Trenčín – Zlín 2:6 (1:2 po s.n.) | Ústí n/L – Děčín 8:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 6:5 (po pr.)
SHK Hodonín – Skalica 2:1 (kon.) | Vsetín – Přerov 5:3 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 4:6 (kon.)
Šumperk – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.) | Vrchlabí – Dvůr Králové n. L. 2:1 (po pr.) | Nymburk – Kobra 0:0 (zruš.)
Klatovy – Kadaň 1:3 (kon.) | Žďár n/S – Trutnov 5:3 (kon.) | Benátky n/J – Třebíč 2:3 (kon.)

Olomouc právě vstřelila branku!
    S návratem vyloučeného Bartejse na led se prosadil tvrdou střelou VOJTĚCH TOMEČEK a je rozhodnuto! V dnešním utkání vítězí Olomouc!

59:11
    Olomouc si v závěru zahraje ještě jednu přesilovku! Tomáš Bartejs (KOM) je vyloučen za zdržování hry!

58:41
    Kometa právě vstřelila branku!
    V obrovské změti hráčů před branku Lukášovi vypadl puk a JAKUB ORSAVA ho poslal pod jeho betony do branky. Bez asistence.

57:00
    Kometa má jednu z posledních šancí na vyrovnání! Vilém Burian (OLO) putuje na dvě minuty na trestnou lavici za podrážení.

56:02
    Utahaná brněnská čtveřice už nestíhala a Nahodil dostal spoustu prostoru mezi kruhy. Neunáhlil se však a poslal puk k druhé tyči na VOJTĚCHA TOMEČKA, který zakončoval do prázdné branky. Asistence: Lukáš Nahodil, Jan Knotek.

54:35
    Olomouc si zahraje přesilovku! Dvě minuty za držení protihráče si odpyká Tomáš Malec (KOM).

54:16
    Lev poslal bekhendem puk do brankoviště, kde číhal Orsava, ten ale ani na dvakrát nepřehodil Lukášův beton!

51:42
    Nahodil využil střídání hostů a jel proti jedinému obránci. Toho dokázal objet, ale mohl už zakončit jen bekhendem a s tím si Čiliak poradil.

50:53
    Od rozhodčího se puk odrazil přímo před branku! Tam v tu chvíli ale nebyl nikdo v modrém.

50:03
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (David Škůrek – 2 min., hákování).

49:48
    Hecl si obhodil soupeře a mohl jet sám na branku! Čiliak vyjel z branky a měl k puku blíže, ale nečekaný odraz dal Heclovi šanci na reparát. Tentokrát však minul branku.

38:57
    Orsava ujížděl sám na branku, ale před Lukášem mu zřejmě noha zajela do rýhy v ledu a měl co dělat, aby udržel rovnováhu. Lukáš proto ani nemusel zasahovat.

37:51
    Oleszův pokus vyrazil Čiliak vysoko nad sebe a ztratil pojem o tom, kde je! Puk poté ale dopadl jen na vrchní síťku jeho branky.

36:25
    Kometa vyrazila do přečíslení dvou proti jednomu, ale Ostřížek dokázal akci dobruslit a zastavit přihrávku na Muellera!

35:09
    Je opět vyrovnáno! KAREL PLÁŠEK zůstal zapomenutý za obranou Olomouce a střelou na vzdálenější tyč rozvlnil sít za Lukášovými zády. Asistence: Jan Hruška.

33:34
    Lev dostal nabídku mezi kruhy, ale potřeboval puk zpracovat a tak místo střely přistrčil ještě k tyčce na Zaťoviče! Tomu už chybělo jen překonat padajícího Lukáše, ale domácí brankář předvedl bravurní zákrok!

32:57
    Je tady další vyloučení, tentokrát na straně domácích. Jan Knotek (OLO) si odpyká dvě minuty za podrážení.

32:34
    Domácí okamžitě trestají! DAVID ŠKŮREK se nijak nerozmýšlel a prostě napálil puk z první. Čiliak se mohl jen bezmocně ohlédnout. Asistence: Rostislav Olesz, Petr Kolouch.

32:12
    Vyrůbalík se na modré čáře vyhnul Tomáši Plekancovi (KOM), který se po něm ještě natáhl rukama a poslal ho k ledu. Rozhodčí ho tak ocenili dalším dvouminutovým trestem.

30:28
    Plášek zůstal volný u tyčky, ale prudkou přihrávku se mu nepodařilo usměrnit do branky!

29:51
    LUBOŠ HORKÝ si nabruslil s pukem do útočného pásma a čekal na spoluhráče na přihrávku. Když zjistil, že nikdo není volný, rozhodl se pro střelu, kterou umístil naprosto přesně do šibenice. Asistence: Ondřej Němec.

27:49
    Mueller jel sám na branku, ale bekhendovou kličku zakončil střelou nad branku!

26:59
    Přesilovku si zahrají pro změnu domácí. Dvě minuty za sekání si odpyká Jakub Lev (KOM).

26:32
    Orsava zachytil rozehrávku domácích, jeho pokus vykopl Lukáš špičkou betonu!

23:39
    Hosté využívají přesilovou hru! Plekancovu střelu Lukáš ještě vyrazil před sebe, ale Kucsera poté přisunul puk na druhou tyč JAKUBU ORSAVOVI, který zakončoval do odkryté branky. Asistence: Lukáš Kucsera, Tomáš Plekanec.

22:16
    Brno si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za hákování si odpyká David Škůrek (OLO).

20:34
    Horký ujížděl sám na Lukáše, ale ten ho zastavil vyrážečkou!

19:27
    Věkem sotva junior TOBIÁŠ HANDL, se dostal za obranu Komety a překvapil brankáře Čiliaka, kterému puk proklouzal mezi betony do branky! Bez asistence.

15:35
    Trest však přichází na olomoucké straně, neboť David Škůrek (OLO) složil Lva krosčekem. Olomoucký hráč si tedy odpyká dvouminutový trest.

15:30
    Orsava se Lvem zůstali sami před olomouckou brankou, ale první jmenovaný trestuhodně minul!

11:29
    Vzápětí se ale otevřel prostor pro dalšího hráče Brna a v zakončení mu zabránil Tomáš Dujsík (OLO) jen za cenu hákování, kvůli čemuž putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

10:06
    Jaroměřský se dostával s pukem před branku, na poslední chvíli ale zakročil jeden z hostujících obránců.

09:39
    Tak to je fantastický obrat! Domácím stačilo pouhých 63 vteřin, aby otočili vývoj utkání s Brnem. O druhou branku se zasadil VOJTĚCH TOMEČEK. Asistence: Jan Knotek, David Ostřížek.

09:03
    Olomouc si navíc vzápětí zahraje přesilovku! Dvě minuty za faul kolenem si odpyká Ondřej Němec (KOM).

08:36
    Jaroměřského nedůrazné nahození proskotačilo mezi nohama hráčů až před branku, kde se okamžitě pustil do dorážení Olesz. Ten neuspěl, ale dostrkal puk aspoň k LUKÁŠI NAHODILOVI, který byl úspěšnější a vyrovnává na 1:1! Asistence: Rostislav Olesz, Jan Jaroměřský.

05:29
    Třetí formaci se ale podařilo vybojovat puk a Nahodil poslal okamžitě nabídku před branku pro Buriana! Ten se otočil, aby mohl střílet forhendem a Čiliak před ním stihl sklapnout betony.

04:23
    Brněnští jeli do přečíslení tří proti jednomu, ale Dujsík fantasticky lehl do přihrávky!

02:51
    Knotek se dostal k zakončení z bezprostřední blízkosti, ale minul branku!

01:05
    Tentokrát už byl ale Lukáš na soupeřovu střelu krátký a přes zakrytý výhled nestačil reagovat na zakončení ONDŘEJE NĚMEC. Asistence: Jan Hruška.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 9. Nahodil (Olesz, Jaroměřský), 10. Tomeček (Knotek, Ostřížek), 20. Handl, 33. Škůrek (Olesz, Kolouch), 57. Tomeček (Nahodil, Knotek), 62. Tomeček – 2. Němec (Hruška), 24. Orsava (Kucsera, Plekanec), 30. Horký (Němec), 36. Plášek (Hruška), 59. Orsava

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Švrček, Dujsík – Tomeček, Knotek, Ostřížek – Klimek, Kolouch, Strapáč – Olesz, Nahodil, Burian – Hecl, Handl, Laš.
    HC Kometa Brno: Čiliak (Klimeš) – Bartejs, Pyrochta, Baranka, Němec, Malec, Štencel, Mikyska – Zaťovič, Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, Horký – Orsava, Lev, Kucsera – Plášek, Kusko, Jenyš.

Rozhodčí: Cabák, Koziol – Hanzlík, Zedník