W. Brémy – Düsseldorf 1:3 (kon.) | Dortmund – Augsburg 5:1 (kon.) | Freiburg – Mohuč 3:0 (kon.)
Leverkusen – Paderborn 3:2 (kon.) | Wolfsburg – Kolín nad Rýnem 2:1 (kon.) | Mönchengladbach – Schalke 0:0 (kon.)
Bayer Leverkusen
3:2 (2:2)
SC Paderborn 07
Sobota 17.08.2019, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 1. kolo

Skončilo nám velice atraktivní utkání 1. kola německé Bundesligy mezi týmy Bayer Leverkusen a SC Paderborn 07. Podle papírových předpokladů toto utkání vyhrál domácí Leverkusen, ale k vítězství nevedla rozhodně jednoduchá cesta. Hostující tým byl v prvním poločase více než vyrovnaným soupeřem. Ve druhém poločasu sice domácí dominovali, ale hosté v něm také měli několik protiútoků, ze kterých mohli skórovat, bohužel pro ně se jim to nepovedlo, a tak odjíždí ze stadionu favorita bez bodu.

Ode mne je to vše, přeji krásný zbytek dne! (17:24:23)

Držení míče: 74 % : 26 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 6:1. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:9.

90+2

90+2
    Míč se ale dostal k hostům a ti tak mají poslední šanci na vyrovnání.

88
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen. Odchází Leon Bailey, přichází Lucas Alario.

87
    Tentokrát šel sám na bránu Leon Bailey, ale Jannik Huth zasáhl!

86
    Kai Havertz měl na kopačce, přesněji řečeno nad kopačkou, rozhodnutí zápasu, ale míč mu před prázdnou bránou odskočil jinak, než předpokládal a netrefil jej.

85
    Paderborn je v posledních minutách logicky častěji u míče, protože potřebuje vstřelit minimálně jednu branku, ale obrana domácích je zatím důrazná a přesná.

84
    Střídání v týmu SC Paderborn 07. Odchází Mohamed Drager, přichází Ben Zolinski.

82
    Domácí obrana dostala Hrádeckého do nepříjemné situace, ten vše nakonec zvládl a odkopl míč daleko od jeho svatyně.

80
    Skvělý slalom mezi domácí obranou předvedl jeden z hostů, avšak nakonec byl zastaven těsně před brankářem domácích.

79
    Faul Wendella znamená zisk míče pro hosty.

78
    Míč pod kontrolou domácích hráčů.

76
    Nebezpečnou střelu Antwi-Adjeie zlikvidoval Lukáš Hrádecký.

75
    Aktivita hostí je nyní zastavena útočným faulem.

74
    Nebezpečný centr hostí byl domácí obranou odvrácen do zámezí.

Tomáš Němčík

Branky: 11. Bailey (Volland), 19. Havertz (Baumgartlinger), 69. Volland (Wendell) – 15. Michel, 25. Mamba

Karty:   25. Wendell (LEV), 62. Dragović (LEV)

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender (C) (46. Dragović), Tah, S. Bender, Wendell – Baumgartlinger (62. Bellarabi), Aránguiz – Havertz, Demirbay, Bailey (88. Alario) – Volland.
    Náhradníci: R. Özcan – P. Retsos, Dragović, Paulinho, Amiri, Alario, Jedvaj, Diaby, Bellarabi.

SC Paderborn 07: J. Huth – Dräger (84. Zolinski), Hünemeier, Strohdiek (C), Collins – Pröger (72. Holtmann), Gjasula, Vasiliadis, Antwi-Adjei – Michel, Mamba (61. Cauly).
    Náhradníci: Ratajczak – Ritter, Cauly, Shelton, Kilian, Jans, Kapić, Zolinski, Holtmann.

Rozhodčí: T. Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann