6. etapa: Mylhúzy - La Planche des Belles Filles Vítěz: Dylan Teuns (Bahrain-Merida) (kon.)
konec
6. etapa: Mylhúzy - La Planche des Belles Filles

Vítěz: Dylan Teuns (Bahrain-Merida)

Čtvrtek 11.07.2019, 13:25Tour de France
     
    Na La Planche des Belles Filles jsme viděli velký souboj hlavních favoritů, ale z vítězství se nakonec radoval únik. Nejlepší z něj byl Dylan Teuns, který vyhrál svou první etapu na nejslavnějším závodě na světě. Souboj lídrů vyhrál Geraint Thomas a také se dnes měnil žlutý dres! Julian Alaphilippe ztratil cenný trikot o šest sekund! S faktem, že zítra pojede ve žlutém Giulio Ciccone se s Vámi loučím a u zítřejší rovinaté etapy na počtenou! (18:21:03)
     
    Celkové pořadí (žlutý dres)
    1. Giulio Ciccone 23h 14' 55''
    2. Julian Alaphlippe + 6''
    3. Dylan Teuns + 32''
     
    Celkové pořadí o zelený dres
    1. Peter Sagan – 144 bodů
    2. Michael Matthews – 98 bodů
    3. Elia Viviani – 92 bodů
     
    Celkové pořadí nejlepších vrchařů (puntíkatý dres)
    1. Tim Wellens – 43 bodů
    2. Giulio Ciccone – 30 bodů
    3. Xandro Meurisse – 27 bodů
     
    Celkové pořadí mladých jezdců (bílý dres)
    1. Giulio Ciccone 23h 14'55''
    2. Egan Bernal + 53''
    3. Enric Mas + 1'23''
     
    Celkové pořadí týmů
    1. Trek-Segafredo 70h 19'27''
    2. Movistar team + 1'39''
    3. Groupama-FDJ +2'04''
     
    Roman Kreuziger dojel na 31.místě se ztrátou 3'26''. Celkově mu patří 28.místo se ztrátou 3'05''.
     
    Celkové pořadí po šesté etapě
    1. Giulio Ciccone 23h 14' 55''
    2. Julian Alaphlippe + 6''
    3. Dylan Teuns + 32''
    4. George Bennett + 47''
    5. Geraint Thomas + 49''
    6. Egan Bernal + 53''
    7. Thibaut Pinot + 58''
    8. Steven Kruijswijk + 1'04''
    9. Michael Woods + 1'13''
    10. Rigoberto Uran + 1'15''
     
    TOP 10 šesté etapy:
    1. Dylan Teuns 4h 29' 03''
    2. Giulio Ciccone + 11''
    3. Xandro Meurisse + 1'05''
    4. Geraint Thomas + 1'44''
    5. Thibaut Pinot + 1'46''
    6. Julian Alaphilippe +1'46''
    7. Nairo Quintana +1'51''
    8. Emanuel Buchmann +1'51''
    9. Jacob Fuglsang +1'53''
    10. Mikel Landa + 1'53''
     
    Giulio Ciccone se pravděpodobně dostává do žlutého!
     
    Bardet taktéž hodně ztratil a nakonec dojíždí i Roman, který ztratil přes tři minuty na vítěze!
     
    Barguil i Nibali hodně ztrácejí!
     
    Thomas, Alaphilippe a poté Pinot! Takto dojeli ti nejlepší z hlavního balíku!
     
    Landa je pohlcen a naopak nastupuje Thomas!
     
    Jako druhý dojíždí Ciccone a Alaphilippe nastupuje z hlavního balíku!
     
    CÍL
    Dylan Teuns vítězí na La Planche des Belles Filles!
     
    150m
    Ciccone nebo Teuns?
     
    300m
    Vedoucí dvojice jde do finále!
     
    850m
    Bardet je taktéž v problémech!

    Vojtěch Görög

    Výsledky šesté etapy
    1. Dylan Teuns 4h 29' 03''
    2. Giulio Ciccone + 11''
    3. Xandro Meurisse + 1'05''
    4. Geraint Thomas + 1'44''
    5. Thibaut Pinot + 1'46''
    6. Julian Alaphilippe +1'46''
    7. Nairo Quintana +1'51''
    8. Emanuel Buchmann +1'51''
    9. Jacob Fuglsang +1'53''
    10. Mikel Landa + 1'53''
    Celkové pořadí po šesté etapě
    1. Giulio Ciccone 23h 14' 55''
    2. Julian Alaphlippe + 6''
    3. Dylan Teuns + 32''
    4. George Bennett + 47''
    5. Geraint Thomas + 49''
    6. Egan Bernal + 53''
    7. Thibaut Pinot + 58''
    8. Steven Kruijswijk + 1'04''
    9. Michael Woods + 1'13''
    10. Rigoberto Uran + 1'15''
    Sprinterská prémie v Linthalu
    1. Andrea Pasqualon - 20 bodů
    2. Nils Politt - 17 bodů
    3. André Greipel - 15 bodů
    4. Nikias Arndt - 13 bodů
    5. Thomas De Gendt - 11 bodů
    6. Dylan Teuns - 10 bodů
    7. Fabien Grellier - 9 bodů
    8. Giulio Ciccone - 8 bodů
    9. Natnael Berhane - 7 bodů
    10. Xandro Meurisse - 6 bodů
    11. Serge Pauwels - 5 bodů
    12. Benoît Cosnefroy - 4 body
    13. Tim Wellens - 3 body
    14. Julien Bernard - 2 body
    15. Michael Matthews - 1 bod
    Le Markstein (prémie první kategorie)
    1. Tim Wellens - 10 bodů
    2. Giulio Ciccone - 8 bodů
    3. Xandro Meurisse - 6 bodů
    4. Natnael Berhane - 4 body
    5. Julien Bernard - 2 body
    6. Thomas De Gendt - 1 bod
    Grand Ballon (prémie třetí kategorie)
    1. Thomas De Gendt - 2 body
    2. Giulio Ciccone - 1 bod
    Col du Hundsruck (prémie druhé kategorie)
    1. Natnael Berhane - 5 bodů
    2. Tim Wellens - 3 body
    3. Giulio Ciccone - 2 body
    4. Thomas De Gendt - 1 bod
    Ballon d'Alsace (prémie první kategorie)
    1. Tim Wellens - 10 bodů
    2. Xandro Meurisse - 8 bodů
    3. Giulio Ciccone - 6 bodů
    4. Natnael Berhane - 4 body
    5. Thomas De Gendt - 2 body
    6. Serge Pauwels - 1 bod
    Col des Croix (prémie třetí kategorie)
    1. Thomas De Gendt - 2 body
    2. Tim Wellens - 1 bod
    Col des Chevréres (prémie druhé kategorie)
    1. Giulio Ciccone - 5 bodů
    2. Dylan Teuns - 3 body
    3. Tim Wellens - 2 body
    4. Xandro Meurisse - 1 bod
    La Planche des Belles Filles (prémie první kategorie)
    1. Dylan Teuns - 10 bodů
    2. Giulio Ciccone - 8 bodů
    3. Xandro Meurisse - 6 bodů
    4. Geraint Thomas - 4 body
    5. Thibaut Pinot - 2 body
    6. Julian Alaphilippe - 1 bod