELU COMANOVI, který si míč zpracoval a hned vystřelil. jeho padáček dopadl ideálně do branky – 2:4.

90+2
    Další centr letěl do vápna na Abrahama. Ten míč hned poslal hlavou na branku. Jeho hlavička pouze orazítkovala břevno.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Žlutou kartu dostává Fikayo Tomori (Anglie).
    88. Florinel COMAN - 2:3

88
    FLORINEL COMAN měl míč na levé straně hřiště. Vyběhl si doprostřed a poslal spíše propagační střelu na branku, jenomže Henderson udělal obrovskou chybu a míč mu propadl do branky – 2:3.

88
    Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Ianis Hagi, přichází Dragoș Nedelcu.
    87. Tammy ABRAHAM - 2:2

87
    Anglie právě vstřelila branku!
    Mason Mount poslal centr do vápna na TAMMYHO ABRAHAMA. Ten si míč zpracoval na prsa a hned vystřelil. Radu na jeho střelu neměl nárok – 2:2.
    85. Ianis HAGI - 1:2

85
    Rumuni poslali dlouhý míč dopředu, Tomori si s ním nedokázal poradil a míč poslal po zemi pouze na IANISE HAGIHO, který míč levou nohou poslal přímo do branky – 1:2.

84
    Roh samozřejmě zahrával Maddison a poslal míč přesně na Calverta-Lewise. Jeho hlavičku fantasticky vyrazil Radu.

83
    Roh pro Anglii.

82
    Angličané se hodně tlačí dopředu. Pro udržení naděje na postup potřebují jedině výhru.
    80. Demarai GRAY - 1:1

Ondřej Černý

Branky: 80. D. Gray, 87. T. Abraham (Mount) – 75. Puşcaş (pen.), 85. Hagi, 88. Coman, 90+3. Coman

Karty:   90. Tomori (ENG) – 47. T. Baluța (RUM), 77. Puşcaş (RUM)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 8:9. Střely mimo: 10:5. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 5:14.
    Anglie: Henderson – Jay Dasilva (79. T. Abraham), Clarke-Salter (C), Kenny, Tomori – Dowell, H. Barnes (46. R. Sessegnon, 58. Foden), D. Gray – Mount, Calvert-Lewin, Maddison.
    Náhradníci: Woodman, Gunn – Wan-Bissaka, Kelly, Solanke, Nelson, T. Abraham, R. Sessegnon, Konsa, Gibbs-White, Foden.

Rumunsko: Radu (C) – Manea, Nedelcearu, Pașcanu, Ștefan – T. Baluța, Cicaldau – Man (74. Dragomir), Hagi (88. Nedelcu), Ivan (63. Coman) – Puşcaş.
    Náhradníci: Vlad, Căbuz – Petre, Nedelcu, Dragomir, Coman, Ciobanu, Rus, Olaru, Grigore, Ghiță, Boboc.

Rozhodčí: Ekberg A. (Swe)