Barys – Vladivostok 0:1 (po pr.) | Čeljabinsk – Riga 3:4 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
Nižněkamsk – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Dynamo Moskva – Magnitogorsk 6:3 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Pondělí 14.10.2019, 18:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou! (20:33:17)

Československá stopa v utkání

V tomto utkání jsme neviděli na ledě ani jednoho českého nebo slovenského hokejistu.

Statistiky po celém zápase:

Střely na branku: 26 – 30
    Trestné minuty: 6 – 4
    Vhazování: 35 – 19
    Zblokované střely: 15 – 17
    Hity: 22 – 15

Je konec! Domácí tým nakonec velmi rychle rozhodl o svém vítězství v prodloužení. Nikolaj Timašov byl totiž obrán o puk v obranném pásmu. Vzal mu ho Matt White, jenž svou šanci proměnil střelou nad beton. Nižněkamsk bere ze zápasu dva body, Sibir jen jeden.

61:19 Matt WHITE - 2:1

61:19
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Jenže tam přišla obrovská chyba hostujícího hráče! MATT WHITE vypíchl obránci kotouč, když se snažil vrátit zadovkou puk spoluhráči. Domácí hráč tak jel sám na gólmana a střelou nad beton nedal brankáři šanci! Nižněkamsk bere z tohoto utkání bonusový bod. Bez asistence.

60:55
    Novosibirsk vyhrál buly ve svém obranném pásmu, ale ještě musel o puk bojovat. Nakonec s ním vyjel alespoň do středního pásma.

60:32
    Pavel Kulikov se nakonec dostal ke střele někde z kruhu. Harri Säteri před sebou ale nikoho neměl, a tak schoval puk do výstroje, buly po jeho pravici.

60:08
    Tak už se nám rozjelo i prodloužení. Oba týmy samozřejmě nastupují ve třech. Úvodní buly vyhráli domácí, kteří se po chvilce dostali do útočného pásma.

60:01

Již jsou za námi tři třetiny dnešního utkání a vítěze stále neznáme. V šesté minutě této periody se totiž kotouč příhodně odrazil na hokejku Alexandra Šarova, který zametl puk pod betonem gólmana. Poté už jsme neviděli moc pohledný hokej, natož nějaké šance. Jdeme tedy do prodloužení, ve kterém mají oba týmy opravdu padesátiprocentní šanci na výhru.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00
    Minuta konce třetiny!

58:31
    Na hokejku domácího hráče se z ničeho nic odrazil puk, a on tím pádem měl dobrou pozici. Sám to však nečekal, a tak nakonec pálil z úhlu vedle.

58:12
    Nikolaj Timašov se s tím pokoušel něco udělat, ale jeho rána trefila jen hráče před ním. Dneska oba týmy zablokovaly opravdu hodně střel.

57:46
    No, dneska se v základní hrací době s největší pravděpodobností nerozhodne. Spíše půjdeme do prodloužení, možná až do samostatných nájezdů.

Denisa Józsová

Branky a nahrávky: 35. Chajrullin (P. Kulikov, Šaripzjanov), 62. White – 46. Šarov (Jermakov, Milovzorov)

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – R. Murphy, Rjasenskij, Bryncev, Šaripzjanov, S. Zacharčuk, Pajgin, Volgin – Z. Mitchell, White, Porjadin – Denis Kazionov, P. Kulikov, Chajrullin – Šiksatdarov, Grošev, Rybakov – Černikov, Chafizov, Šarifjanov – Bikmullin.
    HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Jermakov, Jokipakka, K. Alexejev, Loginov, Timašov, Ilja Morozov, Piganovič, Pastuchov – Česalin, Ruohomaa, Puustinen – Milovzorov, Sajustov, Šarov – Michajlov, Torčeňuk, J. Peltola – Romancev, Pervušin, N. Korotkov.

Rozhodčí: Gusev, Ščeňjov – Ponomarjov, Stroganov