Frýdek-Místek – KP Brno 2:3 (kon.) | TJ Ostrava – Přerov 3:1 (kon.) | VK Šelmy Brno – Prostějov 3:1 (kon.)
VK Šelmy Brno
3
25 21 25 25
VK Prostějov
1
14 25 19 18
Čtvrtek 17.10.2019, 18:45 • Hala Kounicova, Brno • Uniqa extraliga žen • 6. kolo

Patnácti body k domácí výhře přispěly Tereza Diatková a Simona Janečková, o bod méně přidala Ivona Svobodníková.

Na opačné straně byla nejproduktivnější se čtrnácti body Gabriela Kopáčová, jedenáct zaznamenala Lucie Nová a na dvouciferný počet se dostala i desetibodová Karolína Fričová. Prostějovu nepomohlo ani šest bodových bloků Gabriely Kozmík Tomášekové. (20:45:54)

Volejbalistky brněnských Šelem porážejí loňské finalistky z Prostějova 3:1 a zůstávají na čele tabulky, když vyhrály všech šest svých dosavadních zápasů.

Utkání rozhodl třetí set, v němž Šelmy otočily z 11:15 na 25:19 a ve čtvrtém setu už měly převahu, kterou zužitkovaly v tříbodové vítězství.

Konec zápasu

25:18
    Šelmy využívají hned první mečbol díky Tereze Diatkové!

24:18
    A už jen jeden! Dlouhou rozehru zakončila Ivona Svobodníková, domácí blokařka se prosadila hned druhým úderem po obranném zákroku Janečkové.

23:18
    Simona Janečková zabodovala útokem po lajně, Šelmám chybí k výhře dva body.

22:18
    Podobně jako v polovině setu, znovu po chybě Zatloukalové na servisu podává nepřesně i Kamalani Akeová.

22:17
    Michaela Zatloukalová podává do zámezí.

21:17
    I přes veškerou snahu domácí hráčky neudržely míč ve hře po technickém útoku Kozmík Tomášekové.

21:16
    Domácí nahrávačka Akeová úspěšně zakombinovala s Meg Wolowiczovou.

20:16
    Nepříliš povedená ulívka Nové stačila, domácí blok se dotkl sítě.

20:15
    Gabriela Kopáčová z pipu zaútočila jen velmi těsně do zámezí.

19:15
    Lenka Knorová pak podává až za koncovou čáru.

18:15
    Lucie Polášková smečuje do zámezí a dává šanci Prostějovu se nadechnout.

18:14
    První bodový úspěch Lenky Knorové, mladá smečařka uspěla útokem po diagonále.

18:13
    Přesný diagonální útok Terezy Diatkové.

17:13
    Hezká prostějovská souhra středem sítě, prosadila se Nikola Stümpelová.

17:12
    Hosté mění smečařky, Karolínu Fričovou nahrazuje Lenka Knorová.

17:12
    Svobodníková přidává eso s obrovskou pomocí pásky a brněnské Šelmy jsou na nejlepší cestě k šestému vítězství v řadě.