Gruzie - Uruguay 33:7 (kon.) | Austrálie - Wales 25:29 (kon.)

(8:23)

Neděle 29.09.2019, 09:45 • Stadion Tokio • Mistrovství světa v ragby

Z dnešního programu MS v ragby je to vše. Děkuji za pozornost. (11:56:49)

Wales se tak dostává do čela průběžné tabulky skupiny D, Austrálie je druhá.

Wales poráží Austrálii podruhé za sebou, ale na MS poprvé od roku 1987! Potvrdil tak roli mírného favorita, aspoň co se týče postavení v žebříčku a posledních výsledků a pravděpodobně rozhoduje o tom, že vyhraje skupinu D! Jelikož ani jeden tým nedokázal položit 4 pětky, získává Wales za vítězství 4 body, Austrálie pak 1 bod za porážku o 7 a méně bodů.

Nesmírně dramatický druhý poločas nádherného zápasu! Wales zakončil první útok dalším drop goalem Patchella, po kterém se dostal do vedení o 18 bodů. Jenže Ausralané se nevzdali, vytvořili si obrovský tlak a okamžitě snížili pětkou Haylet-Pettyho s proměněnou konverzí Foleyho. Wales úplně vypadl z rytmu, horko těžko se bránil a na dlouhé minuty byl uzamčen před vlastním brankovištěm. Odolávali až do 62. minuty, kdy položil další pětku Hooper a konverzi proměnil střídající To'omua. Když 12 minut před koncem proměnil To'omua trestný kop a snížil na rozdíl jediného bodu, zdálo se, že rozjetí Australané zápas dokážou otočit. Jenže se příliš vysílili při stíhací jízdě, začali kupit zbytečné chyby a Wales při ojedinělém útoku dokázal získat trestný kop, který proměnil Patchell. Závěrečný zoufalý nápor Wallabies, kteří museli jít pro pětku, k ničemu nevedl. V poslední minutě ztratili míč, Welšané si zkušeně počkali na gong a odkopem do autu zápas ukončili.

Konec utkání.

80+1
    T. Williams okamžitě po gongu zakopl míč do autu a Welšané vítězí!

80
    Welšané ukradli soupeři míč! Mají velmi blízko k vítězství!

80
    Přenesení hry na pravou stranu, vysoká frekvence přihrávek. A nyní doleva.

80
    Asi poslední útok Austrálie, která musí jít pro pětku!

79
    Bojuje se 6 metrů před brankovištěm Walesu a Evropané odkopávají za půlku.

78
    S velkým štěstím udrželi červení míč po vhazování ve své moci, ale jsou pod velkým tlakem.

78
    Wallabies sice nakonec přestěhovali hru před brankoviště soupeře, ale vhazuje soupeř.

77
    Velká chyba Walesu, přišli o míč při vlastním mlýnu! Trestný kop pro Austrálii, ta ale nedokázala zakopnout míč do autu na útočné polovině a Wales může hrát! Fantastická práce T. Williamse na autové čáře!

76
    Další ihned zborcený mlýn, Kepa se provinil. Volný kop pro Wales. Volí pravděpodobně další mlýn. Čas je zastaven, rozhodčí domlouvá oběma hlavním mlynářům. Zbývají 4 minuty a 11 sekund do konce základní hrací doby.

75
    Okamžité zborcení mlýna ještě před vhozením míče. Čas běží dál, váže se potřetí.

75
    Mlýn se váže podruhé a čas utíká.

74
    Wales volí mlýn v dobré pozici na útočné polovině. Samozřejmě chce hlavně šetřit čas.

74
    Další hrubka Wallabies, po zisku míče přihrával Beale dopředu!

73
    Obrovská chyba Austrálie v následném pokusu o útok, nechala si totiž vytrhnout míč z rukou!

72
    TRESTNÝ KOP WALESU!
    RHYS PATCHELL z levé strany zhruba z 20 metrů přidal 3 body, ale hodně se klepal! Kopl totiž míč hodně těsně k bližší tyči! 25:29!