APOEL – Sevilla 1:0 (kon.) | Basilej – Trabzonspor 2:0 (kon.) | Kluž – Celtic 2:0 (kon.)
Dynamo Kyjev – Lugano 1:1 (kon.) | Kodaň – Malmö 0:1 (kon.) | Frankfurt – Guimarães 2:3 (kon.)
Getafe – FK Krasnodar 3:0 (kon.) | Karabach – Dudelange 1:1 (kon.) | Linz – Sporting 3:0 (kon.)
Eindhoven – Rosenborg 1:1 (kon.) | Rennes – Lazio 2:0 (kon.) | Standard – Arsenal 2:2 (kon.)
AS Řím – Wolfsberger 2:2 (kon.) | Espanyol – CSKA Moskva 0:1 (kon.) | Porto – Feyenoord 3:2 (kon.)
Gent – FK Oleksandrija 2:1 (kon.) | Ludogorec – Ferencváros 1:1 (kon.) | Manchester Utd. – Alkmaar 4:0 (kon.)
Mönchengladbach – Başakşehir 1:2 (kon.) | Rangers – Young Boys 1:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Braga 2:4 (kon.)
Wolfsburg – Saint-Étienne 1:0 (kon.) | Wolverhampton – Besiktas 4:0 (kon.) | Partizan Bělehrad – Astana 4:1 (kon.)
PFK Ludogorec Razgrad
1:1 (1:0)
Ferencváros Budapešť
Čtvrtek 12.12.2019, 21:00 • Ludogorec Arena, Razgrad • Evropská liga • Skupina H

S konstatováním, že Ludogorec Razgrad uhrál na domácím stadionu potřebný výsledek – tedy neprohrál – a po remíze s Ferencvárosi 1:1 postupuje do play-off Evropské ligy, se s Vámi loučí a hezký zbytek čtvrtka přeje Tomáš Lysý. (23:01:19)

Domácí tým se v prvním poločasu ujal vedení díky trefě Joryho Lukokiho po hezké přihrávce Marcelinha. To se psala 24. minuta a pak se začali osmělovat i hosté, ovšem ve své největší šanci trefil Frimpong tyčku. Druhá půle byla opatrnější, domácí nechtěli udělat žádnou chybu, po které by se maďarský celek dostal do zápasu. Přišla jen jedna, když Isael dostal míč před de facto volnou část branky, ale netrefil jí. Vyrovnávací gól přišel ze strany hostí pozdě, až v páté minutě nastavení, když centr Škvarky trkl do sítě hlavou Mikalaj Signěvič. Na druhý a postupový gól už ale hosté neměli čas.

90+5
    90+5. Mikalaj SIGNĚVIČ - 1:1

90+5
    Ferencváros právě vstřelil branku!
    Čestného úspěchu se hosté dočkali, když Škvarka z levé strany nacentroval míč do vápna a hlavičkou se prosadil MIKALAJ SIGNĚVIČ. Ovšem na vstřelení druhé postupové branky již nemají hosté prakticky žádný čas.

90+4
    Ani Nguen se nyní nedostal před dva hráče ve vápně a domácí jen odkopávají míč do autu.

90+4
    Hosté se snaží alespoň o čestný úspěch, ale dnes jim prostě není přáno. Defenzíva Ludogorce zaslouží velký zdvižený palec.
    90+3. Isael mířil nad branku

90+3
    Isael převzal na hranici vápna míč a zkoušel z první střelu pod horní tyč, ale mířil lehce nad.

90+2
    Proti Isaelovi si nyní dvojice hráčů Ludogorce pomáhala rukama nohama, ale o faul se – dle sudích – nejednalo.

90+2
    Domácí obrana zatím pracuje standardně a nenechává hostům ani píď volného prostoru.

90+1
    Ve druhém poločasu budeme hrát čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Jasné taktické střídání, Jordan Ikoko jde na závěr na hřiště místo Claudiua Keșerüa.

90
    Mohlo být hotovo. Marcelinho dostal výbornou přihrávku před vápno a už měl před sebou jen vybíhajícího brankáře. Toho přehodil, ale míč z brankové čáry vykopl jeden z vracejících se hráčů Ferencvárose.

89
    Tokmac Nguen se po levé straně dostal do vápna a zkusil si obhodit soupeře. To se mu celkem podařilo, ale míč snadno chytil Iliev, navíc byla rána sražená.

89
    Dlouhý centr sbírá do svých rukou gólman Plamen Iliev a znovu tak dává Ludogorci jistotu a klid, tolik potřebnou na závěrečné minuty k postupu.

88
    Škvarkovi byl u velkého vápna sebrán míč, když si jej zbytečně dlouho naváděl na střelu.

87
    Nyní už to bude ze strany hostí hra vabank. Tím spíše, že se hráči v bílém dopouštějí i většího množství útočných faulů, jako nyní Tokmac Nguen, který srazil soupeře u lajnové čáry poblíž střídaček.

85
    Centr z levé strany se Isaelovi nepovedl a šel do prvního hráče soupeře.

Tomáš Lysý

Branky: 24. Lukoki (Marcelinho) – 90+5. Signěvič (Škvarka)

Karty:   59. Terziev (LUD) – 27. Frimpong (FTC), 66. Botka (FTC)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 17:17.
    PFK Ludogorec Razgrad: P. Iliev – Cicinho, Terziev, Grigore, Nedjalkov – Marcelinho (C), A. Abel, Badji – Wanderson (84. Djakov), Keșerü (90+1. Ikoko), Lukoki (77. Tchibota).
    Náhradníci: Renan – Dan Biton, Świerczok, Tchibota, Djakov, Ikoko, Forster.

Ferencváros Budapešť: Dibusz (C) – Botka, Frimpong, Blažič, Heister – Charatin (84. Ignatěnko), Sigér (79. Škvarka) – Nguen – Isael, Boli (84. Signěvič), Zubkov.
    Náhradníci: Gróf – Ignatěnko, Signěvič, Bőle, Csonka, Škvarka, R. Varga.

Rozhodčí: Matej Jug – Matej Žunič, Grega Kordež (vš. Slovinsko)